Demir Sandalye, Yatak Başı Hangi Boyayla Boyanır?

Ferforje yatak başlığı boyama | Ferforje yatak başlığı nasıl boyanır?

Demir Sandalye, Yatak Başı Hangi Boyayla Boyanır?

Başlık renginden sıkıldınız mı? Karyolanızın metal başlığını değiştirmek istiyorsunuz, ama çok para harcamakta istemiyorsunuz; O zaman doğru yerdesiniz. Ferforje yatak başlığı boyama Sprey Boya ile yatak başlığı nasıl boyanır konusunda sizin için bazı fikirler derledik. Demir sandalye, yatak başı hangi boyayla boyanır yazımızla yatak odanıza yarım günde farklı bir görüntü verebilirsiniz.

Uygun maliyetli bir değişim için, sadece sprey boya kullanmanız yeterli. Rahatlıkla bir kaç saat içinde yatak başlığınız daha farklı bir havaya bürünecek. Ferforje yatak başlığı nasıl boyanır? Ferforje yatak başlığı boyama ile başlığınızı nasıl değiştireceğinizi size aşağıdaki adımları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Ferforje yatak başlığı boyama | Ferforje yatak başlığı nasıl boyanır?
Demir Sandalye, Yatak Başı Hangi Boyayla Boyanır

Ferforje yatak başlığı nasıl boyanır? Ferforje yatak başlığı boyama

Metal (Ferforje) yatak başlığının tadilatı için gerekli malzemeler

  • Alkol Temizleme
  • Koruyucu kağıt, kullanılmayan eski bir çarşaf yada naylon, plastik hışır örtüleri kullanabilirsiniz.
  • Akçalı sprey boya renk kartelası ile beğendiğiniz bir rengi seçebilirsiniz.
  • Astar olarak metal yüzeylerde pas önleyici boya kullanılmalıdır.

Akçalı Sprey Boya günümüz gereksinimlerini karşılayacak bir renk ve çeşit zenginliğinde (66 değişik seçenek) olup, uygulamacının kullanım amacına göre seçebileceği, mat veya parlak görünümlü, normal, metalik veya floresan özellikte, muhtelif renklerde sunulan boya çeşitleri ile metal, ahşap, duvar ve bisiklet, motosiklet, buz dolabı, radyatör, mobilya, demir aksam, duvar, deniz araçları vs gibi eşya gençleştirme, onarım, hobi, klasik dekorasyon işlerinin yanı sıra, çok farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek oto plastik tampon, oto jant boyaları, yüksek hararet soba boyası, şeffaf tahta koruyucu vernikler her türlü yüzey kolayca ve güvenle, dekoratif bir şekilde uygulanabilir.

Akçalı Sprey Boya tatbik edildiği yüzeye tutunma gücünün yanı sıra örtme ve kapatıcılığı çok yüksektir. Elastik ve dayanıklı koruyucu bir film tabaka oluşturur. 400 ml sprey ambalajlardadır, kolayca kullanıma hazır haldedir. Kurşunsuzdur. Ozon tabakasına zarar veren hiçbir madde ihtiva etmez.

Demir Sandalye, Yatak Başı Hangi Boyayla Boyanır
Demir Sandalye, Yatak Başı Hangi Boyayla Boyanır

1. Yüzeyi temizleyin

Yüzey temiz ve kuru olmalıdır. Metil alkoller veya denatüre alkol bu tarz yüzeyleri temizlemek için idealdir. Yatak başığınız bütün detaylarını temizler ve balmumu içermediği için boyanızın tutuşunu ve kalitesini olumsuz etkilemez.

Yüzeyi temizleyin
Yüzeyi temizleyin

2. Metal sprey öncesi astar

Metal paslanır yüzeyler için, uygulama öncesi astar olarak antipas boya uygulanması gereklidir.

3. Boyayı uygulayın

Astar kuruduktan sonra (normal sıcaklıktaki ortamda bir saatten az sürer ), son kat boyayı uygulayabilirsiniz. Akçalı sprey boya renk kartelasından beğendiğiniz bir rengi alın,Kutu iyice çalkalandıktan sonra, 25-30 cm mesafeden ince katlar halinde, katlar arasında 20 dakika ara ile 2-3 çapraz katta tatbik edilir. Paslanır metal yüzeylerde ise uygulama öncesi astar olarak antipas boya uygulanması gereklidir.

Boyayı Uygulayın
Boyayı Uygulayın

Kullanımdan sonra sprey kutusunda hala boya kalmış ise, ilerde tekrar kullanılabilmesini teminen, kutuyu baş aşağı çevirip, sprey düğmesine birkaç kere basmak yeterlidir.

  • Kuruma Süresi (20℃)
  • Dokunma 5-20 dakika
  • Tam kuruma 8-12 saat
  • Kimyasal sertleşme 24 saat

Açılmamış Akçalı Sprey Boya ambalajda oda sıcaklığında 3 yıldır. Basınçlı kapta yanıcı ve parlayıcı özelliktedir. İyi havalandırılan bir yerde direkt güneş ışıklarından, ateşten ve darbeden korunması gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir