En İyi Mutfak Düzeni Nasıl Olmalı

En İyi Mutfak Düzeni Nasıl Olmalı

En İyi Mutfak Düzeni Nasıl Olmalı

Bu verimli, “yalın” düzen daha küçük alanlar ve özellikle stüdyo daire mutfakları için idealdir. En iyi mutfak düzeni olarak tek duvar düzeni ya bir duvarda yada arasında geçit bırakılan iki paralel tezgah ile kullanılan yine tek duvarın ve paralel tezgahın kullanılması için karakterize edilmiş mutfak düzenidir. Tezgah ve alanın her santimetre karesinden en iyi şekilde yararlanır ve yapılandırılacak zahmetli köşe dolapları yoktur.

Temel Mutfak Yerleşim Tipleri

L- Şeklinde Mutfak Düzeni

L-Şeklinde mutfak düzeni köşe alanını maksimize etme problemini çözer, küçük ve orta ölçekli mutfaklar için en uygun tasarımdır. Çok yönlü L-şekilli mutfak, iki bitişik duvardaki bir tezgahı oluşturur bu da L harfini andırır . L’nin “bacakları” istediğiniz kadar uzun olabilir.

L şeklindeki bir düzen ile trafiği ortadan kaldıracaksınız: Mutfak bir cadde haline gelmeyecek çünkü lojistik olarak bu mümkün olmayacak. Ayrıca, bu düzene kolayca bir yemek alanı ve birden fazla çalışma bölgesi ekleyebilirsiniz. Ancak, mutfağınız büyükse ve bir ada eklemek gibi diğer yapılandırmaları destekleyebiliyorsa veya alanı birden çok aşçı kullanacaksa, bu düzenden kaçının.

At Nalı Mutfak Düzeni

At nalı mutfak düzeninde üç duvar vardır. Bugün, bu tasarım üç duvardan L şeklindeki bir mutfağa, üçüncü “duvarı” oluşturan bir adaya dönüşmüştür. Eskiden büyük geniş mutfaklarda tercih edilen bu düzen artık yerini adalı mutfaklara bıraktı.

Adalı mutfak Düzeni

Mutfağınızda hep bir ada istediniz. Modern mutfak düzeninde adaları nasıl kullanabiliriz bunu sizinle fotoğraf olarak paylaşıyoruz, bunun yanında bilgi vermek için söyleyelim önemli olan mutfağın bir adaya uygun olması.  Ancak bu bağımsız yapıyı tasarımınıza koymadan ve dolaplara, demirbaşlara karar vermeden gözden geçirmelisiniz. Mutfağınız bir adayı gerçekten destekliyor mu?

Adalı mutfak düzeninin bir kaç farklı alternatifi var.

Yarım ada mutfak düzeni ve kayan hareketli adalı mutfak seçeneği.

İlham almanız için farklı mutfak düzeni fotoğrafları paylaşıyoruz, yeni dekorasyonunuz için faydalı olur umarım.

Yerden Tasarruf Düzeni - En İyi Mutfak Düzeni

Ada Ekleme

Sanat ve El sanatlari tarzı

En iyi mutfak düzeni nasıl olmalı Lüks duvar

En iyi mutfak düzeni nasıl olmalı

Şık Modern En iyi mutfak düzeni nasıl olmalı

Rahat Erişim

Modern Karışım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir