Bambu ve Rattan Mobilyaları Sprey Boya ile Yenileyebilirsiniz

Eskiyen Mobilyalar Nasıl Boyanır ve Nasıl Yenilenir

Bambu ve Rattan Mobilyaları Sprey Boya ile Yenileyebilirsiniz

Rattan ve bambu mobilyaları sevenler ve her zaman dekorasyonda yer verenler için eskiyen mobilyalar nasıl boyanır nasıl yenilenir  makalemizde eskiyen mobilyaları yeniden hak ettikleri ihtişamı vermenk ile igili ipuçlarını derledik.

Boho tarzı bir dekorasyonun yada tropik esintiler taşıyan bir dekorasyonun vazgeçilmez parçalarıdır rattan ve bambu mobilyalar. Aynı zamanda bahçe mobilyaları olarakta çok tercih edilirler. Bahçede açık havada çok daha hızlı bir şekilde tozlanıp eski bir görünüme sahip olabilir, ama çözümü oldukça basit, ve dekorasyonu yenilemek için de iyibir fırsat.

Eskiyen Mobilyalar Nasıl Boyanır ve Nasıl Yenilenir

Eskiyen Mobilyalar Nasıl Boyanır ve Nasıl Yenilenir

Sprey boya ile bambu ve rattan mobilyaları boyama aşamaları

1) Temizleme

Mobilyaları yağ giderici, amonyak veya boya tineri ile temizleyin. Boyamaya başlamadan önce mobilya parçalarının tamamen durulandığından ve kuru olduğundan emin olun.

2) Sprey boya öncesi hazırlık

Sprey boya açık havada veya iyi havalandırılmış bir alanda yapılmalıdır. Boyama alanı, bir plastik örtü, eski kumaş veya büyük karton koli ile güvene alınmalıdır. Birkaç büyük karton kutuda işinizi görebilir. Yüz ve göz koruması da önerilir.

3) Mobilyaların boyanması

Boyanın başarılı olması için yüzeye tutunma performansı önemlidir, her yüzeyde başarılı sonuçlar veren Akçalı sprey boyayı kullanmanızı bu sebeple öneriyoruz. Boyayı uygulamak için etiketteki talimatları izleyin. Akçalı sprey boyanın zengin renk kartelası ve çeşidi sizin gereksinimlerinizi karşılayacaktır. Akçalı sprey boya uygulaması için linke tıklayarak kısa videomuzu izleyin.

4) Akçalı sprey boya ile birlikte şeffaf ahşap koruyucu vernik kullanabilirsiniz.

Akçalı Sprey boya dahili ve harici ahşap, metal, beton, sıva, çimento vs. gibi tüm yüzeyler için çeşit özelliğine göre sentetik veya akrilik esaslı, hızlı kuruyan, solmaya mukavim ve parlak görünümlü son kat solvent bazlı bir boyadır. Akçalı şeffaf ahşap koruyucu sprey ile son bir kat yaparsanız bambu yada rattan mobilyalarınız açık havada çok uzun zaman dayanır.

5) Kuruma Süresi

Boyanın kurumasına izin vermek, maksimum sertliğine ulaşması anlamına gelir. Bambu ve rattan mobilyaları boyama sonrası ilk 7 gün, mümkün olduğunca uzun süre yağmur ve doğrudan güneş ışığından uzak tutmanın en iyi uygulama olduğunu düşünüyorum. Son olarak, mevcut olabilecek ek bilgiler için ürünün önerilen kuruma ve sertleştirme sürelerine bakın.

Akçalı Sprey Boya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir