Sprey Boya İle Hasır Sepet Boyama

Sprey Boya İle Hasır Sepet Boyama

Sprey Boya ile Hasır Sepet Boyama

Şimdiye kadar hasır sepet boyamayı denediniz mi? Makalemizde Sprey boya ile hasır sepet boyama yaparak sepetleri dekoratif şık parçalar haline getirmeyi deneyeceğiz. Sepetler daha önceden evde olan eski sepetlerde olabilir, yada yeni aldığınız evdeki dekorasyonla uyumlu hale getirmek istediğiniz sepetlerde olabilir.

Sprey boya ile hasır sepet boyama

Hasır sepetleri kolayca temin edebilirsiniz.

Sprey Boya İle Hasır Sepet Boyama

Her zamanki gibi Akçalı sprey boya ile boyama yapacağımız için genel prosedürü biliyorsunuz.  Boyama alanını ev içinde yada dışında olsada korumaya almak için koruma örtüsü kullanacağız. Yukarıda gördüğünüz gibi iki renkli bir çalışma yapmak istiyorsanız evin dekorasyonuna uygun, Akçalı sprey boya kartelasından mat yada parlak size uygun 2 rengi seçebilirsiniz.

Her zamanki gibi bir maskeleme bandına ihtiyacımız olacak. İlk adım olarak sepetleri boyaya hazırlamak için detaylı şekilde temizliyoruz. Sepet temizliği için ılık sabunlu su kullanabilirsiniz. Sepetinizi temizledikten sonra kurumaya bırakın. Balkon yada bahçede kendinize boyama alanı oluşturun, minik bir çadır alanı hazırlarsanız boyama yaparken rahat edersiniz.

Sprey Boya ile Hasır Sepet Boyama

Ev içinde yada garajda boyama yapacaksanız iyi havalandığından emin olun, pencere ve kapıları açık bırakın hava sirkülasyonu olmasını sağlayın.

Sprey Boya ile Hasır Sepet Boyama

Önce açık olan renkle boyama işlemine başlayın. Kutu üzerindeki talimatlara,uyun. Bir kat boyama yapın bekleyin kuruduktan sonra ikinci kat boya uygulayın ve onunda kurumasını bekleyin.

Sprey Boya ile Hasır Sepet Boyama

Sepetlerin hepsini aynı şekilde boyayıp kuruduğundan emin olun.

boyanmasını istemediğiniz yerleri maskeleme bandı ve kağıt kullanarak dikkatlice kaplayın.

İkinci rengi sepetin hangi kısmına çalışmak istiyorsanız, boyanmasını istemediğiniz yerleri maskeleme bandı ve kağıt kullanarak dikkatlice kaplayın. Sepetleri aynı şekilde hazırladıysanız ikinci rengi püskürtmeye başlayabilirsiniz.

Boyamak istediğiniz alanın tamamen boyanacağı şekilde ilk katı püskürtüp kurumasını bekleyin. Ardından ikinci katı uygulayın ve bu katında tamamen kuruduğundan emin olun.

Kuruyan sepet üzerindeki bantları dikkatlice sökebilirsiniz.

Kuruyan sepet üzerindeki bantları dikkatlice sökebilirsiniz. İki renkli sepetlerimiz hazır, sıra sepetlerin makyajına geldi.

Bu makyaj kısmı tamamen sizin insiyatifinizde, dilerseniz fotoğraflarda görüldüğü gibi kullanım amacına göre etiketleyebilirsiniz, dilerseniz bir resim fırçası ile üzerine yazabilir yada desen yapabilirsiniz.

Sepetler bir çok amaç için kullanılabilir, iyi bir organizasyon aracıdır. Çocukların oyuncakları, çoraplar, masa üstü toplayıcıları, kirli çamaşırlar gibi bir çok şey için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir