Sprey boya İle Telefon Kılıfı Nasıl Boyanır ?

Sprey boya İle Telefon Kılıfı Nasıl Boyanır

Sprey boya ile Telefon Kılıfı Nasıl Boyanır ?

Bir telefon kılıfını yenilemek yada rengini değiştirmek için öncelikle nasıl bir şey hayal ediyoruz onu anlayalım. İlk adım, telefon kılıfının ne renk olacağına karar vermek. Akçalı Sprey Boya kartelasında, mat parlak yada metalik bir çok çeşit var, öncelikle boyalar bir göz atmalısınız. Ne tür ve renkte Akçalı sprey boya kullanacağınız karar verdiyseniz sprey boya ile telefon kılıfı nasıl boyanır başlayabiliriz.

Sprey boya ile Telefon kılıfı boyama

Telefon kılıfını temizlemek kesinlikle çok önemli

Eski ya da yeni olsun, telefon kılıflarında boyanın yüzeye yapışmasına engel olabilecek gres ya da başka herhangi bir kaplama olması normaldir. Boyanın istediğimiz gibi sonuç verebilmesi için öncelikle telefon kılıfının yüzeyini temizlemeliyiz. Boyama öncesi kılıf yüzeyini temizlemenin yollarından biri izopropil alkol olabilir. Her tür yüzey için alkol içerikli temizleyiciler nesnelerin ve yüzeylerin derinlemesine temizliği için daha uygundur.

Silikon kılıf veya plastiği boyamak için astar uygulanmalı

Telefon kılıflarının büyük çoğunluğu silikon veya plastiktir, bu nedenle ilk kat olarak astar kullanmak gerekir, astar boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlayan bir katmandan başka bir şey değildir ve dayanıklılığı daha iyi olacaktır.

Cep telefonu kılıfını özelleştirmek için tasarım

Tek renkli telefon kılıfı isteyebilirsiniz ya da daha ayrıntılı bir tasarımla yapmak da  isteyebilirsiniz, biri ile diğeri arasında zaman ve adımlar dışında pek bir fark yoktur.Tek renkli bir tasarım için, endişelenmenize gerek yok, ancak daha fazla renk veya şekle sahip bir tasarım için, astar yapıldıktan ve bu katman kuruduktan sonra, yapmanız gereken; Öncelikle maskeleme bandı ile dilediğiniz örneğin geometrik şekiller oluşturabilirsiniz.

Her renk kullanıldığında önce kurumasını bekleyip sonra diğer renge geçmeniz gerekiyor.Boyanmasını istemediğimiz bölümleri iyi bir şekilde kapatmalısınız. Boyama yaparken çevresindeki her şeyi bir karton tabanla veya plastik poşetle korumanız önemlidir, püskürtmeye başlamadan önce her şeyi kapattığınızdan emin olun.

Genel olarak boyama aşamaları ; Astar bittiğinde ve herhangi bir alanı kapattıysanız boyama zamanı gelmiştir, bunun için boya spreyini yaklaşık 15-25 cm uzağa, soldan sağa ve yukarıdan aşağıya hareketler yaparak uygulamalısınız, bu şekilde düzgün bir katman elde edin.

Diğer renkler ve şekillerle daha ayrıntılı bir tasarım seçtiyseniz, boyanın dinlenmesini ve kurumasını bekleyin, Kutu üzerindeki talimatları dikkate alın. Akçalı sprey boya katmanları arasında kuruması için  20 dakika beklemeniz gerekiyor.

Gördüğünüz gibi cep telefonunuzun kılıfını boyayabilir ve çok basit bir şekilde istediğiniz stili verebilirsiniz.

Sprey boya İle Telefon Kılıfı Nasıl Boyanır

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir