Peri Bahçesi Dekorasyonu

Peri Bahçesi Dekorasyonu

Büyüleyici Peri Bahçesi Dekorasyonu

Walt Disney, karakteri Tinker Bell ve Peter Pan’da izlediğimiz periler daha da popüler hale getirdiğinden beri, peri bahçesi tasarımlarını çok daha fazla görüyoruz. Evlerin içinde, balkonlarda ve bahçe peyzajının bir kısmında gözümüze çarpıyor. Pek çok insan kendi tarzına uygun peri bahçesi dekorasyonu yapıyor. Bu birbirinden ilginç peri bahçesi fikirlerini kullanarak adeta çocuksu bir sihir duygusu oluşuyor, hatta bazıları bu bahçelerin aslında küçük perileri evlerine doğaüstü bir şekilde çektiğini düşünür.

Bununla birlikte, birçok insan peri bahçelerine dekoratif bir dokunuş veya ev dekorasyonunu tamamlayan bir aksesuar olarak kullanıyor. Bu sebeple bu mini bahçelerin çok sayıda internet sitesinde ve mağazalarda satıldığını görmeye başladık.

Peri Bahçesi Nasıl Yapılır?

Cevap basit  ‘’ Çok fazla hayal gücü ile’’. Bununla birlikte, minyatür bir peri bahçesi tasarımı oluşturmanın kolay adımları şunlardır:

  • Kullanacağınız konteynere karar verin.
  • Bahçenizin planını çizim olarak hazırlayın.
  • Bahçeniz için odak noktası olacak küçük bir ağaç seçin. Ayrıca adaçayı, biberiye ve lavanta gibi odunsu otları da kullanabilirsiniz.
  • Küçük aksesuarlar ekleyin ve işte karşınızda peri bahçeniz.

Şimdi size ilham verecek peri bahçesi tasarımlarını paylaşalım.

Peri Bahçesi Dekorasyonu

Güzel, yürekleri ısıtan bir tonla minyatür peri bahçeniz gözlerinizin önünde canlanıyor. Küçük ve orta boy bir dış mekan sehpası için mükemmel bir uyum, kendi tasarımınızın fantezi dünyasına küçük gezinizi durdurmakta zorlanacaksınız. Sevimli minyatür bir kulübe, balık havuzu, basamak taşları, ateş çukuru ve tabii ki birkaç sandalye.

minyatür peri bahçesi

Kırık saksıların, güzel mistik küçük bahçenizi canlandırmak için size yardımcı olacağı aklınıza gelir miydi ? Periler özellikle minyatür bahçenizin tepesine ulaşmaktan ve eşsiz güzellikteki eserinize bakmaktan keyif alacaklar. Montajı kolay, kırık minik bahçe saksınızdaki  mevcut tüm açık alanları kullanın, küçük bitkiler ve çakıl taşları ile doldurun. Birkaç meraklı peri de ekleyin.

Pencere pervazına yerleştirebileceğiniz peribahçesi

Büyüleyici ve zarif , bu güzel bahçeyi en iyi tanımlayan kelimelerdir. Peri bahçenizi mutfak pencere pervazına yerleştirebilirsiniz. Bu tek parça ev dekoru, hemen hemen her ev tasarımına veya stiline uygundur. Bununla birlikte, bunun gibi küçük peri bahçesi tasarımlarının doğru boyutta çay fincanı gerektirdiğini unutmayın.

Arka bahçeniz için büyüleyici bir prototip

Bunun gibi bir mini bahçe ile arka bahçeniz için büyüleyici bir prototip yapın. Küçük bir dış mekan arka bahçe kulübesi, ve kış bahçesi ile tasarımı mükemmelleştirebilirsiniz.

En şirin peribahçesi fikirlerinden biri

En şirin peri bahçesi fikirlerinden biri, içeri girmenizi bekleyen minik bir karavanın bulunduğu bu eşsiz kamp ortamı.

Eski, oyuncak bir minibüs veya sarı okul otobüsü

Eski, oyuncak bir minibüs veya sarı okul otobüsü, verandanızı tüm gün eğlence dolu bir plaj gezisine hazırlar. Minik, ışıltılı, turkuaz misketler peri bahçesi çalışmanız için güzel bir okyanus cephesi oluşturur.

İlham verici bu paylaşımlarla kendi peri bahçenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir