Sprey Boya ile Harika Modern Tablo Yapımı

sprey boya ile tablo yapımı

Sprey Boya ile Harika Modern Tablo Yapımı

Sprey boya ile tablo nasıl yapılır merak ediyorsanız size burada sprey boya ile tablo yapımı hakkında müthiş bilgiler vereceğiz, böylece kendiniz evde sprey boya tablo yapabilirsiniz. Yapımı oldukça pratik bu tablolar ile duvarlarınızı dekore etmeniz mümkün.

Öncelikli olarak tablonun yapımı için gerekli olacak malzemeleri belirleyelim.

Malzemeler

  • Tuval Kaç tane ve hangi büyüklükte tablo istiyorsanız, bunu uygun tuvalleri, sanat ve hobi mağazalarından temin edebilirsiniz.
  • Çerçeve ve çerçeve askısı Dekorasyonunuza uygun, ve tuvallarinizin ölçüsüne göre çerçeveler.
  • Akçalı Sprey Boya Tablolarınızda kullanmak istediğiniz renklerde, ve özellikle dekorasyonunuza uygun tonlarda Akçalı Sprey Boya’nın zengin renk kartelasından dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.
  • Şablon Bu önemli bir detay, şablon olarak bir çok materyal kullanılabilir. Hazır şablonlardan, ağaç dalları, yapraklar, dantel, paketleme ipi, kuş tüylerine kadar bir çok şey size şablon olabilir, bu tamamen sizin hayal gücünüze bağlı.
  • Plastik Örtü Boyama yaparken eşya ve mobilyalarınızı korumak için koli yada plastik bir örtü kullanabilirsiniz.

Sprey Boya ile Tablo Yapımı

Malzemelerinizi tamamladıktan sonra havadar bir yerde, varsa eğer balkon yada bahçede çalışmak daha rahat olacaktır.

Sprey Boya ile Tablo Yapımı

Tuvalin üzerine kullanmak istediğiniz şablonu, görsel olarak durmasını istediğiniz şekilde yerleştirin. Boyama yaparken yerinden oynamaması için tuval dışında kalan yerlerinden bantlayabilirsiniz.

Tuvale şablonu uygun şekilde yerleştirin
Tuvale şablonu uygun şekilde yerleştirin

 

Akçalı Sprey Boya kutusunu iyice çalkalayın, tuvale 25-30 cm mesafeden püskürtebilirsiniz. Bu çalışmayı tek renk olarak çalışabilirsiniz yada iki üç renk kullanıp degrade bir görünüm elde edebilirsiniz.

Akçalı Sprey Boyayı tuvale 25-30 cm mesafeden püskürtün
Akçalı Sprey Boyayı tuvale 25-30 cm mesafeden püskürtün

Bu çalışmadan sonra sprey boyanız artacaktır, kalan boyayı daha sonra tekrar kullanabilmek için Akçalı Sprey Boya kutusunu baş aşağı çevirin, ardından püskürtme düğmesine bir kaç kez basın. Bu işlemin ardından daha sonra dilediğiniz zaman kullanmak üzere sprey boyanızı kaldırabilirsiniz.

Çerçeveleme işlemine geçmeden önce iyice kuruduğundan emin olun
Çerçeveleme işlemine geçmeden önce iyice kuruduğundan emin olun

Tuvallerin çerçeveleme işlemine geçmeden önce iyice kuruduğundan emin olun. Sprey boyanızın dokunma seviyesinde kuruması için 20 dakikaya, tam kuruması için 8 saate ihtiyacı olacaktır.

Tamamen kuruyan tuvaletinizi çerçeveleme işlemine geçebilirsiniz. Bu arada çerçeve boyanmamış ise yada istediğiniz renkte bulamadıysanız sorun değil, çerçeveyi rahatlıkla aynı işlemleri tekrarlayarak sprey boya ile boyayabilirsiniz. Çerçevenin büyüklüğüne göre bir yada iki çerçeve askısını tuvale sabitleyip asmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Sprey Boya ile Tablo Yapımı

Tablolarınız duvarlarınızı süslemeye hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir