Sprey Boya ile Metalik Taş Aksesuar Yapımı

Sprey Boya ile Metalik Taş Aksesuar Yapımı

Sprey Boya İle Metalik Taş Aksesuar Yapımı

Bu makalemizde sizleri biraz şaşırtabiliriz, metalik taş aksesuar yapımı için fasulye ve sprey boya kullanacağız. Bir kat sprey boyanın gerçekten eski bir şeyi nasıl canlandırdığını biliyorsunuz… bu normal eski fasulyeleri sprey boya ile birer metalik taşa dönüştürmek hiç zor değil. Düğün, doğum günü, baby shower veya özel bir etkinlik için rahatlıkla kullanabilir. Cam vazo ve fanuslara dolgu olarak kullanabileceğiniz, parıltılı taşların nasıl yapılacağını bu makalemizle keşfedeceksiniz. Akçalı sprey boya metalik renkler içinden seçebilirsiniz, bizim önerimiz metalik ama dilerseniz Akçalı sprey boya renk kataloğundan dekorasyonunuza uygun farklı renklerde denemeniz mümkün.

Cam vazo ve fanuslara dolgu olarak kullanabileceğiniz, parıltılı taşların nasıl yapılacağını bu makalemizle keşfedeceksiniz.
Cam vazo ve fanuslara dolgu olarak kullanabileceğiniz, parıltılı taşların nasıl yapılır

Cam vazolara mum, çiçek, kaktüs gibi dekoratif eklentiler yapıp zengin bir görsel elde edilebilir. Dekorasyon haricinde arkadaşlarınızda hediye olarak vermek içinde oldukça şık bir ev hediyesi.

Sprey Boya İle Metalik Taş Aksesuar Yapımı

Burada gördüğünüz taşlar metalik sprey boya ile boyanmış fasulyeler, oldukça şık görünüyor. Siyah mumlarla metalik tonlar çok uyumlu oldu. Konuklarınızı bir akşam yemeğinde ağırladığınızda klasik bir şamdan yerine masanızda çok daha şık durabilirler.

Sprey boya ile metalik taş aksesuar yapmak için gerekli olan malzemeler

  • Fasulyeler, kahve taneleri (burada kullanılan malzemeler bunlar siz bu malzemeleri daha da çeşitlendirebilirsiniz)
  • Cam Vazolar, dilediğiniz şekil ve ebatlarda
  • Akçalı Sprey Boya (Bakır, Gümüş ve pembe burada kullanılan renkler)
  • Büyük Karton Kutu
  • koli bandı

Fasulyeleri Akçalı sprey boya ile boyamak için kutuyu kullanacaksınız. Karton kutunun tabanına boyayacağımız malzemelerin yapışmaması için boyama işlemine başlamadan önce kutunun tabanını koli bandı ile kaplamanız çok önemli.Aksi takdirde fasulyeler tabana yapışacak ve boyanız istediğiniz gibi olmayacak.

Sprey boya ile metalik taş aksesuar yapımı
1. Adım Kutunun tabanını koli bandı ile kaplayın – Resim Pinterest

Boyayacağınız malzemeleri karton kutuya dökün ve eşit olarak dağıtılmış bir katman oluşturun. Daha sonra Akçalı sprey boyayı fasulyelerin üzerine püskürtün. 5 dakika kadar kurumasını bekleyin, sonrasında boyasız kısımları ortaya çıkarmak için kutuyu sallayın ve tekrar boyayı püskürtün. Fasulyelerin tümünün boyandığından emin olana kadar işlemi tekrarlayın.

Boyayacağınız malzemeleri karton kutuya dökün ve eşit olarak dağıtılmış bir katman oluşturun.
Malzemeleri karton kutuya eşit olarak dağıtın, boya arası 5 dakika kadar kurumasını bekleyin.
tümünün boyandığından emin olana kadar boyasız kısımları ortaya çıkarmak için kutuyu sallayın ve tekrar boyayı püskürtün
Tümünün boyandığından emin olana kadar kutuyu sallayın ve tekrar boyayı püskürtün

Artık vazolarımıza sprey boya ile hazırladığımız metalik taş aksesuarlarımızı yerleştirebiliriz. Kısa olan mumlar için size bir ipucu, altına yerleştireceğiniz bir kutu ile olduğundan uzun görünebilirler. Keyifli ve pratik bir proje bu hafta sonu deneyebilirsiniz.

Kısa olan mumlar için size bir ipucu, altına yerleştireceğiniz bir kutu ile olduğundan uzun görünebilirler.
Kısa olan mumlar, altına yerleştireceğiniz bir kutu ile olduğundan uzun görünebilirler.

Kahve çekirdekleri kullanmanın yararı, daha pahalı olmalarına rağmen, sprey boyayla bile harika kokmalarıdır! Boya kokusunun kahve kokusunu ezip geçmeyeceğini merak ettim ve bir bit yoktu. Kahve kokusunu seviyorsanız kahve çekirdekleri kullanın!

Kahve çekirdekleri kullanmanın yararı, daha pahalı olmalarına rağmen, sprey boyayla bile harika kokmalarıdır!
Kahve çekirdekleri kullanmanın yararı, sprey boyaya rağmen harika kokmalarıdır!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir