Neon Renkler ve Ev Dekorasyonunda Kullanımları

Neon Renkler ve Ev Dekorasyonunda Kullanımları

Amaç dikkat çekmekse, bunun en iyi yolu neon renkler gibi saf ve parlak renkleri kullanmaktır. Ekstremler her zaman göz alıcıdır, çünkü onları genellikle doğada görmeyiz. Gözü yormak veya insanları şaşırtmak için fazla ileri gitmediğimizi farz edersek, parlak bir renk paleti, çok kısa sürede dikkat çekmek için harika bir yoldur.

Neon Renkler ve Ev Dekorasyonunda Kullanımları

Neon renkler 70’li ve 80’li yılların retro stilleriyle ilişkilendirilir. Neon renkler kullanıldığı odalarda aydınlık ve enerji veren bir etki oluşturur, modern iç tasarım trendlerinde bu sebeplede tercih edilir. Neon renkler, renkli ve sıradışı vurgular ile güzel şık ve aynı zamanda benzersiz tasarımlar oluşturmak için harika seçimlerdir.

Neon renklerle ortaya cesur ve özgün iç tasarımlar çıkarmanız ve oda dekorasyonuna sanatsal dokunuşlar eklemeniz mümkün. Neon renklerle yapacağınız vurgular, mevcut dekorasyonunuza parlaklık katar, enerji verir.

Neon Sprey Boya Renkleri Akçalı Sprey Floresan Renkler 

Neon Renkler Akçalı Sprey Floresan Renkler

İç dekorasyonda kullanmak için seçeceğiniz neon renkleri, (sıcak pembeler, narenciye yeşilleri veya parlak sarılar) mobilya döşemelerinde, abajurlarda, duvar boyası içinde desen olarak, veya neon lake yüzeylerde kullanabilirsiniz.

Neon renklerdeki aydınlatma armatürleri, duvar boya detayları odanızın havasına daha genç bir enerji katacaktır. Sizler için neon renklerle dekore edilmiş ilham alabileceğiniz bazı iç mekan tasarımlarını derledik.

Duvarda ve kapıda kullanılan pembe optik beyazlar

Duvarda ve kapıda kullanılan pembe optik beyazlar içerisinde verdiği sıcaklık ve enerji ile ön plana çıkıyor. Ferah mekanlar seven bir insansanız biraz sıcaklık ve enerji katmak için neon renklerden bu şekilde faydalanabilirsiniz.

Mutfak duvarında kullanılan bu neon sarı tonu

Mutfak duvarında kullanılan bu neon sarı tonu, aydınlık atmosferi bozmadan trend bir hava bir hava yakalanmasını sağlamış. Burada ki gibi tek duvarda neon renkleri kullanarak mekanın havasına enerji katmanız mümkün.

eometrik olarak bölünmüş duvar boyamaları ile neon renklerle geçiş

Modern tasarımları seviyorsanız bu tasarımda olduğu gibi geometrik olarak bölünmüş duvar boyamaları ile neon renklerle geçiş sağlayabilirsiniz.

yoğun neon bir mutfak

Küçük büyük dokunuşlarla havasını değiştireceğiniz dekorasyonlardan sonra yoğun neon bir mutfak karşınızda, gerçekten dikkat çekici bir mutfak. Mutfağın yüksek enerjisi, aydınlığı yemek yemeğide ayrıca keyifli bir bir hale getirecektir.

Neon Renkte Aksesuarlar

Neon Renkte Aksesuarlar

Dekorasyonda kullanacağınız aksesuarlar neon renklerde olabilir. Bu ufak dokunuşlar ortama farklı bir enerji vereceği gibi havasınıda değiştirecektir.

Duvarlarda neon renklerle çalışılmış desenler

Duvarlarda neon renklerle çalışılmış desenler, oturma odanıza modern bir görüntü kazandıracaktır. Birkaç neon renkli mobilya ve aksesuarla tamamlanmış bu oturma odası, hem sıcak hemde oldukça misafirperver bir görüntüye bürünmüş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir