Yapay çiçek aranjmanı nasıl yapılır

Yapay çiçek aranjmanı nasıl yapılır

Gerçeğı Kadar Güzel Yapay Çiçek Arajmanı Nasıl Yapılır

Çiçekleri hepimiz severiz ama solup gittiklerinde üzülürüz. Bir çok çiçek tasarımcısı, instagram paylaşımlarında yapay çiçekleri kullanıyorlar. Yapay ama muhteşem buketler ve aranjmanlar paylaşıyorlar. Peki gerçeği kadar güzel Yapay çiçek aranjmanı nasıl yapılır merak ediyor musunuz?

Yapay çiçeklerin faydaları nelerdir?

Yapay çiçekler ve bitkiler bölücüdür, ve ben de kötü bir şöhrete sahip olduklarına inanıyorum. Elbette sahte çiçekler, gerçek çiçeklerle aynı faydaları sağlamaz. Gerçek çiçekler bir kişinin hafızasını, zamanın kalitesini ve genel mutluluğunu artırabilir, bitkilerle çevrili bir alan, yeşillikler stresi de azaltabilir. Bu arada, yapay çiçekler bir odayı renklendirmek için kullanılabilir, ancak belli ki odanıza yada salonunuza hayat soluyamaz.

Yapay Çiçek Arajmanı Nasıl Yapılır

Birçok bahçecilik uzmanı, yapay çiçeklerin ağartıcılar ve boyalarla üretildikleri için çevre için kötü olduğunu söylüyor . Ancak yapay çiçeklerin çevreyi nasıl etkilediğine dair çok fazla çalışma yok. Gerçek çiçeklerin raf ömürleri nedeniyle hava yoluyla taşınması, selofana sarılması ve hem büyümek hem de taze kalmak için bol miktarda suya ihtiyaç duyması nedeniyle, kesme çiçek endüstrisinin olumsuz etkisi de yoktur diyemeyiz. Birkaç haftada bir gerçek çiçekler almak yerine birkaç sahte çiçek satın almayı seçmek, yapay çiçekleri kullandıktan hemen sonra fırlatmıyorsanız, dekorasyon için daha sürdürülebilir bir yol olabilir.

Onlarca yıldır tasarımcılar, ayçiçeklerinden limon ağaçlarına kadar yapay çiçeklerin göze battığını çünkü yapay göründüklerini ilan ettiler. Ancak günümüzde, yapay çiçekler o kadar iyi üretiliyor ki, özellikle onları evinizin her yerinde kullanıyorsanız, gerçekten daha ekonomik, sulama sıkıntısı yok ve hep taze göründükleri için ayrıca görsel olarakta idealler.

Çiçek tasarımı yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

Başlamadan önce iki önemli şeyi düşünmeye değer: Bir tasarımı hayal ederken , sezonu ve ruh halini dikkate almanız gerekiyor. Baharda yatak odanız için bir buket hazırlıyorsanız, yatak odanızın dekoruna, mevsime, ve ruh halinize odaklanın.

Sonra, malzemelerinizi ayarlayın, yapay çiçeklerinizi şahsen seçmek size ilham verebilir. Daha sonra, doğru kombinasyonu bulana kadar çiçekleri karıştırmak ve eşleştirmek için birkaç boş sepet, yada vazo kullanabilirsiniz. Yapay buketler için şeffaf vazolardansa seramik yada opak olanları tercih edin, böylece hatalı detayları görülmez.

Uzmanlara göre yapay çiçek buketlerinin gerçek gibi görünmesini nasıl sağlarız.

Tasarımlarınızın gerçek görünmesini sağlamak seçimlerinizle başlar. Hareket ve akışa sahip parçaları seçin, çünkü bu, parçaları kolayca hareket ettirmenize ve gerçek bir çiçeğin sahip olduğu akıcı hissi vermeniz kolay olacak.

Sahte çiçeklerin çok daha gerçekçi görünmesini sağlamak için, tıpkı rafya gibi makasla yapraklarını kıvırın.

Amaç, çiçeklerin gerçek bir hareketle aynı harekete sahip olmasını sağlamak ve sonunda odanızda uzun süre yaşayacak gerçek görünümlü yapay bir çiçek aranjmanı elde etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir