Akçalı Sprey Boya ile Ayakkabı Boyama

Akçalı Sprey Boya ile Ayakkabı Boyama

Akçalı Sprey Boya ile Ayakkabı Boyama

Bu defa biraz enteresan bir kendin yap projemiz var. Evet yanlış okumadınız, ayakkabı boyuyoruz ve sprey boya ile ayakkabı boyama sonuçları oldukça hoşunuza gidecek. Karar vermeniz gereken öncelikle hangi metalik rengi kullanacağınız. Akçalı sprey boyanın zengin renk kartelasından, kendin yap projemiz bir renk seçebilirsiniz.

Evde kullanmaktan yada renginden sıkıldığınız, rahatlığı sebebiye ise vazgeçemediğiniz bir çift ayakkabınız olabilir. Bazen tabi sevdiğiniz ve yeni aldığınız ayakkabının burnunu, istemedende olsa vurmuş ve defolamış olabilirsiniz. Bu proje ister bir yenileme ister değişim sebebiyle uygulanacak olsun, yinede denemeye değer görünüyor.

Akçalı sprey boya ile ayakkabı boyamak için gereken malzemeler:

Ayakkabı rengine uygun olacağını düşündüğünüz Akçalı sprey boya metalik renklerinden biri. (tek renk, yada birkaç renk kullanmak sizin tasarrufunuzda buna göre boya renklerinizi belirleyin.)

  1. Elbette bir çift boyamayı düşündüğünüz ayakkabı, yada birkaç çift ayakkabı.
  2. Maskeleme bandı.
  3. Makas
  4. Kalem
  5. Yumuşak bükülebilir karton, yada gramajlı kağıt.

sprey boya ile ayakkabı boyama

Malzemelerinizi hazırlayıp uygulamaya geçebilirsiniz. Ayakkabı rahatlıkla ufak bir koliye sığabileceği için, bir koli temin edip bunu boyama kabini olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde çevreyi korumuş olursunuz.

Önemli uyarı olarak boyama öncesi tüm yüzeylerin temizlenerek hazırlanması gerektiğini biliyorsunuz.

1- Adım: Kalıp Hazırlama

kağıt yada karton üzerine ayakkabınıza verme istediğiniz şekli çizin. İtinalı bir şekilde kalıbınızı kesin.

Kalıp HazırlamaKalıp Hazırlama

Yukarıda gördüğünüz gibi  çizdiğiniz desenin boyanacak kısmı geniş parçadan ayrılacak, desen büyüklüğünü doğru ayarlamak için ana hatları ayakkabı üzerinde belirleyin.

2- Adım: Kalıp yerleştirme

Kalıp yerleştirme

Kalıbı ayakkabı üzerine yerleştirip, boyanacak alanları açıkta bırakalım. Kalıbı sabitlemek için maskeleme bandı kullanın. Ayakkabınızın boyanması istemediğiniz bölümlerini tümüyle dikkatli bir şekilde kapatın.

3- Adım: Boyama

Akçalı sprey boyanın boyama talimatlarına, bekleme sürelerine dikkat edin, doğru sonuç için kutu üzerindeki yönergeleri dikkatle okuyun. Sprey boyayı boyamak istediğiniz yüzeye püskürtün, kurumasını bekleyin ve bir kaç kat uygulamınız iyi sonuç almanızı sağlayacak.

Sprey Boya ile Ayakkabı Boyama

Tamamen kurumadan üzerindeki kağıt, bant ve kalıbı çıkarmayın.

Akçalı sprey boya ile boyadığınız ayakkabınız hazır. Kuruması için yeterince beklediyseniz, şimdi giyip deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir