Harika Hediyelik Kalemlik Yapımı Kendin Yap Projesi

Evde Kalemlik Yapımı Projesi

Harika Hediyelik Kalemlik Yapımı

Bugün birkaç seramik karoyu nasıl şık bir saksı veya kalemlik haline getireceğimizi paylaşıyoruz. Evde kalemlik yapımı çocuğunuzun öğretmeninin masasında çok şık duracaktır. Yada çok seveceğini düşündüğünüz yakın bir arkadaşınız için  harika bir hediye olacaktır. Elbette, kendiniz için de bir tane yapmak isteyeceksiniz!

Merak etmeyin ,bu projenin yapımı çok basit! Bir küp oluşturmak için karonun yani fayansın kenarlarını birbirine yapıştırıyoruz ve ardından tabanına ahşap bir altlık yapıştırıyoruz. Daha sonra içine küçük bir sahte veya gerçek saksı bitkisi yerleştirebilir veya kalemleri bir arada tutmak için kullanabilirsiniz.

Evde Kalemlik Yapımı Projesi

Bu proje için küçük karolar ya da istediğiniz büyüklükte karolar kullanabilirsiniz. Bu, proje için çini desenli karolar kullanılabilir ve çok da şık olur.

İpuçları

  • Yapıştırma için güçlü bir inşaat yapıştırıcısı alın : Bu, karolarınızın yapışmasını sağlayacaktır (gece boyunca kuruması için bekletin).
  • Fayansları kururken destekleyin:  Kururken düşmemeleri için her iki tarafına da ağır nesneler koyun.
  • Küpünüzün tabanı olarak bir tahta parçası kullanın: Düzgün bir şekilde yapılmış bir küp için, alt kısmına uyan yine kare şeklinde bir altlık kullanın. Yapı marketlerde kestirebilirsiniz yada hazır olarak bulabilirsiniz.
  • Mobilyalarınızın çizilmesini önlemek için altlık ile desteklenmelidir. Aynı ölçüde bir halı parçası, yada mantar taban kullanılabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 4 adet kare karo (istediğiniz büyüklükte)
  • İnşaat yapıştırıcısı (fayansları yapıştıracak güçte olmalı)
  • Taban için ahşap
  • Ahşap boyası veya ahşap verniği (Permolit Vernikli Ahşap Koruyucu kullanarak ahşabın doğal dokusunu ve desenini kaybetmeden şık görünmesini sağlayabilirsiniz  )
  • Zımpara kağıdı (gerekirse fazla yapıştırıcıyı zımparalamak için)

Yapılışı

Evde Kalemlik Yapımı Projesi : Bir karonun kenarına bol miktarda yapıştırıcı sürün ve diğer karonun kenarı ile birleştirin.

Karonun kenarına bol miktarda yapıştırıcı sürün ve diğer karonun kenarı ile birleştirin. Tasarımın dışa baktığından emin olun. Yapıştırıcının sertleşmesi için  parçaları bir veya iki dakika bir arada tutun.

Karolardan küp şekli oluşturacak şekilde yapıştırmaya devam edin

Küp şekli oluşturmak için dört parçanın hepsinde bu işleme devam edin.

Taban kısmını için aynı ölçüde tahta parçası kullanın

Taban kısmını yapmak için küpün dibi ile aynı büyüklükte bir tahta parçasını çalışma öncesi hazırlamıştınız. Ahşabı boyayın ve kurumaya bırakın. Tabanı küpün altına yapıştırın. Gece boyunca kurumasını bekleyin.

Karo üzerindeki fazla yapıştırıcıyı zımparalayın

Karo üzerindeki fazla yapıştırıcıyı zımparalayın ve temizleyin. İstediğiniz gibi hediye etmek için karo küpünüzün içine küçük bir saksı bitkisi veya kalem yerleştirin. Kiremit ve ahşabın kombinasyonu çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Birbirinden şık fayans ve karolar bulup onlar üzerinde keyifli çalışmalar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir