Kendinden Yapışkanlı Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

Kendinden Yapışkanlı Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

Kendinden Yapışkanlı Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

Özellikle kiralık bir dairede yaşıyorsanız. Dekore etmeyi denemenin, renk ve gerçek stil eklemenin ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Sonuçta, kendi mülkünüz olmadığı için yapabilecekleriniz sınırlıdır. Kiralık dairenizin dekorasyonunda hızlı bir stil değişikliği. Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı nasıl yapılır öğrenmek isteyebilirsiniz.

Bu makalemizde Boho tarzını apartman dairenize hızlı bir şekilde uyarlamanın tekniğini anlatıyoruz. Bu teknikle istediğiniz tarzda bir stil eklentisi yapmanız mümkün. Apartman dairelerinde en büyük eksikliğimiz, doğadan ve yeşilden uzak kalmak.

Deniz mavisi aksanlı bir duvar için şık bir kendinden yapışkanlı duvar kağıdı seçmelisiniz. Duvar kağıdını seçerken cesur davranın. Sonuçta sadece tek bir duvar, yada belli bir bölüm üzerinde çalışacağız. Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı yapıştırmakta, değiştirmekte oldukça kolay ve zaman almayan bir işlem.

Kendinden Yapışkanlı Duvar Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle, bunun gibi ev dekorasyonu projelerini ikinci bir çift el ile yapmak her zaman daha kolaydır. Bununla birlikte, bu proje  tek başına bile kolayca yapılabilir.

İlk ipucu? İlk duvar kağıdını yapıştıracağınızda, tavanın üzerinde bir kat fazlalık bırakın. Daha sonra bunu bir el bıçağıyla keseceksiniz. Ancak hiçbir duvar ve tavan tamamen kare değildir, bu nedenle keskin çizgiler istiyorsanız, bunu elde etmek için tavan çizgisini takip edin. Duvar kağıdının kenarını, kağıt kaplayacağınız köşe duvarının kenarıyla hizalayın ve tavan çizgisinin yanına üst üste gelecek şekilde katlayın.

Kendinden Yapışkanlı Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

Duvar kağıdının tamamını bir seferde rulodan açmayın. Yani yapışkan kısmın üzerindeki koruyucunun tamamını tek seferde kaldırmayın. Duvardan aşağı doğru ilerlerken kaydırın ve ilerledikçe pürüzsüz olması için düzeltin. Bu, duvar kağıdının hizada kalmasına yardımcı olur ve katlanıp kendi kendine yapışmasını önler.

Duvarı takip ettiğiniz köşe ve kenarla aynı hizada tutmak için duvardan aşağı doğru hareket ederken küçük ayarlamalar yapın.

Duvarı takip ettiğiniz köşe ve kenarla aynı hizada tutmak için duvardan aşağı doğru hareket ederken küçük ayarlamalar yapın.

Duvarı kaplamak istediğiniz bölümü boyunca aynı işlemi tekrarlayın

Duvarı kaplamak istediğiniz bölümü boyunca aynı işlemi tekrarlayın. Çoğu desenle, uzunlukları veya uçları fark edilmeden birleştirdiğinizde kolayca eşleştirebilirsiniz. Her uzunluğun altına geldiğinizde, tavanda yaptığınız gibi biraz fazlalık bırakın. Tüm kağıt duvara yapıştığında, bir kredi kartı alın ve tavan çizgisi ile süpürgelik çizgisini belirginleştirin. Ardından, temiz bir kenar için bunu maket bıçağıyla kesin. Gerekirse düz bir kenar kullanabilirsiniz.

Ardından, temiz bir kenar için bunu maket bıçağıyla kesin.

Hepsi bu kadar! Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı ile, dairenize yeni bir stil eklemek hiçde zor değil. Bu gerçekten küçük bir vurgu duvarı olabilir, tüm mekanda büyük bir fark yapmak için fazla bir şey de gerekmez. Özellikle bir girişin tek duvarı, hatta kitaplıkların içi gibi önemli alanları kendinden yapışan duvar kağıdı ile kaplayıp yeni bir stil oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Tavanda Duvar Kağıdı Modelleri ve  Tuvaletler İçin Duvar Kağıdı İle Modern Tasarımlar makalelerimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir