Ev Düzenleme Fikirleri Evdeki Kötü Görüntüyü Gizleyin

Ev Düzenleme Fikirleri Evdeki Kötü Görüntüyü Gizleyin

Ev Düzenleme Fikirleri Evdeki Kötü Görüntüyü Gizleyin

Hayalimizdeki oturma odasını, yatak odasını, mutfağı dekore ettik. Sonra, kesinlikle tasarım vizyonumuzun bir parçası olmayan her türden beklenmedik kötü görüntüyü keşfediyoruz. Diğer bir deyişle çirkin kordonlar, prizler, radyatörler vb. Öyleyse çekici olmayan (ama çok gerekli) görsel karmaşayla karşı karşıya kaldığınızda ne yapmalıyız? Merak etmeyin, biz sizin için araştırdık. Ev düzenleme fikirleri ile kötü görüntüyü gizlemenin (ve bazen birleştirmenin) birkaç yolunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Evde Görünmemesi Gereken 5 Şey Nasıl Gizlenir?

1. Ev Düzenleme Fikirleri : Kordonlar ve Teller

Ev Düzenleme Fikirleri : Kordonlar ve Teller
Fotoğraf kaynağı pinterest

Bir sürü çirkin kablo, kordon ve elektrik tellerine gözlerin takılıp kalmasından daha kötü bir şey olamaz. Neyse ki, bunları kamufle etmek için bazı akıllı ürünler var.

Örneğin, kablo düzenleyicilerle kablolarınızı cihazlarınızın arkasına güzelce sarmanıza olanak tanıyan  ve kabloların dolaşmasını önleyen kablo klipsleri dahil olmak üzere bir dizi kendinden yapışkanlı kablo düzenleyici satılıyor .

Ayrıca , özellikle bilgisayarınızın, masanızın ve TV’nizin etrafında hoş görünmeyen kabloları düzenlemek için tasarlanmış bir ton şık kablo kutusu da var, isterseniz kendiniz bile yapabilirsiniz.

2. Açıktaki Borular ve Kirişler

Açıktaki Borular ve Kirişler
Fotoğraf kaynağı pinterest

Eski dairenizin altyapısını seviyorsunuz, ancak tüm açıktaki boruları ve kirişler gerçekten sizi rahatsız etmiyor mu? Onlarla arkadaş olmayın, aslında onları gizlemenin oldukça basit bir yolu var.

Sahte ahşaptan yapılmış, pek çok yapı markette bulabileceğiniz süper kolay montajlı (sadece boru ve kiriş gizlemek için tavana veya duvara monte ediliyor).

Veya dekorunuza daha uygun bir şey arıyorsanız , evin dekorasyonuna uygun bir ahşapla,  fotoğrafta gördüğünüz gibi spot ışıklarla zenginleştireceğiniz paletlerle boru ve kirişleri gizleyebilirsiniz.

3. Radyatörler

Radyatörler
Fotoğraf kaynağı pinterest

Evdeki kaçınılmaz göz yoran kötü görüntülerden bir diğeride, radyatörler , hatta en kötüsü olabilir. Çirkin, hantal, ancak soğuk kış aylarında hayatta kalmak için çok önemli olan bu parçalar için, ‘ne onlarla ne onlarsız yaşanmaz’ diyebiliriz. Neyse ki, bu apartman sakinlerinin çoğunun paylaştığı bir problem, bu yüzden onları gizlemenin oldukça şık yolları var.

Tabii ki, her zaman şık bir radyatör kapağına yatırım yapabilirsiniz. Aynen yukarıdaki gibi şık bir kaplama, hem cam içinde bir oturma köşesi hemde kötü görünümden kurtulmak için mükemmel bir çözüm olabilir.

4. Klima Üniteleri

Klima Üniteleri
Fotoğraf kaynağı pinterest

Klima üniteleri eski paslı radyatörlere göre biraz daha iyi görünse de, yine de evinizin ambiyansını çok çabuk öldürebilirler. Kullanılmadığında basitçe örtmek için üzerine şık bir çift bistro perde yerleştirerek AC pencere ünitenizi şık bir şekilde gizleyin .

Bir başka çözüm ise, üzerine bir masa veya hareketli raf, dolap yerleştirerek, genel dekora  dahil edebilirsiniz.

5. Kullanılmayan Duvar Prizleri

Kullanılmayan Duvar Prizleri
Fotoğraf kaynağı pinterest

Oturma odanızdaki tüm kullanılmayan duvar prizlerini gizlemek için tasarım konusunda bilgili bir yol mu arıyorsunuz? Gelecekteki bir güç kaynağını mahvetmeden güzelce örtmek için üzerlerine bir tablo asmanız yeterli.

Ve kendinizi tasarımcı gibi  hissediyorsanız, çıkış plakasını her zaman duvarla aynı renge boyayabilirsiniz. Bu şekilde, kullanılmayan priz, yakın çevresiyle uyum sağlar. Bunların hiçbiri ilginizi çekmedi mi? O zaman alışveriş sitelerinde pek çok fonksiyonel ürün var bunları deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir