Mutfak Dolapları Neden Boyanmalı

Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır

Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır

Mutfağınızı göz kamaştırıcı renge boyadınız ama dolaplar bu güzelliği gölgeliyor. O zaman, mutfak dolapları nasıl boyanır ipuçlarına gözatma zamanı. Mutfak dolaplarını boyamanın bir numaralı nedeni, paradan tasarruf etmek ve bu parayı diğer ev tadilat projeleri için kullanmaktır. 2000 lerden önceki evlerin bir çoğunda dolaplar gerçek ahşaptan yapılmıştır. Bugün, dolapların çoğu işlenmiş veya preslenmiş ahşaptan yapılıyor. Mutfaktaki eski dolaplarınız, biraz boya makyajından yoksun ama doğal ağaç olabilir.

Diğer bir avantaj, göreve hazırsanız, bir profesyonel çağırmadan işi kendiniz yapmaktan keyif alabilirsiniz. Boya ve malzeme maliyetlerinin yanı sıra sahip olacağınız tek şey, işi yapmak veya yapması için başkalarını işe almak için harcadığınız zamandır.

Mutfak Dolaplarını Boyaya Hazırlama

Mutfak dolaplarını boyamak zaman alacaktır. Prosedür sırasında mutfağınız muhtemelen yasak bölge olacak. Boyama işlemi sırasında başka bir odayı geçici bir mutfak olarak kullanmayı düşünmelisiniz.  İlk iş yüzedeki yağ ve yemek kalıntılarını temizlemek olacak.

Birinci adım dolap kapaklarını menteşelerinden çıkarabilirsiniz.

Dolaplardaki tüm tutamaçları, kilitleri ve menteşeleri yeni parçalarla değiştirin. Her çekmeceyi çıkarıldığı aynı noktaya geri yerleştirmek için işaretleyin.

İkinci adım, eski boyayı dış yüzeylerden çıkarmaktır.

Elektrikli el zımparası boyama sürecini hızlandırabilir. Mutfağın içindeki tozu gidermek için dolapları ve çekmeceleri dışarıda zımparalayın. Elektrikli zımpara makinesi kullanırken dikkatli olun, malzemeyi yüzey boyunca sürekli olarak zımparalayın. Düz kenarları bozmamak için kenarların etrafını zımparalarken dikkatli olun. Hata olasılığını azaltmak için kenarlar ve ince ayrıntıları elle zımparalamak gerekir. Çekmeceleri ve dolap kapaklarını içeri getirmeden önce tozdan arındırın.

Üçüncü adım, çekmecelere ve dolap kapaklarına iyi bir astar uygulamak.

İyi bir astar tabakası uygulamak için geniş açılı kanat fırçası kullanın. Pervazın iç panel ile buluştuğu dikiş alanında başlayın. Tüm alanı kalıbın dört köşesinin iç kısmından astarlayın. Ardından rayları ve kenarları astarlayın. Ön taraf kuruduktan sonra arka tarafı doldurmayı unutmayın.Profesyoneller gibi bir asma aparatı kullanarak kurutma sürecini hızlandırabilirsiniz.

Mutfak dolap kapakları ve çekmecelerinde kullanmak için iyi yapışan PERMOLİT AHŞAP astarlarından birini tercih edin. Emaye ve yağ bazlı boyalar, mutfak dolapları için dayanıklı korumadır. Bu tür boyalar sert kabuklu bir yüzey oluşturur. Profesyoneller tarafından kullanılan en çok parlak ve saten yağ bazlı boyalar tercih edilmektedir. PERMOLİT’in  mutfak dolaplarınızın ahşap türüne uygun boyalarından birini seçin.

Dördüncü adım, dolap kapaklarının ve çekmecelerinin boyanmasıdır.

Profesyoneller boyayı   dolapları yeni gibi gösteren bir yüzey elde etmek için, püskürtücü ile kullanmayı tercih ediyor. Profesyonel sonuçlar için bir püskürtücüyü nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz. Daha önce püskürtücü kullanmayan kişiler için, fırça ve rula kullanmak iyi bir seçenektir.

Kuruduktan sonraki son adım, dolapları mükemmel hale getirmek ihtiyaç olan bölümlere rötuş yapmaktır. Yepyeni görünmelerini sağlamak için çekmeceler ve dolap kapakları için yeni donanım takın.

Tadilat ve boyama hakkında düşünürken mutfağınızın nasıl görünmesini istediğinize dair kendi başınıza muhtemelen daha birçok fikir üretebilirsiniz. Mutfak tasarımı planlarınız için yeniden tasarlamaya ne kadar harcayabileceğiniz konusunda ise asla bir sınır yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir