Sprey Boya İle Çiçek Boyama

Kuru çiçek boyama nasıl yapılır?

Kuru çiçek boyama nasıl yapılır?

Çiçeklerin rengini değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz, gerçek veya yapay çiçekleri sprey boya kullanarak boyayabilirsiniz. Kuru çicek boyama nasıl yapılır merak edenler için, sprey boya ile çiçek boyama konusunda güzel bir içerik hazırladık, gerekli malzemeler ve uygulama adımlarını makalemizden takip edebilirsiniz. Çiçekleri sprey boya ile boyadığınızda, renkler adeta bir sisin içinden çıkar, ve dilediğiniz rengi kullanmak tamamen sizin kontrolünüzdedir.

Sprey Boya İle Çiçek Boyama

Düğün organizasyonlarında, baby shower düzenlerken, doğum günü partileri, yada eğlenceli yaz partilerinde çiçekler kullanılabilir. Her zaman istediğiniz renklerde yada düzenlediğiniz organizasyonun temasına uygun renklerde çiçekler bulmanız mümkün olmayabilir. İşte böyle zamanlarda sprey boya ile çiçek boyama çok işinize yarayacak.

Kuru çiçekler hangi boya ile boyanır?

Çiçeklerin rengini değiştirmek için Akçalı Sprey Boya kullanabilirsiniz. Sprey boya kullanmayı biliyorsanız hemen boya işlemine girişebilirsiniz, ilk defa tecrübe edecekseniz, bizi takip edin. Öncelikle çiçekleri boyayacağınız renkleri belirleyin, bunun için Akçalı Sprey Boya Renk Kartelasından beğendiğiniz renkleri seçerek başlayın.

Çiçeklerde  sadece kullanacağınız renkleri değil boyanın yoğunluğunu belirlemelisiniz. Farklı varyasyonlarda boyamalar yapabilirsiniz, bunun için bazı çiçeklerde fotoğraflarda da gördüğünüz gibi, yer yer orjinal rengi bırakabilirsiniz. Unutmayın, koyu renk çiçekleri açık tonlara boyadığınızda sonuç her zaman istediğiniz gibi olmayabilir. Boyamaya öncelikle açık renk çiçeklerden başlayın daha iyi sonuç alacaksınız.

Sprey Boya İle Çiçekleri Boyamak İçin Gerekli Malzemeler

  • Beyaz veya krem ​​renkli çiçekler ( ortanca kesinlikle en iyi tercih olacaktır.)
  • Akçalı sprey boya – her 12-13 büyük çiçek için yaklaşık 1 kutu yeterli olacaktır.
  • Çiçekleri saklamak için su kovaları
  • Ellerinizi korumak için eldivenler
  • Çiçeklerin gövde ve  yapraklarını boyadan korumak için kağıt havlu veya kumaş.

Çiçekleri Nasıl Boyarız?

  • Önce eldivenleri giyin.
  • Çiçekleri 25- 35 cm kadar uzakta tutun ve hafifçe sprey boyayı püskürtün. Çiçekleri kabartın ve hafifçe sallayın, bu esnada birçok iç yaprak açılacaktır bu sebeple boyayı  tekrar püskürtün.
  • Çok yakın püskürtmeyin (aerosol hassas yaprakları “dondurur” ve öldürür.)
  • Çiçek gövdesini ve yapraklarını kağıt havlu ile koruyun, böylece doğal yeşil renkleri bozulmayacak.
Kuru çiçek boyama nasıl yapılır? Sprey boya ile çiçek boyama
Çiçekler hemen kuruyacaktır.

Boyadığınız çiçekleri kovalarda hazırladığınız suyun içine koyun, böylece uzun süre dayanacaklar. Çiçeklerimiz boyandığına göre artık istediğimiz şekilde düzenleyebiliriz. Size ilham vermesi için bazı çiçek düzenleme fotoğrafları paylaşıyoruz. Aşağıdaki fotoğrafları inceleyip sizde başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir