Vintage Valizden Sehpa Yapımı

Vintage Valizden Sehpa Yapımı

Vintage Valizden Sehpa Yapımı

Eski bir valizi şık bir sehpaya dönüştürmeye ne dersiniz? Evde eski valizlerden yada vintage tarzı satış yapan yerlerden rahatlıkla bir valiz temin edebilirsiniz. Evin her alanında rahatlıkla kullanılabilir. Yatak odasında üzerinde şık bir abajurla etejer olarak, yada oturma odasında bir berjer yanında, belki de antrenizde şık bir pufla kombinlenebilir. Vintage valizden sehpa yapımı size çalışırken daha farklı fikirler ve tasarımlar içinde vizyon kazandırabilir. Vintage parçaların olduğundan farklı kullanıldığı tasarımlar çok ilgi çekiyor.

Dekorasyonunuza hem estetik hem de farklı bir parça kazandırmış olacaksınız. Kolaylıkla satın alacağınız birkaç malzeme ile vintage valizden sehpa yapımına girişebilirsiniz.

Vintage Valizden Sehpa Yapımı
Yukarıda görüldüğü gibi valizin üst ve alt yüzeyi düz olmalı.

Vintage Valizden Sehpa Yapımı

Yapı marketlerden alacağınız kontrplağı, yine orada istediğiniz ölçü ve ebatlarda kestirebilirsiniz. Bu sebeple kontrplak satın almaya giderken valizin tabanının kalıbını alın ve kontrplağın valizin içine sığacağına emin olun.

Vintage Valizden Sehpa Yapımı

Ahşap masa ayağını yine yapı marketlerden ve internet sitelerinden temin edebilirsiniz.

Ayağı monte etmek için vidalama aparatı üzerinde hazır olabilir yada haricen satılabilir, vintage sehpanıza monte edebilmek için aparatları unutmayın.

Akçalı sprey boya ile valiz boyama
Akçalı Sprey Boya ile boyadığımız kontrplağı valizin tabanına yerleştirelim.

 

Akçalı Sprey Boya kartelası

Akçalı Sprey Boya kartelasından, mat, parlak veya metalik renklerden seçebilirsiniz. Dekorasyonunuza ve valizin rengine kombin bir ton seçmeye özen gösterin.

Bu tasarımda taba rengi valize siyah bacaklar ve içi içinde siyah kontrplak tercih edilmiş. Akçalı Sprey Boya ile boyadığımız sehpa bacaklarını vintage valizin tabanına monte edebiliriz.

Ahşap masa ayağı monte etme

Harici yada satın aldığınız bacak üzerindeki bağlantı ekipmanını valize monte etmeniz gerekiyor. Valiz içine yerleştirdiğimiz kontrplağıda tutacak şekilde monte edileceği için vidaların uzunluğunu kontrol edin.

Boyadığınız kontrplak ve bacakları monte edin.

İşaret alın, ve işaret aldığınız noktaları, vidalar için matkapla delebilirsiniz. Boyadığınız kontrplak ve bacakları monte edin. 

 

Vintage valizden sehpanız tamamlanmış görünüyor. Oldukça şık ve farklı.
Vintage valizden sehpanız tamamlanmış görünüyor. Oldukça şık ve farklı.

Bu tasarımın bir diğer güzel tarafı, sehpanın çok kullanışlı olması. Sadece dışı değil içide kullanılabilir, böylece size ekstra saklama alanı kazandırmış olacak.

Vintage Valizden Sehpa Yapımı

Bu fikirle farklı ebatlarda ve tarzda birçok valiz çeşidini değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir