Sprey Boya İle Plastik Sandalye Nasıl Boyanır?

Sprey Boya İle Plastik Sandalye Nasıl Boyanır?

Sprey Boya İle Plastik Sandalye Nasıl Boyanır?

Genellikle plastik objelerin nasıl boyanacağı merak edilen bir konudur sprey boya ile plastik sandalye boyama da bunlardan biri. Bildiğiniz gibi bir çok farklı plastik türü var. Siz Akçalı sprey boya ile güvenle korkmadan en sert plastik objeleri bile boyayabilirsiniz. Boyada çatlama, dökülme gibi problemler yaşamazsınız. Sprey boya ile plastik sandalye nasıl boyanır merak ediyorsanız bize birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Sprey Boya İle Plastik Sandalye Boyama Teknikleri

Fotoğrafta gördüğünüz sandalye oldukça sert bir plastikten yapılmış olmasına rağmen hiçte iyi durumda değil, ve yardıma ihtiyacı var. Bu sandalyeyi atmak istemiyorsak şimdi onu nasıl yenileyeceğimizi öğrenelim.

Sprey Boya İle Plastik Sandalye Nasıl Boyanır?

Sprey boya ile plastik sandalye boyama

Gerekli malzemeler:

Daha önceki makalelerimizde paylaştığımız gibi, plastik objeleri boyama öncesi kullanacağımız yine

  • Akçalı sprey boya grubundan Akçalı sprey astar
  • Yine Akçalı sprey boya renk kartelasından seçeceğiniz sprey boya.
  • Son dokunuşu yapmak için vernik, isterseniz parlak saten vernik ,isterseniz de mat vernik tercih edebilirsiniz yine Akçalı sprey vernik kullanmanızı öneriyoruz.

Malzemelerimiz hazırsa boyama işleminin adımlarına geçebiliriz.

Plastik yüzeyi temizleme

Boyanacak yüzeyi itinalı bir şekilde temizleyin, alkol bazlı bir temizlik malzemesi kullanmanızı öneririz. Temizleme işlemi sonrası sandalyenin kurumasını bekleyin.

Plastik yüzey için sprey astar uygulama

Temiz ve kuru olan sandalye yüzeyine Akçalı Sprey Astarı uygulayın. Astar saydamdır ince bir tabaka haline uygulayacağınız için tüm yüzeye püskürtüğünüzden emin olun. 25/30 cm mesafeden sprey kutusunu aynı konumda tutarak püskürtmeniz yeterli. Kuruması için sprey kutusu üzerinde belirtilen talimatları okuyun, belirtilen süre kadar bekleyin.

Plastik sandalyeye boya uygulaması

Boyama işlemi içinde sprey boya kutusunu 25 / 30 cm mesafeden aynı konumda tutmaya çalışarak ince katlar halinde yatay ve dikey hatlar çizerek tüm yüzeye boyayı püskürtün. tamamen bütün yüzeyin boyandığına emin olun. Katmanlar arasında 15 dakika ve boyama işlemi sonrası 1 saat tamamen kurumasını bekleyin.

Sprey Boya İle Plastik Sandalye Nasıl Boyanır?

Son dokunuş vernikleme

Bu adımı uygulamak tamamen sizin insiyatifinize kalmış. Vernikleme işlemi ister mat, ister parlak olsun sandalyenin boyasının daha uzun süre dayanması ve rengin daha uzun süre aynı canlılıkta kalması için size büyük fayda sağlar. Sprey boya ile plastik sandalye boyama işlemi sadece 1 saat zamanınızı alacak, kurumasını beklemek hariç tabi . Atılacak durumda bir sandalyenin taman yenilenmiş olması çok faydalı bir maddi kazanım.

Sprey Boya İle Plastik Sandalye Nasıl Boyanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir