Akçalı Sprey #Evdekal Projeleri Sprey Boya ile Kavanoz Süsleme

Akçalı Sprey #Evdekal Projeleri Sprey Boya ile Kavanoz Süsleme

Akçalı Sprey #Evdekal Projeleri Sprey Boya ile Kavanoz Süsleme

Cam kavanozları sadece birkac dakika içinde, benzersiz bir tarzda geri dönüştürmek çok kolay. Hem bu zor zamanlarda canınız sıkılmayacak hemde kendinize ve çevrenize benzsersiz bir hediye yapmış olacaksınız. Hepimizin geri dönüşüme atmak için bir köşede beklettiğiniz veya boşalmayı bekleyen reçel, fıstık ezmesi veya bal gibi kavanozlarımız mutlaka vardır. İşte aslında hoşunuza giden fakat istediğıniz gibi kullanamadığınız bu kavanozları tamda zevkinize göre hazırlamak istemez misiniz? Burada Akçalı sprey boya ile kavanoz süsleme evde nasıl yapılır geri dönüşüm kavanozlarınızı nasıl özelleştirebileceğinizi anlatacağız.

Sprey Boya ile Kavanoz Süsleme Malzemeleri

  • Kapaklı birkaç cam kavanoz
  • Akçalı Sprey boya
  • Kavanoz su geçirmez etiket

Boş Kavanoz

Kavanoz kapaklarını boyamak için adımlar

  • İlk olarak, kavanozları ve kapaklarını sabun ile temizleyin, üzerinde kalan yapışkan ve etiketleri çıkartın.
  • Kuruduktan sonra boyamak için kapakları bir parça karton veya koruyucu naylon üzerine yerleştirin
  • Akçalı sprey boyayı birkaç dakika çalkalayın ve karton üzerine püskürterek basıncı ve boyamayı kontrol edin, genellikle homojen olmayan spreyi kullanmaktan kaçının.
  • Daha sonra, yaklaşık 25 cm uzakta tutarak kapaklara istediğiniz renkte boya uygulayın. Kapak tamamen kaplanana kadar ince ve sürekli katmanlarla boyayın.
  • Son olarak, 24 saat sonra tam kuruma getçekleştikten sonra yapışkan kavanoz etiketlerini kapak ve kavanoz üzerine istediğiniz şeyi yazmak için yapıştırın.
Akçalı Sprey #Evdekal Projeleri Sprey Boya ile Kavanoz Süsleme
Akçalı Sprey #Evdekal Projeleri Sprey Boya ile Kavanoz Süsleme

Sprey boya ile kavanoz boyama için ipuçları:

Gıda kavanozlarının kapakları zaten oksidasyonu önlemek için hazırlanmıştır, bu nedenle herhangi bir astar uygulamak gerekli değildir. Ayrıca, Akçalı sprey boya metale ve plastiğe mükemmel şekilde yapışır, bu yüzden soyulmayacağına emin olabiliriz.

Cam yüzeyide boyamak isterseniz, tamamen örtmeden çok hafif bir katman atın. 24 saat sonra tam kuruma sağlandığında üzerine yapıştıracağınız etiketleri uygulayın.

Boyanın bu şekilde uygulanmasıyla, iyi yapışma ve çizilme direnci elde edilir.

Cam kavanozları sprey boya ile süslemek için bu fikir hakkında ne düşünüyorsunuz? Şüphesiz, bazı reçel kavanozlarını geri dönüşümden kurtararak yapabileceğiniz zarif ve pratik bir çalışma. Ayrıca mutfağınız için çok kişisel bir dokunuşla vazgeçilmez bir tamamlayıcı yapmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir