Mutfak Dolaplarında Renk Seçimi

Mutfak Dolaplarında Renk Seçimi

Mutfak Dolaplarında Renk Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Mevcut dolaplarınızın rengini değiştirmek, eski bir mutfağa gerçekten yeni bir soluk getirebilir. Asil bir lacivert, dramatik bir siyah, aydınlık beyaz veya gri gibi sofistike nötr bir ton düşünüyor olabilirsiniz. Muhtemelen, yıllar boyunca dolaplarınızın rengini defalarca değiştireceksiniz. Bizim burada hedefimiz mutfak dolaplarında renk seçimi konusunda görünüm olarak doğru dolap rengini seçmeyi öğrenmenizdir.

Mutfak dolaplarında renk seçimi - Dolap aydınlatma
Mutfak Dolaplarını aydınlatma

Aydınlatma, dolaplarınız ve tezgahlarınız için doğru renge karar vermede önemli bir unsurdur;

  • Koyu renkli tezgahlar, doğrudan tavandan gelen ışıklandırmadan daha fazla yararlanır.
  • Açık renkli tezgahlar, doğrudan tavan ışıklarının bulunmadığı ortamlarda en iyi sonucu verir.

Kontrastlı veya uyumlu dolap renkleri kullanıldığı sürece, dikkatin nereye çekilmesini istiyorsanız bu tamamen sizin renk ve aydınlatma tercihinize bağlı olarak değişir.

Mutfak Dolaplarında Renk Seçimi

Klasik beyaz ve krem renkleri
Klasik beyaz ve krem renkleri

Mutfak dolaplarının tarzı, renk seçiminde çok önemlidir. Dolaplarınız geleneksel tarzda, klasik dolaplarsa, yine aynı şekilde daha klasik olan beyaz ve krem renkleri seçmek daha doğru olacaktır. Öte yandan, parlak, canlı renkler yada zıt tonların kombimasyonu modern tasarımlı mutfak dolapları için daha uygundur.

Parlak, canlı renkler yada zıt tonların kombimasyonu
Parlak, canlı renkler yada zıt tonların kombimasyonu

Modern tasarımlı mutfaklarda canlı renkler daha iyi bir görsel oluşturuyor.

Zıt tonların kombimasyonu
Zıt tonların kombimasyonu

Mutfağınızın boyutlarıda dolap rengi seçerken önemli bir etken. Renk seçiminiz, mutfağınızın görünüşünü daha dar yada daha büyük hissettirebilir.Küçük bir mutfağa sahipseniz daha açık ve aydınlık renkleri tercih etmelisiniz, koyu renkteki dolaplar daha büyük ve iyi aydınlatılmış mutfaklar için ideal bir seçimdir.

Mutfak dolaplarında renk seçimi

Mutfak dolaplarınızı çok mat renklere veya çok koyu renklere boyamak zorunda değilsiniz. Üst dolaplar için daha koyu gölgeler, alt dolaplar için daha açık gölgeler kullanabilirsiniz. Bu, görsel olarak daha dikkat çekici bir etki bırakır. Mutfak dolabı için renk seçerken sayısız seçenek mevcut olsa da, genellikle tavsiye edilen bazı renkler vardır.

Klasik havalı görünümlü beyaz
Klasik havalı görünümlü beyaz

Klasik ve havalı görünümlü beyaz, geleneksel kır çiftlik evinden ultra modern stile kadar her türlü mutfağa uygundur. Ancak parlak kaplamalı mutfak dolapları, bu renkte kolayca kirlenme riski taşır.

Siyah renk mutfak dolapları
Siyah renk mutfak dolapları

Siyah renk, mutfak dolaplarınıza daha çarpıcı ve beklenmedik bir ifade verir. Paslanmaz çelik detaylarla birleştirildiğinde müthiş çağdaş bir görünüm kazanır. Ancak koyu renkli duvarlara mutfaklarda kullanıldığında kasvetli bir görünüme neden olur.

Mavi renk mutfak dolapları
Mavi renk mutfak dolapları

Mavi, son zamanlarda çok tercih edilen bir renk olarak karşımızda. Klasik gemici tonlarından, modaya uygun deniz mavisine kadar sayısız ton seçeneği ile, kullanıcının kişisel zevkine uygun sınırsız seçenek sunar.

Bej veya pas rengi
Bej veya pas rengi

Bej veya pas rengi gibi tonları daha soluk ve nötr renklerle birleştirin. Doğal ahşap, sofistike gri ve parlak turuncu gibi alternatif renkleride mutfak dolaplarınız için düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir