Sprey Boya ile Dekoratif Desenli Sandalye Boyama

Sprey Boya ile Dekoratif Desenli Sandalye Boyama

Sprey Boya ile Dekoratif Desenli Sandalye Boyama

Bir kumaş çantayı elle dikmek, eski takıları yeniden düzenlemek veya bir dolaba, bir duvara şık desenler çizmek her zaman keyiflidir. Ancak son zamanlarda, bazı sosyal medya paylaşımları ile eşyaları yenilemek, ev yapımı aksesuarlar hazırlamak paylaşmak inanılmaz popüler oldu. Bizde bu Sprey Boya ile Dekoratif Desenli Sandalye Boyama makalemizde eski atıl durumda sandalyeleri Akçalı Sprey Boya ile oldukça dekoratif bir tarzda boyayıp yeniden kullanılacak şık mobilyalar haline getirelim dedik.

Biliyorsunuz Akçalı Sprey Boya ile boya yapmak hem pratik hemde oldukça keyifli. Bu defa sadece eski sandalyeleri değil eski dantel, dokulu örtüleri de bu çalışmaya dahil edeceğiz. Öncelikle her zaman olduğu gibi kullanacağımız malzemeleri belirleyelim.

Akçalı Sprey Boya renk kartelasından evinizin dekorasyonuna uygun iki tane renk seçin.

  • Atıl durumda olan eski, desenini beğendiğiniz dantellerden, masa örtülerinden, eski tül perdelerden herhangi birini şablon olarak kullanmak için ayırın.
  • Tercihinize göre mat yada parlak vernik. Permosel veya Permovernik ahşap mobilyalarınızı koruması için önerimiz.
  • Zımpara kağıdı.

Sprey Boya İle Dekoratif Desenli Sandalye Boyama

Geniş gözenekli desenleri sprey boyanın geçişini kolaylaştırır ve harika bir şablon oluşturur. Eminim bundan sonra eski örtüleri ve tül perdeleri atacağınız zaman bir kez daha düşüneceksiniz.

Sandalye Boyama Hazırlığı

Boyama öncesi her zaman olduğu gibi, ahşapları pürüzsüz düzgün görünmeleri için zımpara yapalım. Zımparalama işlemi sonrası üzerindeki tozları ve kirleri nemli bir bezle temizleyip boyama hazır hale getirelim.

Tamamen kuru olduğundan emin olduğumuz sandalyeleri zemin için düşündüğümüz renkle komple boyayalım. Bu çalışmada zemin rengi kahve rengi olduğu için ilk önce kahve rengine boyuyoruz. Boya kutumuzun üzerindeki talimatlara uyun. Zemin boyasının tamamen kurumasını bekleyin.

Dantel şablonu boyama

Zemin üzerinde desenli olmasını istediğiniz bölümlerin üzerine dantelleri yerleştirin. İkinci olarak seçtiğiniz rengi uygulayın. Rengin tamamen yada degradeli bir şekilde olması sizin tercihinize bağlı. renk uygulamamız bitince tekrar kuruması için sandalyelerimizi bekletelim.

Vernikleme

Son aşama tercihinize bağlı olarak mat yada parlak vernikle işlemi sonlandırıyoruz. Vernikleme işlemi ahşabı daha uzun süre kullanmanızı sağlar, bahçe veya balkonda kullanacağınız mobilyalar için mutlaka vernik kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir