Kedi Köpek Yatağı Yapımı

Kedi Köpek Yatağı Yapımı

Kedi Köpek Yatağı Yapımı

Evde uzun zamanlar geçirdiğimiz şu dönemlerde, pratik kendin yap projeleri ile zaman geçirmek ve eviniz için faydalı olacak eşyalar üretmeye devam ediyoruz. Evdeki minik dostlarınıza içinde keyifle uyuyacakları, sıcacık yataklar yapmaya ne dersiniz? Üstelik çok pratik, ve ultra ekonomik. Kendin yap projesi olarak eski kazak ve sweatshirtler ile kedi köpek yatağı yapımı için gerekli malzemeler muhtemelen hepimizin evinde vardır. Öyleyse zaman kaybetmeden hemen kedi, köpek yatağı yapımına geçelim.

Kedi Köpek Yatağı Yapımı

Kedi Köpek Yatağı için Gerekli Malzemeler

 • Eski bir kazak, uzun kollu bir bluz  yada sweatshirt
 • Dikiş için uygun renkte  mümkünse kalın iplik
 • Büyük dikiş iğnesi (yorgan iğnesi)
 • Bir iki adet eski yastık yada hazır elyaf

Kedi Köpek Yatağı Yapımı Aşamaları

 1. Kazağın göğüs hattını fotoğrafta görüldüğü gibi koltuk altından diğer koltuk altına kadar dikelim. Hafif kavisli bir hat izleyelim.
  Kedi Köpek Yatağı Yapımı
 2. Kazağın boğaz kısmını yine fotoğrafta görüldüğü gibi dikelim. Bu kısmı sonradan temiz görünmesi için katlayacağız.
  Kedi Köpek Yatağı Yapımı
 3. Yine fotoğrafta görüldüğü gibi elyafla kazağın kol ve üst göğüs kısmını dolduralım. Doldurma işlemini yaparken elyafı sıkıştırarak iyice dolup şişmesini sağlayalım. Bu kısım kenarları oluşturacağı için, cesur davranın bolca elyaf kullanın.
  elyafla kazağın kol ve üst göğüs kısmını dolduralım
 4. Kazağın gövde kısmına yastığı yerleştirelim. Yastığın tam olarak gövdeyi doldurduğuna emin olalım. Yastık yerine elyafla çalışıyorsanız, elyafı bir yastık kılıfı içerisine yerleştirip kullanmanız, yatağınız için daha sağlıklı olur.
  Kazağın gövde kısmına yastığı yerleştirelim.
 5. Kazağın gövde kısmına yastığı yastığı yerleştirdikten sonra, alt kısmını fotoğrafta görüldüğü gibi dikelim. Dikim işlemi bitince yine temiz görünmesi için katlayıp tutturalım.
  alt kısmını fotoğrafta görüldüğü gibi dikelim
 6. Kazağın kollarını birleştirelim, uç kısımlarını iç içe geçirelim. Böylece daha temiz ve şık görünecektir.
  Kazağın kollarını birleştirelim
 7. Önce kolları birleştirdiğimiz yerlerden dikelim, ardından kolları bedene tutturalım. Yaka kısmınıda temiz görünecek şekilde yatağın alt kısmına doğru katlayıp tutturabiliriz.
  kolları birleştirdiğimiz yerlerden dikelim

Artık giymediğiniz, eski kazaklarınızı ve eski sweatshirt lerinizi değerlendirmek için harika bir fikir. Yatak hazırlarken bu fikirden ilham alıp, bu tasarımı daha fazla geliştirmek sizin elinizde. Minik dostlarımız için el emeği rengarenk yataklar, hazırlaması kolay ve dilediğiniz zaman yenileyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir