Krom Sprey Boya Nasıl Yapılır Krom Nasıl Boyanır

Krom Sprey Boya Nasıl Yapılır Krom Nasıl Boyanır

Krom sprey boya nasıl yapılır

Krom sprey boya, krom kaplama görünümü elde etmek için kullanılır. Herhangi bir nesneye kroma benzer parlak bir görünüm verebilir. Aşağıda krom sprey boya nasıl yapılır ve neler gerekli adım adım en iyi krom sprey boya uygulamasın nasıl düzgün bir şekilde yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Genellikle motosiklet, otomobil, endüstriyel ev eşyaları ve banyo armatürleri gibi metalik yüzeylerde kullanılır. Krom sprey boya kullanımı esnasında, sağlığınızı tehlikeye atacak şeylerden kendinizi korumanız her zaman önemlidir. İşte krom sprey boya yaparken dikkat edilecek şeyler:

  • Hava alan bir ortamda çalıştığınızdan emin olun,  sprey boyayı hava ile birlikte solumak sağlığınız açısından zararlı birçok yan etkilere neden olabilir.
  • Kol ve bacaklarınızı örten şeyler giyin, sprey boya cildinize temas ettiğinde alerjik reaksiyona sebep olabilir.
  • Eldiven takın, plastik eldivenler sprey boyanın aşındırıcı maddesini engelleyemeyebilir; neopren veya kauçuktan yapılmış eldivenleri kullanmanız önerilir.
  • Gözlerizi koruyun. Potansiyel olarak zararlı bir madde ile çalıştığınızdan, gözlerinizi tamamen koruduğunuzdan emin olmalısınız.
  • Maske kullanın, sprey boya, doğrudan solunduğunda birçok soruna neden olabilir. Burun, göz, boğaz ve deride tahrişe neden olabilir. Ayrıca alerji, grip, astım ve hatta akciğer kanserine yol açabilir.

Krom Sprey Boya Nereden Alınır? Akçalı krom sprey boyayı size en yakın Akçalı bayilerinden bulabiliriniz.

Krom Sprey Boya Uygulaması

Krom sprey boya uygularken öncelikle yüzeyin uygun hale getirilmesi gerekir. Bu nedenle bir astara ihtiyacınız olacak, Akçalı sprey astar boya ile yüzeyi uygun ve pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

  • Yüzeyi kir ve tozlardan temizlemek için, sıcak ve nemli bir temizleme bezi kullanın. Yüzeyi yumuşak ve dairesel hareketlerle ovun, böylece temiz ve pürüzsüz olacaktır. Daha sonra kurumasını bekleyin.
  • Astar, yüzeyin eşit ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Yüzeyi eşit şekilde astarlamak için, Akçalı sprey astar kullanabilirsiniz. İkinci astar katını atmak için kurumasını bekleyin. İkinci astar katının tamamen düz, ne çok kalın nede pürüzlü olmadığından emin olun.
  • Akçalı krom sprey boyayı materyalden en az 20-25 santim uzakta tutun ve uygulamanın tamamen eşit olması için sürekli hareket edin. Tamamen eşit ve istediğiniz kadar parlak görünene kadar birkaç kat boyamaya devam edin. Katlar arası uygulamada birkaç saat bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir