Arka Bahçeniz İçin Çardak Tasarımları

kamelya çardak tasarımları

Arka Bahçeniz İçin Çardak Tasarımları

Arka bahçenize çıktığınızda sadece düz bir alan ve çimleri mi görüyorsunuz? Bu alanı doğru bir şekilde değerlendirmenin en iyi yollarından biri çardak yapmaktır. Çardaklar bahar ve yaz mevsimlerinde sevdiklerinizle, dostlarınızla harika zaman geçireceğiniz çok keyifli mekanlardır. Arka bahçenize bir çardak yapmaya karar verdiyseniz, doğru yerdesiniz. Sizlere ilham verecek muhteşem kamelya çardak tasarımları derledik, bu örnek tasarımlar ve hayal gücünüzle ortaya çok güzel işler çıkaracağınıza eminim.

Kamelya Çardak Tasarımları

Klasik ahşap ferforje ve çadırdan çiçeklerle dekore edilmiş bir çardak
Pinterest : Klasik ahşap ferforje ve çadırdan çiçeklerle dekore edilmiş bir çardak

Klasik ahşap tasarımlara alternatif, ferforje ve çadırdan çiçeklerle dekore edilmiş bir çardak. Yağmurlu havalarda ve hafif esintilerde dahi keyifle bahçede vakit geçirmek mümkün.

Koyu renk ahşapla tasarlanmış geniş aileler için
Pinterest : Koyu renk ahşapla tasarlanmış geniş aileler için

Koyu renk ahşapla tasarlanmış geniş aileler için ve kalabalık misafirleri ağırlayabileceğiniz tarzda uzun kanepe ve koltuklarla dekore edilmiş klasik tarzda bir çardak.

Sürgülü ve tül kaplı hareketli çerçeveler
Pinterest : Sürgülü ve tül kaplı hareketli çerçeveler

Sürgülü ve tül kaplı hareketli çerçeveler yemek ve dinlenme esnasında uçan haşerelere karşı korunma sağlamak için iyi düşünülmüş. Havadar görüntüyü bozmadan, hem bahçenin keyfini çıkartmak hemde tozdan ve uçan böceklerden korunmak mümkün.

Modern ahşap çardak
Pinterest : Modern ahşap çardak

Modern ahşap çardak için çok güzel bir tasarım. Bu çardak normal bahçeler içinde kullanılabilir, burası bir binanın teras bahçesi. Harika bir manzara ve çok şık bir çardak.

Alternatif Çardak Bar Tasarımı
Pinterest : Alternatif Çardak Bar Tasarımı

Çardak tasarımları için oldukça çok alternatif var, baştada dediğim gibi hayal gücünüzle birleşince ortaya gerçekten inanılmaz harika tasarımlar çıkabilir. Buda sıradan çardaklara alternatif bir tasarım. Burada çardak içinde oturma alanı ve bar var, geniş bir mekan mermer karo zemin üzerine inşa edilmiş.

Beyaz Boyalı Akdeniz klasiği çardak tasarımı
Pinterest : Beyaz Boyalı Akdeniz klasiği çardak tasarımı

Beyaz boyalı beton sütunlar üzerinde yine beyaz boyalı ahşap çatısı olan, çim ve taş zeminli tam bir Akdeniz klasiği çardak tasarımı. Fener tarzı aydınlatmalar marin havasının hakim olduğu görüntüyü güçlendirmiş, denizci mavisi uzun puf ve beyaz döşemeli bambu koltuklar harika görünüyor.

Açık renk boyasız ahşap ve akrilik çatı kaplaması olan bir çardak.
Pinterest : Açık renk boyasız ahşap ve akrilik çatı kaplaması olan bir çardak.

Açık renk boyasız ahşap ve akrilik çatı kaplaması ile aydınlık görüntüsü olan bir çardak. Koyu renk modern mobilyalar ile iyi kombinlenmiş.
Akrilik şeffaf çatı yağmurlu havalarda eminim oldukça keyifli olacaktır. Çardak içerisinde çevresi kadar kadar yeşil görünsün istenmiş, büyük saksı bitkileri ve sarkıt saksılarda yeşil bitkiler bahçe olduğunuzu heran hatırlatıyor.

Cam ve metal kenarlıklarla yapılmış sera görünümlü bir çardak
Pinterest : Cam ve metal kenarlıklarla yapılmış sera görünümlü bir çardak

Cam ve metal kenarlıklarla yapılmış sera görünümlü bir çardak. Her mevsim çardak kullanmak istiyorsanız bu tarz bir tasarım deneyebilirsiniz.
Evet yazın sıcak günlerinde zaman zaman arka bahçede serin bir çardakta vakit geçirmek hiçte fena olmaz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir