Evde bisiklet kaskı nasıl boyanır?

Evde bisiklet kaskı nasıl boyanır?

Özellikle pandemi döneminde toplu taşıma kullanmamak için yakın mesafede bisiklet ve elektrikli scooterların popülaritesi oldukça arttı. Küçük büyük bir çoğumuz son zamanlarda bu taşıtları yoğun şekilde kullanıyoruz. Kasklar kazalara karşı bir güvenlik önlemi olarak büyük önem taşıyor. Peki artık rengini beyenmediğiniz veya zamanla eskimiş boyası dökülmüş kasklarınızı boyamaya hazır mısınız? Evde bisiklet kaskı nasıl boyanır sizlere basit ve hızlı önerilerimiz var.

Bisiklet kaskı boyamanın en kolay yolu nedir?

Kask üzerinde pürüzsüz profesyonel bir yüzey elde etmek istiyorsanız, bu konuda sprey boya rakipsizdir, kimse kaskın üzerinde fırça izleriyle dolaşmak istemez! Sprey boya ayrıca uygulama süresi olarak kısadır. Kask küçük bir parça olduğundan, bu uygulama sırasında ihtiyaç duyacağınız malzemenin sadece bir kutu sprey boya olduğu anlamına gelir.

Bisiklet kaskımı nasıl sprey boya ile boyayabilirim?

Önce Yüzey Temizliği Yapın

İlk önce temiz bir yüzeye sahip olduğunuzdan emin olun. Bu iş için alkol kullanmanızı öneririz. Alkolü yüzeye uygulamak için bir bez kullanın ve boyanın yapışmasını etkileyebilecek veya hedeflediğiniz pürüzsüz yüzeyi bozabilecek kir ve istenmeyeen maddeleri iyice temizlediğinizden emin olun.

BIr Kat Astar Atmak İyi Olabilir

Yüzeyin gözeneksiz olması açısından, boya tabakasının yapışmasına yardımcı olması ve rengin canlı kalmasını sağlamak için bir kat akçalı sprey astar kullanılmanızı tavsiye ediyoruz. Bu uygulama için tam bir kutu astar kullanmanız gerekli değil, bu nedenle başka bir iş için hangisi sizin için en yararlı olacaksa onu seçin! (Kullanılmış sprey boya ve astar kutuların saklanmasıyla ilgili bu makaleyi okuyun) Püskürtme yaparken elinizi yüzeyden 20-25 cm uzakta tuttuğunuzu ve püskürttüğünüz nesnenin kenarından başlayıp geniş süpürme hareketleriyle püskürtün. Son katı uygulamadan önce astarın uygun şekilde kuruması için 24 saat bekletin.

Sprey Boyamaya Geçin

Kaskınız için ne renk istersiniz? Bu proje için, floresan, mat, parlak ve metalik dahil olmak üzere çok çeşitli renk ve kaplamalara sahip renkler akçalı sprey renk kartelasında mevcut. İstediğıniz rengi, hatta bisikletiniz veya elektrikli scooter ile uyumlu bir renk seçebilirsiniz.

  1. Önce kullanacağınız sprey boyayı test edin. Boya yapacağınız yüzeyle benzer bir yüzey üzerinde deneme yapın.
  2. Spreyi yüzeyden 20-25 cm uzakta tutarak püskürtün. Püskürttüğünüz nesnenin kenarından başlayıp geniş süpürme hareketleriyle püskürtün.
  3. Birden fazla ince kat uygulayın. Sprey boya kutunuzu boyayacağınız yüzeyin her yerine eşit bir şekilde, her defasında tek kat uygulayarak geçirin. Bu size daha tutarlı bir renk ve sonuç verecektir.
  4. Boyanın kuruması için her kattan sonra 20-25 dk kuruma süresi verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir