Banyo Armatürlerini Sprey Boya ile Yenileyebilirsiniz

Sprey Boya ile Musluk Batarya Boyama

Sprey Boya ile Banyo Muslukları Nasıl Yenilenir?

Eskimiş tüm banyo armatürlerini sprey boya ile yenileyebilirsiniz. Sonuçlar sizi şaşırtacak, belkide hayal ettiğinizden çok daha iyi olacak. Banyoda yeni bir görünüm için değişime metal musluk boyama işi ile başlayabilirsiniz. Musluk batarya boyama için öncelikle boyamak istediğiniz renge karar vermeniz gerekiyor. Metalik tonlardanda devam edebilirsiniz, farklı bir renkte deneyebilirsiniz. Size boyama için önerimiz Akçalı Sprey Boya olacak.  Tüm muslukları, armatürleri, duş çerçevelerini boyamak kesinlikle mümkün.

Sprey Boya ile Musluk Batarya Boyama

Musluk Batarya Boyama için gerekli malzemeler

Gerekli olacak malzemeler, çelik yünü, 220 kum zımpara, maskeleme bandı, maket bıçağı. En önemlisi etrafı temiz tutmak, istemediğimiz yerlerin boyanmasını önlemek için, eski gazeteler, ve hazır olarak satılan koruyucu örtülerden gerekli.

Sprey boya için Akçalı sprey Boya renk kataloğundan zevkinize ve boyayacağınız materyale en uygun sprey boyanızı seçebilirsiniz.
İşin en uğraştırıcı kısmı boyama öncesi hazırlık. Boyanacak yerlerinde haricindeki bölümleri büyük bir titizlikle kaplamanız gerekiyor.

Duş çerçevelerini boyama
Kaynak Pinterest

Duş çerçevelerini boyamak için, gazete ve maskeleme bandı yardımı ile boyanacak yüzeyler hariç her yeri kapladığınıza emin olun.

Metal Musluk Boyama
Boyanacak alanın etrafını açık yer kalmayacak şekilde maskeleme bandı ile bantlayın Kaynak Pinterest

Musluklar ve armatürler içinde aynı işlemi yapıyoruz. Önce güzelce açık yer bırakmayacak şekilde bantlıyoruz, ardından bantların boyanacak olan yüzeydeki kısımlarını, maket bıçağı yardımı ile düzgünce kesip tamamı boya alacak şekilde açıkta bırakıyoruz. Bu işlemin sonrasında koruma örtüsünü bantlı kısımlardan itibaren boyanmasını istemediğimiz tüm yüzeye kaplıyoruz.

Duş çevresini de aynı şekilde boyanmayacak alanları maskeleyin
Duş çevresini de aynı şekilde boyanmayacak alanları maskeleyin Kaynak Pinterest

Duş çerçevesi , armatür ve muslukların, boyama öncesi çelik yünle ve zımpara ile dikkatlice temizlenmesi gerekiyor. İyice temizlediğimizden emin oldunca, nemli bir bezle güzelce silin. Yüzeyin kuru olduğundan emin olduktan sonra boyama işlemine geçebilirsiniz. Mümkünse musluk başlıklarını söküp öyle boyamanız daha iyi olur.

Sprey boyayı ikişer saat aralıklı olarak üç kat kullanmanız, daha iyi sonuç almanızı sağlar. Boyama yaparken tüm yüzeyi boyadığınızdan emin olun.

Musluk Batarya Boyama

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, maskeleme bantlarını sökmeden önce en az 24 saat beklemeniz gerekiyor. Boya yeterince iyi kurumadıysa maskeleme bandını sökerken kalkabilir, böyle bir durma sebebiyet vermemek için gereken kuruma sürelerine uymanız çok önemli.
Size ufak bir bilgi, sprey boyanız istemediğiniz bir yüzeye sıçrarsa endişelenmeyin, hemen aseton yada oje çıkarıcıyı bir parça pamuk yada bez üzerine döküp bununla silin, bu işlemi boyanın kurumasını beklemeden hızlıca yapmanız iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir