Tavanda Duvar Kağıdı Modelleri

tavana duvar kağıdı nasıl yapılır

Tavanda Duvar Kağıdı Modelleri

Eve farklı bir görsel dinamik vermek için, mevcut kaplamalar dışında biraz daha özgünlüğe cesaret etmek gerekiyor. Ekonomik, pratik ve farklı yollardan biri, duvar kağıdını tavanda duvar kağıdı kullanmak. Peki, tavana duvar kağıdı nasıl yapılır bu popüler dekoratif kaplama ile evin hangi odasını yenilemek istersiniz?

Tavanda duvar kağıdı

Duvar kağıdı tavanın tüm yüzeyini kaplayabilir veya bölgesel olarak kullanılabilir. Örneğin, farklı yüksekliğe sahip alçı tavanlarda, ön planda olan tavana yada arka planda kalıp çerçeve şeklinde görünen alanda, duvar kağıdı kullanılabilir.

Tavana duvar kağıdı nasıl yapılır?

tavanda belli bölgelerde, dekoru tamamlayacak şekilde duvar kağıdı kullanmak mümkün
Tavanda belli bölgelerde, dekoru tamamlayacak şekilde duvar kağıdı kullanmak mümkün

Dikkat çeken, farklı bir görsel yakalamak için tavanda belli bölgelerde, dekoru tamamlayacak şekilde duvar kağıdı kullanmak mümkün.Tavanı kısmi olarak kaplayarak dekoru tamamlamak için farklı yüksekliklerdeki tavanlarda alçaltılmış boşluktan yararlanın .

Farklı yüksekliklerde olan tavanlar için oldukça iyi bir örnek.
Farklı yüksekliklerde olan tavanlar için oldukça iyi bir örnek.
Duvardan tavana devam eden duvar kağıtları odaya farklı bir derinlik kazandıracaktır.
Duvardan tavana devam eden duvar kağıtları odaya farklı bir derinlik kazandıracaktır.

Duvar kağıdı ile banyo tavanını kaplamak istediğinizde ortaya çıkan en önemli sorun nemdir. Bu nedenle, banyo tavanlarını duvar kağıdı ile kaplarken daha dikkatli olmalıdır! İdeal olanı, elbette tuvaletlerde kullanmaktır, çünkü biraz daha cesaret edebileceğiniz ve daha sorunsuz çalışılacak alanlardan biridir.

Duvar kağıdı ile banyo tavanını kaplamak istediğinizde ortaya çıkan en önemli sorun nemdir.
Duvar kağıdı ile banyo tavanını kaplamak istediğinizde ortaya çıkan en önemli sorun nemdir.

Tavan duvar kağıdı için iyi bir örnek daha, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, banyonu riskli olacağını düşünüp vazgeçerseniz kesinlikle tuvaletin tavanını duvar kağıdı ile kaplamayı düşünün.

Çevre ne kadar sade olursa odanın ferahlık hissi o kadar büyük olur. Bu nedenle, seçilen oda daha küçük ve alçak tavanlıysa, koyu tonlardan kaçının. Çizgili tavan, görselin kısıtlı kalmasına yardımcı olur, bu nedenle bu tarz bir çalışma küçük alanı olan odalar için uygun değildir.

 nötr renkleri ve daha ince desenleri tercih edin.
Nötr renkleri ve daha ince desenleri tercih edin.

Doğru bir şeyler ortaya çıkartmak istiyorsanız, nötr renkleri ve daha ince desenleri tercih edin. Daha da samimi bir ortam oluşturmak istediğinizde, daha eğlenceli desenler seçin ve bu konuda cesur olun. İyi bir ipucu, duvar kağıdını kaplarken size rehberlik etmesi için temel bir renk belirleyin bu renk dekorasyonunuzda bulunan mevcut renklerden biri olacak. bu şekilde odanın dekorasyonu ve tavan arasında görsel olarak da bir uyum yakalanmış olacak.

Tavana duvar kağıdı nasıl uygulanır?
Tavana duvar kağıdı nasıl uygulanır?

Dikkat edilmesi gereken detaylar, tavan kaplamasında duvar uygulamasıyla aynıdır. Yüzey, tamamen pürüzsüz olmalıdır, gerekirse sonucu etkileyeceği için bir harç tabakası ve zımparalama işlemi uygulayın. Fazlalığa dikkat edin, tavan ve yan duvarları vurgulamaya çalışın ve dekoratif eşyaları en aza indirin.

tavana duvar kağıdı nasıl yapılır
Tavana duvar kağıdı nasıl yapılır?

Yemek masasının bulunduğu alan vurgulanmak istenmiş ve yan duvardan tava devam eden duvar kağıdı oldukça farklı bir görsel oluşturmuş. İlham almanız seçtiğimiz fotoğrafları paylaştık, fikir bizden uygulaması sizden.

Tuvaletler İçin Duvar Kağıdı İle Modern Tasarımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir