Bahçe Sınır ve Köşe Tasarımları

Bahçe sınır ve köşe tasarımları

Bahçe Sınır ve Köşe Tasarımları

Bahçeniz için iyi bir peyzaj planlıyorsanız, çalışmalarınıza bahçe sınırlarından başlamanızı öneririz. Bahçe sınır ve köşe tasarımları için ağaç kütüğü, tuğla, dönüştürülmüş cam, büyük taşlar, karolar, istiridye kabukları, paletler ve daha birçok malzeme kullanılabilir. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış, bu kadar zengin malzeme çeşidi ile muhteşem tasarımlar yapabilirsiniz.

Bahar mevsimi geldi havalar ısınıyor, artık yavaş yavaş evden dışarıya doğru çıkma dönemleri. Bahçelerde daha çok vakit geçirmek için keyifli alanlar oluşturmak çok önemli. Bahçe sınır ve köşe tasarımlarıyla açık hava yaşam alanlarınızda gerçekten bir stil ve harika zaman geçirilecek mekanlar oluşturmak sizin elinizde. İlham almanız için farklı tarzlarda peyzaj fotoğraflarını bir araya getirdik.

Bahçe Sınırlayıcı Tasarımlar

Karo taşları ve beyaz büyük çakıl taşlarıyla bahçe sınır ve köşeleri oluşturabilirsiniz.
Pinterest : Karo taşları ve beyaz çakıl taşlarıyla bahçe sınır ve köşeleri oluşturabilirsiniz.

Karo taşları ve beyaz büyük çakıl taşlarıyla bahçe sınır ve köşeleri oluşturabilirsiniz. Karoların olması oturma alanları oluşturmak için size daha düz zeminler sağlar. Bitkiler gelişmek için güneş ışığının ve gölgenin mükemmel karışımına ihtiyaç duyar. Bu nedenle şanslıysanız, çok çeşitli bitki yetiştirmek için geniş bir bahçeniz olmalı.

Çiçekleri direk toprağa ekmek yerine saksılarla bahçe sınırı oluşturabilirsiniz.
Pinterest : Çiçekleri direk toprağa ekmek yerine saksılarla bahçe sınırı oluşturabilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi çiçekli bitki var. Çiçekleri direk toprağa ekmek yerine saksılarla bahçe sınırı oluşturabilirsiniz. Bahçeyi hazırlamak ve kaderine bırakmak yeterli değildir. Yükseltilmiş bahçeler, normal bahçelerden çok daha fazla yapı ve çaba gerektirir.

Köşe Bahçe Tasarımları

Bahçe köşesi için yine saksı içinde minik ağaçlar olabilir.
Pinterest : Bahçe köşesi için yine saksı içinde minik ağaçlar olabilir.
Bahçe sınırı için kafeste taşlar oldukça farklı bir tasarım olacaktır.
Pinterest : Bahçe sınırı için kafeste taşlar oldukça farklı bir tasarım olacaktır.
taşlı kafesler bank halinde hem sınır hem oturma alanı olarak kullanılabilir.
Pinterest :  Taşlı kafesler bank halinde hem sınır hem oturma alanı olarak kullanılabilir.

Sınır için hazırlanan taşlı kafesler bank haline getirilebilir. Böylece daha kullanışlı olurlar, hem sınır hem oturma alanı olarak kullanılabilir.

Sundurma evin önemli bir parçasıdır.
Pinterest : Sundurma evin önemli bir parçasıdır.

Sundurma evin önemli bir parçasıdır. Varlığı sadece evin dış görünüşünü güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda gelen her konuğu ağırlayan ilk izlenim yeri haline gelir. Sundurmayı süslemek, estetik hale getirmek, iç mekan kadar önemlidir.

Yaz kış yeşil kalacak bir bahçe sınırı için ağaçlandırma düşünülebilir.
Pinterest : Yaz kış yeşil kalacak bir bahçe sınırı için ağaçlandırma düşünülebilir.

Yaz kış yeşil kalacak bir bahçe sınırı için ağaçlandırma düşünülebilir. Uzun süre yeşil kalan, yaprak dökmeyen ağaçlarla oluşturacağınız bahçe sınırı için beraberinde iyi bir ışıklandırmada düşünülebilir, böylece daha gösterişli bir sınırınız olur.

Bahçe sınırlarında en çok tercih edilen malzeme taşlardır.
Pinterest : Bahçe sınırlarında en çok tercih edilen malzeme taşlardır.

Bahçe sınırlarında en çok tercih edilen malzeme taşlardır. Sizinde tercihiniz taşlardan yanaysa, fotoğrafta gördüğünüz gibi iki renk taşlarla farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Rengarenk bitkiler ve çiçekler bahçe sınırları ve köşeleri için daha eğlenceli tasarımlar ortaya çıkarabilir.
Pinterest : Rengarenk bitkiler bahçe sınırları için eğlenceli tasarımlar ortaya çıkarabilir.

Rengarenk bitkiler ve çiçekler bahçe sınırları ve köşeleri için daha eğlenceli tasarımlar ortaya çıkarabilir. İlkbaharda, birçok çiçek sundurma dekorasyonu olarak kullanılabilir. Bitkiler ve çiçeklerin yanı sıra, büyüleyici bir çiftlik evi tarzında bahar dekorasyonu oluşturmak için eskitme parçalarla çiçekleri birleştirebilirsiniz.

Klasik eski tip tuğla bahçe sınırlarını güncelleyebilirsiniz.
Pinterest : Klasik eski tip tuğla bahçe sınırlarını güncelleyebilirsiniz.

Klasik eski tip tuğla bahçe sınırlarını güncelleyebilirsiniz. Çok masraf yapıp yeni baştan düzenlemek yerine üzerinde yapacağınız basit değişiklikler bambaşka bir atmosfer oluşturacaktır.

Bahçe Sınır ve Köşe Tasarımları
Fotograf Kaynağı Pinterest
Bahçe Sınır ve Köşe Tasarımları
Fotograf Kaynağı Pinterest

Bahçe tasarımına başlamadan önce, bahçenizin hangi stile sahip olması gerektiğini düşünmeli ve bahçe sınırı dekorasyonunu buna göre planlamalısınız.

Başarılı bir tasarım için önemli önkoşullar, bahçe toprağının doğası, çiçeklenme aşamaları ve bitkilerin büyüme yükseklikleri dikkatli planlamadır.

Bahçe Sınır ve Köşe Tasarımları
Bahçe Sınır ve Köşe Tasarımları – Fotograf Kaynağı Pinterest

Sonuç

Basit zarafeti sevenler ve “bakımı kolay olsun, ama çekici ve göz alıcı olsun” diyenler ,Hazır gösterişli saksı bitkileri tercih edebilir. ister devasa boyutta saksı bitkileri isterseniz daha klasik tarzda tercih edebilirsiniz.

Bahçe problemleri her zaman tam bir yeniden tasarım gerektirmez. Bahçenizden veya ön bahçenizden genel olarak memnunsanız, sadece birkaç yerde yapacağınız ustaca değişimle,bu konuda başarılı olabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz örnek tasarımlar işinize yarar umarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir