Graffiti Sprey Boya Çeşitleri Nelerdir Graffiti Malzemeleri Nerede satılır

Grafiti Sprey Boya Çeşitleri Nelerdir Grafitti Boyalarını Nerede Bulabilirim?

Sprey boya sanatı artık sadece sokaklar için değil, modern perspektifleri ve tasarımları küçük veya büyük ölçekli görsel ifadelere dönüştüren saygın ve yeni bir sanat biçimi olarak yerini almıştır. Grafiti sprey boya sanatı eskiye göre çok daha yaygın ve bazı şehirlerin en çok ziyaret edilen turistik yerlerinde göze çarpmaktadır.

Grafiti suç mu? Unutmayın, bir alanda grafiti yoksa, muhtemelen orada olmamasının iyi bir nedeni vardır. Grafiti, vandalizm olarak kabul edilen ve federal bir suç olan, birinin mülküne rızası dışında yapılmadığı sürece yasadışı değildir. Kendi mülkünüzde veya izni olduğu sürece başka birinin mülküne grafiti yapmakta özgürsünüz.

Grafiti sprey boya ve grafiti malzemeleri nelerdir?

Sprey boya sanatını serbestçe icra etmeyi sağlayacak çok sayıda sprey boya malzemesi vardır. İhtiyacınız olan ürün yelpazesi, sprey boya, gazete veya dergi sayfaları, şablonlar ve koruyucu maske dışında birde sanatınızı icra etmek için ahşap veya uygun bir duvar gereklidir. Grafiti sanatına ilk başladığınızda biraz pahalı görünebilir. Ancak, diğer hobiler gibi, bir kez başladığınızda, hobinizi devam ettirmenin ne kadar ucuz olduğunu anlayacaksınız.

Koruyucu giysi

Grafiti sanatında daha fazla ilerlemeden, sprey boya kullanmadan önce doğru koruyucu malzemelere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Sprey boya eğlenceli olabilir fakat, birçok kişinin farkında olmadığı solvent buharlarının solunması sağlık açısından tehlikeli olabilir. Bu yeterli koruma sağlayacak doğru maske ve gözlük kullanmanız gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca sprey boya yaparken kollarınızı ve bacaklarınızı yeterince kapattığınızdan emin olmalısınız. Sprey boyalar cildinizi tahriş edebilir, bu nedenle kullanırken onları örtmek en iyisidir.

Sprey boya

Grafiti sprey boya için kullanabileceğiniz bir çok farklı sprey boya rengi vardır. Akçalı sprey boya renk kartelası, geniş bir renk çeşidine sahiptir ve grafiti sanatı için mükemmeldir. Sprey boya satın aldığınızda farklı renk varyasyonlarını kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca işin tam ortasında bitebileceğini düşünerek, aynı renklerden bir kaç tane almanızı tavsiye ederiz.

Akçalı sprey boya kurşunuz ve ozon tabakasına zarar veren hiçbir madde içermeyen güzel bir sprey boyadır. Akçalı grafiti sprey boya ahşap, metal, beton, sıva, çimento gibi tüm yüzeylerde kullanılabilecek sentetik veya akrilik esaslı, hızlı kuruyan, solmaya mukavim UV korumalı ve parlak görünümlü uzun ömürlü bir boyadır.

Sprey boya püskürtme (nozzle) kapaklarının küçük olanları daha tutarlı bir boya akışı sağlarken, daha geniş olan kapaklar ise dağınık bir püskürtme yapmanızı sağlar.

Tuval veya Duvar

Sanatınızı güzel bir tuval veya posterboard üzerinde yapmayı seçerseniz, iyi bir kalite bir şey seçtiğinizden emin olun. Boyayı iyi tutacak ve aynı zamanda yırtılma olasılığı daha az olacaktır. Posterboard kağıt ve kart arasında bir şeydir, en üstünde de parlak bir kaplama vardır.

Desen Oluşturma

Desenli grafiti yapmak istiyorsanız, bir sanatçı bıçağı, palet bıçağı ve resim yapmada kullanılan diğer bıçak türlerini satın almanız gerekebilir. Bunlar boya içideki desenleri ellerinizle oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Gazete ve dergiler

Bunu neden listemize koyduğumuzu merak ediyor olabilirsiniz, ancak yapmak isteyeceğiniz en son şey, sprey boyanızın her yere bulaşmasıdır. Ayrıca gazete, tasarımlarınıza doku eklemenin harika bir yoludur, ince bir fırça veya sünger gibi diğer öğeler de farklı yüzeyler oluşturmaya yardımcı olabilir.

Temizleme

Sprey boyamada ne kadar iyi olursanız olun, her zaman küçükde olsa yanlış giden bir durum olabilir. Böyle durumlarda, boyayı silmek için etkili ve doğru temizlik ürünleri gerekir. Sentetik tiner mükemmel bir seçenektir, araçlarınızdan boya çıkarmaya yardımcı olur ve aynı zamanda cildinizden boya çıkarmak için de kullanılabilir, ancak bunu kullanırken dikkatli olmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Şablonlar (Stencils)

Boyamada iyi değilseniz, neden şablon kullanmayı düşünmüyorsunuz? Şablonlar, yapmak istediğiniz görünüme ulaşmanın harika bir yoludur; ayrıca bir manzaraya küçük ayrıntılar eklemek için de mükemmeldir.

Sprey Boyama

Sprey boya söz konusu olduğunda, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç güvenlik ipucu vardır. Eğer sprey boyayı kapalı bir alanda yapıyorsanız odanın iyi havalandırılmış olduğundan emin olmak gerekir, dışarıda yapıyorsanız, boya partiküllerinin uçuşarak etraftaki nesnelere yapışması gibi durumu engellemek için rüzgar oldmadığından emin olun. Sprey boyamaya başlamadan önce, iyi örtüldüğünüzden emin olmalısınız, maske gibi tüm güvenlik donanımı kullanılmalı ve gözlerinizi de korumalısınız.

Sprey boya yaparken zaman ayırın, resminize boyayı püskürtmefen önce her sprey boya renginin bir testini yapmanızı öneririz. Test edilmediyse, nozulun istediğiniz şekilde çalışmadığı ve boyaya zarar verebileceği gibi küçük bir şans olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir