Beyaz Granit Mutfak Tezgahları

Granit Mutfak Tezgahları

Beyaz Granit Mutfak Tezgahları

Mutfak tezgahlarını yenilemeyi düşünüyorsanız yada yeni evinizin mutfağını dekore edecekseniz, bu makale tam size göre. Belki hayallerinizi muhteşem beyazlığı ve ipeksi pürüzsüz yüzeyi ile İtalyan Carrera mermerinden tezgahları olan bir mutfak süslüyor olabilir. Doğal taşın kendine has serinliği, mermerin lüks görüntüsü, aklınızı çeliyor olabilir. Fakat özellikle, kolayca lekelenmesi ve ısı konusunda oldukça hassas olan yapıları nedeniyle mermer tezgahların dezavantajlarınıda göz ardı etmemek lazım. Bu güzel yarı saydam taşı narenciye sularından, sirke gibi asitli şeylerden korumanız gerekiyor. Bütün bu sorunları duyduktan sonra, size bir alternatifinin olduğunu söylesem? Evet granit mutfak tezgahları, granitler mermerlere alternatif, oldukça kullanışlı, sorunsuz ve fiyatlarıda makul.

Granit nedir?

Granit, dünyanın birçok ülkesinde taş ocaklarından çıkarılan doğal bir taştır. Granit ve Kuvarsit, zaman zaman birbirinin yerine kullanılan isimlerdir. Gerçek Granit, kuvars bazı içeren herhangi bir kimyasal bileşime sahip gözenekli, magmatik bir kayadır. Kuvarsit ise kimyasal yapısında granitten daha yüksek bir kuvars yüzdesine sahip olan bir metamorfik kayadır.

Kuvarsit yada granit isimlerine çok fazla takılmaya gerek yok, çünkü ne olursa olsun, jeolojik olarak, her iki taşta aynı amaca ve dayanıklılığa sahip.

Beyaz Granit Tezgah Çeşitleri

Beyaz Granit Mutfak Tezgahları
River White Granit Mutfak Tezgahı – Fotoğraf : Pinterest

River White granit Hindistan madenlerinden gelir. Arka planı yarı saydam bir beyazdır, üzerinde gri, mavi ve taupe damarları vardır ve bu damarlar boyunca uzanan bordo yamaları vardır. Desenleri diğer granitlere göre daha doğrusaldır, görüntüsü nehirleri andırır, ismide bu sebeple River White.

Granit Mutfak Tezgahları - White Ice Granit Tezgah
White Ice Granit Mutfak Tezgahı – Fotoğraf : Pinterest

White ice granit Brezilya’da çıkarılır ve nadir bulunur bu nedenle fiyatı diğer granitlere göre daha yüksektir. Karlı beyaz arka plan görüntüsü, üzerinde mavi damarlar ve yine mavi geniş plakalar vardır.

Colonial White granit
Colonial White Granit – Fotoğraf : Pinterest

Colonial White granit, beyaz arka plan üzerinde, vurgulanmış griler, maviler ve taupe tonlarında net noktalı damarları ile bilinir. Hindistan’ın en derin madenlerinden biri olan Café Crème’den çıkartılır.

Super White Granit
Super White Granit – Fotoğraf : Pinterest

Super White Granit aslında granitten daha sert olan aynı yada daha dayanıklı bir kuvarsit. Bazı tedarikçiler aslında onu mermer olarak listeliyorlar, bu yüzden fiyat olarak aldanmamak için güvenilir tedarikçilerden alışveriş yapmak lazım.
yine beyaz olan arka plan üzerinde mavinin alt tonlarından başlayıp derinleştikçe çok gri tonlarına doğru giden damarları vardır.

White Pearl Granit
White Pearl Granit – Fotoğraf : Pinterest

White Pearl granit dünyanın iki ülkesinde bulunur: Suudi Arabistan ve Amerika Birleşik Devletleri. Suudi Arabistan’dan gelen granitler renk olarak daha gridir . Arka plan, incilerin oluştuğu istiridye kabuğunun içindeki renk tonlarındadır, isminide buradan alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir