Sprey boya şablonu ile sehpa nasıl boyanır

Sprey boya şablonu ile sehpa nasıl boyanır

Sprey boya şablonu ile sehpa nasıl boyanır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Başlamadan önce kahve sehpanızın zemin rengini yani ana renginide değiştirmek istiyorsanız, akçalı sprey boya renk kartelası size uygun rengi seçmenizde yardımcı olacaktır. Antika sehpaların boyanmasından kaçınmalısınız çünkü bu işlem parçaların antika yüzeylerini değiştireceğinden antika özelliğine zarar verebilir.

Sprey boya şablonu ile sehpa nasıl boyanır

Gerekli Malzemeler

  • Ahşap sehpa
  • Stensil Şablon Kiti
  • Çıkarılabilir Sprey yapıştırıcı
  • Sprey Boya (Hem zemin hemde desen için)
  • Hışır Örtü

Sehpa Ana Rengi Boyama

Boya esnasında etrafındaki nesnelere gelebileceğinden, boyaya başlamadan çevredeki nesneleri hışır örtü kullanarak temiz kalmasını sağlayın. Zımpara yapmadan boyama için sonraki paragrafa geçebilirsiniz fakat kahve sehpanız parlak bir yüzeye sahipse boyanın zemine daha iyi tutunması için, yüzeyini önce sert bir 150 kumlu zımpara kağıdı ile zımparalayın. Daha sonra daha ince bir zımpara kağıdı ile aynı işlemi tekrarlayın. Yüzeyde biriken zımpara tozu ve kiri temizlemek için bir bezle silin.

Sprey Boya Astar Uygulama

Sprey astar uygulaması, boyamak istediğiniz rengin daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Rengin canlı görünmesi için boya ve astar uyumu önemlidir. Doğru astarı seçtiğinizden emin olun ve ince katlar halinde astar ile boyayarak kurumasını bekleyin, parlak bir görünüm elde edeceksiniz.

Sprey boya yapmaya başlamadan önce kutuyu en az 1 dakika süre ile çalkalayın. Sprey boyama esnasında kutuyu 25/30 santim mesafede tutarak ince katlar halinde ve katlar arasında 20/25 dakika kadar bekleyerek, 2 veya 3 çapraz kat uygulayın. Daha sonra kutunun üzerindeki talimatlara uyarak kurumasını bekleyin.

Sprey Boya ile Stensil Desen Boyama

Kahve masasının merkezinde bir çiçek veya yaprak deseni gibi, yapmak istediğiniz tasarımı stensil şablonları ile kabaca planlayın. Bu tasarımın etrafına daha fazla çiçek ve yaprak ekleyebilirsiniz, daha sonra masanın kenarlarına, önüne ve bacaklarına da desenler ekleyebilirsiniz.

Şablonu boyamadan önce, çıkarılabilir stensil yapıştırıcı ile sabitleyebilir veya köşelerinden bantlayabilirsiniz. Boya esnasında boyanın şablon altına geçmemesine dikkat edin. Sprey kutusunu şablona dikey olarak konumlandırın. En iyi sonuç için, spreyi şablondan 5 ila 10 santim uzakta tutun, orta basınç uygulayın ve spreyi yavaşça hareket ettirin. Şablon geçişlerinde boyanın kurumasını bekleyin, bunun için kutunun üzerindeki talimatları uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir