Mandal Nihale Yapımı Tahta Mandaldan Nihale ve Bardak Altlığı

Mandal Nihale Yapımı

Mandal Nihale Yapımı Tahta Mandaldan Nihale ve Bardak Altlığı

Eğlenceli, çocuklarla birlikte yapabileceğiniz ve oldukça da pratik mandal nihale yapımı projemizle karşınızdayız. Tahta mandaldan nihale ve bardak altlığı eğlenceli ve pratik olmasının yanında maliyetide çok düşük. Ana malzemesi mandal, biliyorsunuz ahşap mandallarla yapabileceğiniz çok şey var, biz nihale yapalım dedik, ama aynı teknikle saksı, askı, ayna çerçevesi, bardak altlığı gibi sınırsız projeler üretmek mümkün. Bu projelerin faydalı olan yanı kullanışlı olmaları. Mandal nihale mutfakta, masa dekorasyonunda çok işinize yarayacak.

Maldal Nihale Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Mandal (eski tip tahta, ahşap mandallar)
  • Tahta, ahşap yapıştırıcısı yada silikon tercih edebilirsiniz.
  • Ahşap boyası (hobi marketlerden alacağınız boyalar işinizi görür)

Mandal Nihale Yapımı

Mandal nihale yapımı 1. Adım

Mandal metal bir yay ile bir araya getirilmiş iki parçadan oluşuyor biliyorsunuz. Öncelikle işe metal yayları çıkartarak başlıyoruz. Bütün mandalları metal yaydan kurtaralım. Bunu yaparken iki mandal parçasını farklı yönlere doğru çekerseniz rahatlıkla mandalların birbirinden ayrıldığını ve yayın serbest kaldığını göreceksiniz. Mandalları çekerken yayın açık olan tarafına doğru çekin.

Mandal nihale yapımı 2. Adım

Yaylardan kurtardığımız mandalları tercihen renkli kullanmak istiyorsanız boyama işlemine geçebilirsiniz. Mandalları dilediğiniz renklerde boyayıp kurutun. Mandalları dilerseniz doğal renklerinde boyamadan kullanabilirsiniz.

Tahta Mandaldan Nihale Yapımı 2. Adım

Boyaların iyice kuruduğundan emin oluncaya kadar bekleyin. Renklerin birbirine bulaşmaması ve yapıştırırken boyanın bozulmaması için önemli.

Tahta Mandaldan Nihale Yapımı 3. Adım

Mandalları yapıştırmak için dilerseniz sırt sırta birleştirin yada tekli olarak aynı yönde birleştirebilirsiniz. Mandal nihale için vermek istediğiniz şekli alana kadar mandalları yapıştırmaya devam edin. Tek renk mandal nihale yada rengarenk bir mandal yapabilirsiniz.

Tahta Mandaldan Nihale Yapımı 4. Adım

Yapıştırdığımız mandalların bu defa tutkallarının kurumasını bekleyin. Tamamen kurumadan ve iyice yapıştığından emin olmadan kullanmayın, şeklinin bozulmasını istemezsiniz.

Mandal kare bardak altlığı

Mandal kare bardak altlığı aynı teknikle yapılabilir.
Mandal kare bardak altlığı aynı teknikle yapılabilir.
Masa dekorasyonu için mandal nihaleler kullanılabilir.
Masa dekorasyonu için mandal nihaleler kullanılabilir. Kahvaltı masasında bardakların kaselerin altına 
Mandal Nihale Yapımı
Rengarenk hazırlayacağınız mandal nihalelerle konuklarınız için şık masalar hazırlayabilirsiniz.yerleştirilebilir, sadece çaydanlık, sıcak tencereler için olduğunu düşünmeyin.
 Doğal rengi ile kullandığınızda yine doğal malzemelerden yapılmış masa örtüleriyle oldukça şık bir görüntü oluşturacaktır.
Doğal rengi ile kullandığınızda yine doğal malzemelerden yapılmış masa örtüleriyle oldukça şık bir görüntü oluşturacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir