Sprey Boya ile Klima nasıl Boyanır

Sprey Boya ile Klima nasıl Boyanır

Akçalı Sprey Boya İle Klima Nasıl Boyanır?

Klimanızı sprey boya ile boyayarak zamanla ortaya çıkan sarımsı görünümden kurtulabilirsiniz. Sprey boya ile klima nasıl boyanır makalemizde, klimanızı hızlı, kolay ve ekonomik bir şekilde nasıl yenileyeceğinizi anlatacağız.

Evin duvarlarını boyamak bir olaydır. Kendi kendine boyanmasını dileyerek, birkaç gün veya hafta geciktirmek için bahaneler ararız. Nihayet işe koyulduğumuzda, kontrol edilemeyen bir iç kuvvet tarafından hareket ediyormuşçasına boyadığımız tertemiz bembeyaz duvarlara bakarken, işte o anda gözümüz sararmış klimaya takılır. Tertemiz duvarlar ve eski sararmış klima !

Şimdi yapılması gereken yeni bir klima almak mı? Hayır, daha ekonomik bir yolu var. Bir hafta sonu kendinizi bu projeye adayabilirsiniz, sonuç sizi emin olun memnun edecek.

Klimayı boyamak için ihtiyacımız olacak malzemeler:

Sarımsı klimamızın yeni görünmesi için ihtiyaç duyacağımız malzemeler şunlardır:

  1. Akçalı Sprey Boya renk kartelasından, tampon beyaz rengi
  2. Akçalı Sprey Boya renk kartelasından Gümüş 802 rengi

Akçalı Sprey Boya İle Klima Nasıl Boyanır?

Sprey boya ile klima nasıl boyanır:

Klimaların muhafazası genellikle farklı plastik türlerinden yapılır, bu nedenle bazı parçalar diğerlerinden daha sarımsı görünür. Bu sebeple , sadece daha fazla sararmış olan parçaları, gümüş tonuyla boyayabilirsiniz. Bunun için Akçalı Sprey Boyanın gümüş 802 rengi çok şık duracaktır.

Akçalı Sprey Boya serilerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz, biz bu proje için gümüş ve beyazı kombinledik, birçok evde mobilya ve perdelerin rengi ile uyum sağlayabilir diye düşündük. Akçalı Sprey boyanın tüm renkleri ve çeşitleri sert plastiğe iyi yapışır.

Öncelikle boyayacağımız yer hazırlanmalı, kraft kağıt veya karton ile korunarak çevreye boya sıçramasını, istemediğimiz yerlerin boyanmasını engellemeliyiz. Boyamak için klimanın dış plastik parçalarını itinalı bir şekilde sökelim, parçaları ayrı ayrı boyamak için bu önemli bir aşama.

  • Kasa söküldükten sonra parçaları, hazırladığımız boyama alanına yerleştirelim.
  • Boyama için kutu üzerindeki talimatları dikkatlice okuyunuz.
  • Sprey boya kutusunu birkaç dakika iyice sallayıp boyanın karışmasını sağlayın.
  • Yüzeye boyayı püskürtmeden önce kağıt üzerine sıkıp bir deneme yapın, ardından klima parçaları üzerine boyamak için püskürtmeye başlayın.
  • Önce beyaz parçaları boyama talimatlarına uygun bir şekilde boyayalım. Ardından Gümüş rengine boyayacağımız parçaları boyayalım ve kurumaya bırakalım.
  • Kaymaları önlemek, düzgün bir görüntü elde etmek için yüzeyi yaklaşık 15/20 cm’lik bir mesafe bırakarak ince tabakalar halinde püskürterek boyamalıyız.
  • Kuruduktan sonra (yaklaşık 10/15 dakika) klima yüzeyini kontrol edelim, boyasız bir alan bıraktığımızı görürsek, sorunsuz bir şekilde tekrar boyarız.

Akçalı Sprey Boya İle Klima Nasıl Boyanır?

Boyanın tamamen kurumasını bekleyelim. İyice kuruduğuna emin olduktan sonra klimanın dış muhafazasını tekrar monte edelim. Artık o sarımsı görüntü bizi rahatsız etmeyecek.

Gördüğünüz gibi klimanızı sprey boya ile boyamak, yenilemenin, hızlı ve ekonomik bir yolu. Sarımsı plastikten , iki renkli şık bir tasarıma geçmek için sadece birkaç saate ihtiyacınız var .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir