Düş Kapanı Nedir Pratik Düş Kapanı Yapımı

Düş Kapanı Nedir Pratik Düş Kapanı Yapımı

Düş Kapanı Nedir Pratik Düş Kapanı Yapımı

Düş kapanları, Amerikan Yerlilerinin geleneksel önemli bir kültür eseridir, düş kapanları ağlarında kötü rüyaları yakalamak ve iyi rüyalar göstermek için yapılmıştır. Ayrıca evinizdeki herhangi bir odaya biraz ışıltı  ve bohem trendinin parçalarını eklemek istiyorsanız, düş kapanı harika bir seçim olacaktır. Bu ay sizin için kendi düş kapanlarınızı yapabileceğiniz birkaç basit projeyi bir araya getirdik. Düş papanı nedir pratik düş kapanı yapımı yazımızda anlattığımız örnekler çok kolay ve çok fazla zaman veya para harcamanıza da gerek yok! Malzemelerimizi size uygun projeye göre belirleyebilirsiniz, sizin için bir kaç basit çalışma seçtik. Evde olabilecek malzemelerin yanında hobi mağazalarından kolayca temin edebileceğiniz malzemelerden oluşuyor.

Düş Kapanı Nedir Pratik Düş Kapanı Yapımı

Genel Olarak Neye ihtiyacınız olacak:

  • Nakış kasnağı (veya düş kapanını yapmak istediğiniz boyuta bağlı olarak başka herhangi bir dairesel şekil. Diğer seçenekler arasında çelenkler, hula halkaları, çubuklar, plastik yada karton tabaklar vb.)
  • Nakış kasnağının etrafına sarmak için kanvas (Bunun için istediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz, kanvas şeritler haricinde,  İp veya kumaş da olabilir)
  • İplik, dantel, yün, tüyler, deri şeritler, boncuklar, taşlar ve hayalinizdeki düş kapanını süslemek istediğiniz diğer eşyalar.
  • Nakış kasnağının merkezi için makrome ipi kullanabilirsiniz, diğer ip türleride olur tamamen size kalmış, aşağıdaki projeleri inceleyin ve size en uygun olanını seçin.
  • Merkez için danteller de tercih edilebilir, daha uzun ömürlü bir düş kapanı için kağıt yerine kumaş altlıklar almanızı öneririz.
  • Temel malzemeler; tutkal, makas, dikiş iğnesi vb.

Düş Kapanı Yapımı

Adım 1: İlk olarak, kasnağı kumaşla veya bizim yaptığımız gibi kanvasla sarmanız gerekir, kasnak tamamen kaplanana kadar şeritleri etrafına sarın. Ardından, diyagramın gösterdiği gibi, rüya yakalayıcı tasarımının ortasında kullanmak istediğiniz ip ile çemberin etrafına bir düğüm atın. İpliğin yerinde kalması için onu bir kez çemberin etrafına dolayın, sonra bağlayın.

Adım 2: İstediğiniz şekilde bir tasarım oluşturabilirsiniz.  Fotoğrafta gösterildiği gibi ana düğümleri yaptıktan sonra, ipliği düş kapanının arasından geçirmeye devam etmek kolaydır. Arzu ettiğiniz tasarımı elde edene kadar düğümleri bağlamaya devam edin.

Adım 3: Şimdi ipliği kasnağın altından sarkıtabilirsiniz. Bu eğlenceli kısım, istediğiniz tasarımı yapmaktan çekinmeyin! Birçok farklı malzeme kullanabilirsiniz, ne kadar çok çeşit kullanırsanız, o kadar eşsiz bir görünüm elde edersiniz. Düş kapanının merkezinde deri, iplik, boncuk, tüy ve tığ işi şeritler ve deri parçalar kullanabilirsiniz.

Pratik Düş KapanıPratik Düş Kapanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir