Köpek ve Kedi Tüyü Temizleme Yöntemleri

Kedi ve Köpek Tüyü Temizleme Yöntemleri

Köpek ve Kedi Tüyü Temizleme Yöntemleri

Hayvan severler için, evcil hayvan tüyleri ve bu tüyleri mobilyaların yüzeyinden yerlerden temizlemek hayatın uğraştırıcı bir gerçeğidir. Mutfak zemininde çamurlu pençe izlerinin yanı sıra mutfak mobilyalarında ve yine zeminde tüylerin olması minik dostlarımızdan vazgeçemesekte önemli bir sorundur. Bununla birlikte, köpek ve kedi tüyü temizleme yöntemleri için yardımcı bazı araçlar hayatımızın artık olmazsa olmazı durumunda.

Evcil hayvan ebeveyni olanlar bilirler, giysilerden, mobilyalara, halılara ve araba döşemelerine kadar her yere minik dostlarımız tüylerini bırakırlar.  Bu makalemizde siz hayvan dostları için denenmiş tüy alma araçlarını, yöntemlerini paylaşacağız.

Yapışkan Rulo

Kedi Ve Köpek Tüylerini Temizleme Yöntemleri
Kedi Ve Köpek Tüylerini Temizleme Yöntemleri

Rahatlıkla tüm market ve petshoplarda bulabileceğiniz en kolay tüy temizleme araçlarının başında gelir. Tabi dezavantajı yok değil, komple bir odayı bir rulo ile temizlemeniz mümkün değil. Sizde kedi tüyü kıyafetten nasıl temizlenir merak ediyorsanız işe bu yapışkan rulolar giysilerinizi, yada acil durumlarda otomobilinizin koltuğunu almanız için imdadınıza hemen yetişir, rahatlıkla taşınabilir.

Yıkanabilir Silikon Yapışkan Rulo

Yıkanabilir tüy toplama rulosu
Yıkanabilir tüy toplama rulosu

Yıkanabilir olduğu için kullanışlı bir araçtır. Kısa tüylü halılar, kilimler, ıslak zeminler, mobilyalar üzerinde ne kadar tüy varsa kolayca toplar ve sadece suya tutarak temizlenir. Kısa ve uzun saplı olarak internet satış sitelerinden, mağazalardan, petshoplardan bulabilirsiniz. Uzun tüylü halılar için kullanışlı ve uygun değil .

Silikon Yüzeyli Eldiven

Silikon yüzeyli tüy toplayıcı eldiven
Silikon yüzeyli tüy toplayıcı eldiven

Kediniz ve köpeğiniz için hem tüy bakımı aracı olarak, hemde kumaş yüzeylerden tüyleri temizlemek için kullanabileceğiniz avantajlı bir araç. Kedinizin ve köpeğinizin tüylerini bu eldivenle tarayabilirsiniz, hem tüyleri parlar hem dökülmek üzere olan tüyleri eve dökülmeden toplamış olursunuz. Kumaş mobilya kaplamalarını rahatlıkla bu eldivenle tüylerden temizleyebilirsiniz.

Furminator

Furminatör
Furminatör

Daha önce kullanmış olanlar bilir, müthiş bir alettir. Dökülmek üzere olan tüylerde dahil kedi ve köpeğinizin dökülme aşamasında olan tüylerinin tamamını çok güzel bir şekilde temizler. Kullanımı çok kolay, minik dostunuzun tüylerini nazikçe taramaya başlayın , alışınca bundan inanılmaz keyif alacaktır. Pet dolabınızın vazgeçilmezleri arasında en baş köşede yeri olacağına inanıyorum. Çıkan tüyleri görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

Elektrik Süpürgesi

Elektrik Süpürgesi
Elektrik Süpürgesi

Kedi ve köpek tüylerini temizleme yöntemleri arasında hepimizin klasik olarak kullandığı en yaygın yöntem. Son zamanlarda birçok marka özellikle evinde minik dostlarıyla yaşayan aileler için, tüyleri daha iyi toparlayan, güçlü ürünler piyasaya çıkarttı. Bu özellikte olan ürünleri mağazalarda deneyerek karar verebilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir