Dolap Kapakları Yenileme Kendin Yap

Dolap Kapakları Yenileme Kendin Yap

Dolap Kapakları Yenileme Kendin Yap

Pis veya donuk bir banyo , eski bir oturma odası gibi, evinizin sadece değiştirmek istediğiniz bazı alanları vardır . Ancak bu tadilatlar, maalesef makul miktarda zaman ve para gerektiriyor. İster home office, ister yatak odası olsun. Ve ya mutfak dolap kapağı yenilemek istediğiniz alanı kendin yap projesi ile yeni zirvelere taşımak için, aşağıdaki örnekleri inceleyin. Dolap kapakları yenileme projeleri size ilham verecektir.

Ancak, daha büyük ölçekli yenilemeler kadar masraflı olmayacak, buna rağmen bir dünya fark oluşturabilecek harika bir projemiz var. Öyle çok uzun zamanınızı almayacak birkaç hafta sonu savaşçısı türünde projeler var. Örneğin, dolap kapılarınızı alın ve Sadece birkaç saat içinde rahatlıkla yapabileceğiniz, bütçenize zarar vermeyecek, oldukça düşük maliyetli Dolap kapısı yenileme projeleri varken neden çirkin bir kapıyla yaşayasınız ki?

Dolap Kapağı Yenileme ile Dolapları Nasıl Dikkat Çekici Yaparız ?

Dolap Kapakları Yenileme
Dolap Kapakları Yenileme

Dolap Kapakları Yenileme : Yeni kapı kolları takın.

Fayans zeminlere uyması için, dolabın kapı kolları lazerle çokgen şekillerde kesilmişi, sonra bunlar aynı rengin tonları ile boyanmış, şık canlı, enerjik bir görüntü ortaya çıkmış. Sonuç olarak, 1970’lerden ilham alan gömme dolap, giriş görevi gören büyük ve tamamen özel bir çift kanatlı kapı görünümüne bürünmüş.

Görünümü sizde yakalamak, ister misiniz? Bir jig testere kullanarak, ince bir sunta yada kartonpiyer panelini bu şekilde yada kendinize özgü benzersiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Daha sonra bunu dolap kapınıza monte edersiniz.

Dolap Kapakları Yenileme

Dolap Kapakları Yenileme : Bir ahşap kaplama ekleyin.

Düz kapılar, biraz dikkatli planlamayla bir sanat eseri haline gelebilir. Bu benzersiz şık proje biraz hassas düzenleme ve kesim gerektirse de, yalnızca birkaç basit malzemeyle , çok rahat tamamlanacak bir dolap kapısı projesi. Bir nakış kasnağı, ahşap dübeller, çıtalar ve canlı bir sarı boya ile dolap kapınız muhteşem olacak.

Dolap Kapağı Yenileme : Vintage dolap kapısı görüntüsü
Dolap Kapağı Yenileme

Vintage dolap kapısı görüntüsü

Vintage çekicilik için, Fransız tarzı dolap kapısının cam bölmelerine dekoratif bir film uygulanmış , ardından kapı, güzelce maskelenmiş , astarlanış ve beyaz renge boyanmış . Antika pirinç plakalara sahip cam topuzlar takılarak eski, vintage görünüm tamamlanmış.

Dolap Kapılarını sahte çiftlik kapılarına çevirin.

Dolap Kapılarını sahte çiftlik kapılarına çevirin.

Zaten sürgülü kapılarınız varsa , her şeyi pahalı yeni bir kapı setiyle değiştirmek yerine bu dolap kapılarını sahte ahır kapılarına dönüştürmeyi düşünün . Yapmanız gereken tek şey, sıvı çivi yapıştırıcısıyla biraz ahşap çerçeve yapıştırmak ve ardından mat siyah donanım eklemek.

Dekoratif desenli kendinden yapışan kağıtlar kullanın

Dekoratif desenli kendinden yapışan kağıtlar kullanın

Renkli şık desenli, kullanımı pratik, ve yapı marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz, kendinden yapışkanlı kağıtlar ile dolap kapılarını kaplayabilirsiniz. Bu, kiracılar için özellikle harika bir çözümdür, çünkü herhangi bir zamanda herhangi bir hasara neden olmadan çıkarmak kolaydır.

Kumaş paneller ekleyin.

Normalde düz bir kapı setine dokuma kumaş eklemek için , kumaşla kaplanmış paneller ekleyebilirsiniz . Bitmiş ürün, oldukça ucuz olsa da tamamen özel ve pahalı bir tasarım gibi görünüyor.

Dekoratif çıkartmalar kullanın.

1950 lerden kalma, iki kanatlı katlamalı metal dolap kapıları, koyu ve mat bir boya ve grafik dekoratif çıkartmalarla süper havalı ve bohem bir tarza dönüşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir