Rustik Çivtlik Evi Tarzı Oturma Odası Dekorasyonları

Rustik Tarzda Oturma Odaları

Rustik Çivtlik Evi Tarzı Oturma Odası Dekorasyonları

Modern ve şehirli çiftlik evi, günümüzde çok popüler olan ev tasarımının anahtar kelimeleridir, çünkü daha doğal ve estetik hissi çok daha yukarılara taşır, bir nevi doğaya dönüş ve toprak ananın şefkatine saygı duruşu gibidir. Büyük kozmopolit şehirlerde, doğadan uzak ve betonların arasında sıkışmış yaşantımıza en azından çiftlik evi ve rustik tarzda tasarımlarla bir nebze olsun doğal atmosferi taşıyabiliriz. Bu tarzı evimize oturma odalarımıza taşımanın yolu, rustik ahşap parçalarla mobilyaları doğal bir uyumla bir araya getirmek. Bu makalemizde rustik detayları, modern dairelerimizi bir çiftlik evine dönüştürmek için nasıl bir araya getireceğimizi anlattık.

Rustik Tarzda Oturma Odaları Dekorasyon Fikirleri

Rustik Tarzda Oturma Odaları

Sıcak atmosferi ve derli toplu doğal havasıyla, modern rustik çiftlik evleri, rahat, canlı ve doğanın cazibesi ile doludur. Tasarımcılar eski dünya mimarisinden elemanları alır, pratik ve modern bağlantı parçalarıyla karıştırır ve böylece ortaya modern tarzda rustik tasarımlar ortaya çıkar.
Rustik görünümü sevdiğinizi fark edersiniz, size daha sıcak ve rahat gelir, sizin ilham almanız için çeşitli rustik çiftlik evi tarzı dekorasyon örneklerini paylaştık. Tarzınızı seçmek başta biraz zor olabilir, ancak odaya ek zaman ayırdığınızda parçalar birleştikçe ortaya harika bir çiftlik tarzı çıkacaktır.

Rustik Tarzda Oturma Odaları

Antika şeyler almak rustik bir görünüm elde etmek için en popüler yaklaşımların başında gelir. Ne yapacağınızı bilmediğiniz bazı dönemlerde eski şeyler edinmiş olabilirsiniz ve onları atmayı düşünebilirsiniz. Her durumda, bunları dekorunuzla nasıl kaynaştırabileceğinizi tekrar düşünmenizi öneririz, sizlerle vereceğimiz örneklerden faydalanarak bu eski parçaları dekorunuza katmanın yollarını eminim bulacaksınız.

Rustik Çivtlik Evi Tarzı DekorasyonlarRustik Çivtlik Evi Tarzı Dekorasyonlar

Rustik Çivtlik Evi Tarzı Dekorasyonlar

Rustik Çivtlik Evi Tarzı Dekorasyonlar

Rustik Çivtlik Evi Tarzı Dekorasyonlar

Zemin yüzeyi sert ahşap olmalıdır. Şu andan itibaren parke döşemeye sahip olmamanız durumunda, oturma odanıza parke döşeme yaptırmayı düşünebilirsiniz. Ancak zaten parke döşemeniz varsa, parke döşemenizi yeniden renklendirip parlatın ama bu sefer onu komple halıların altında gizlemeyin. Daha küçük döşemeyi yer yer ortaya çıkaracak botanik halılar, yada doğal elyaflardan yapılmış örme dokuma halılar kullanmanız önemli. Bu görünümü, rahat kanepe ve koltuklarla tamamlayın. Koltuk ve kanepelerin üzerine rustik desenlerde doğal malzemelerden yapılmış bolca yastık yerleştirebilirsiniz, yastıklardan bağzıları pamuklu dantel kılıflarda olabilir. TV kitaplık, orta sehpa gibi ahşap ve ferforje kullanacağınız mobilyalar eskitme tarzda boyanmış olmalı.

Duvarlarda kullanacağınız boya renkleri için Permolit boya kataloğundan seçebilirsiniz. Sizin için seçtiğim renk tonlarını paylaştım, daha koyu tonlara doğru gitmek isterseniz bıraktığım linkten renkleri inceleyebilirsiniz.

Permolit Duvar Boyası Renk Kataloğu

Kullanacağınız duvar süsleri, abajurlar, saksılar dekoru tamamlayacaktır. Bunları seçerkende eski görünümlü olup dekoru tamamlaması gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir