Sprey Boya Nasıl Yapılır Doğru ve Yanlışlar

Sprey boya nasıl yapılır

Sprey Boya Kullanırken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Sprey boya nasıl yapılır, sprey boya uygularken yapılması ve yapılmaması gerekenler nelerdir sizin için bir araya getirdik. Doğru sprey boya seçimi ve hazırlık çalışmalarının ardından uygulama ve kurumaya kadar yapılması ve yapılmaması gerekenleri makalemizde bulabilirsiniz.

Sprey Boya Nasıl Yapılır Doğru ve Yanlışlar

Bir kutu Akçalı Sprey Boya alın ve bu pratik ipuçlarıyla dekorunuzda bir değişiklik yapın.

Bir kutuya mal olmayan hızlı, havalı bir yükseltmeye ihtiyacınız olduğunda, sprey boyayı atlamak imkansızdır. Bir dizi heyecan verici yeni renk tonu ve kaplama çeşidiyle, sprey boya boyama işlemlerini, bir sonraki seviyeye taşıdı. Düşünün buna beton bloklar, merdiven taşları, ahşap yüzeyler, plastik yüzeyler, metal mobilyalar, cam gibi her türlü yüzey de dahil. Ancak profesyonel kalitede sonuçlar almak biraz beceri gerektirir, bu yüzden püskürtmeden önce okumaya devam edin!

Doğru Konumu SEÇİNİZ

Herhangi bir boyama projesinde olduğu gibi, iyi havalandırılan bir noktada çalışmanız gerekecek. Hava güzelse, dışarı çıkarabilirsin ama esintilere dikkat et. Rüzgar, iyi bir kapsama alanı elde etmenize engel olabilir ve boya yapacağınız yüzeye kir, toz uçurabilir, bunun çıkarılması zor olacak ve bitişe zarar verecektir. İç mekanda çalışıyorsanız, çapraz havalandırma için tüm pencereleri açın veya açık bir kapının yanında, varsa garajda boyama yapmayı düşünün.

Hazırlık Çalışmalarında Çizik Yada Delikleri Es GEÇMEYİN

Hazırlık, başarılı bir boyama işinin anahtarıdır. Bu nedenle, boyadığınız malzemeye bağlı olarak, çizikleri veya deliği onarın, ardından pürüzlü noktaları düzeltmek için zımparalayın. Boyadığınız yüzeyi hafif deterjanlı solüsyonla yıkayın, suyla durulayın ve iyice kurumasını bekleyin.

Uygulama Koruması

Fazla püskürtme olacağından etrafı koruyucu naylon veya gazete ile örtün. Küçük bir şey üzerinde çalışıyorsanız, parçayı bir karton kutunun içine yerleştirerek fazla püskürtmeyi önleyin . Belki de daha önemlisi kendinizi korumaktır. Aerosol boya gözlere ve ciğerlere kaçabilir, bu nedenle koruyucu gözlük ve toz maskesi veya maske kullanın. Eldivenler de iyi bir fikirdir ve zemindeki fazla püskürtmenin ayakkabılarınızın altına yapışabileceğini unutmayın, boya izi bırakmayı önlemek için alandan ayrılmadan önce ayakkabılarınızı çıkarın ve tabanlarınızı kontrol edin.

Acele Etmeyin

Optimum ve eşit bir kaplama için, birkaç ince kat halinde sprey boyayı uygulayın. Birinci veya hatta ikinci katı görebiliyorsan endişelenme. Sabır burada bir erdemdir.

Süpürme Hareketi KULLANIN

Kutuyu rastgele sallamak, dengesiz sonuçlara neden olacaktır. Bunun yerine, kutuyu yüzeyden 15 ila 20 cm uzakta tutun ve soldan sağa, sonra sağdan sola süpürerek eşit, yatay vuruşlar kullanın. Herhangi bir noktada tereddüt etmemeye dikkat edin, aksi takdirde damlamaya sebep olursunuz.

Uzun, sabit bir tıslama yerine kutudan gelen kısa hava patlamalarını dinleyin.

Akçalı Sprey Boya

Boyanın Tamamen Kürleşmesine İzin Verin

Sprey boya çabuk kurur, ancak tamamen kürleşmesi genellikle en az 24 saat sürer. Kutunun üzerinde belirtilen sertleşme süresine ulaşana kadar parçanızı hareket ettirmeyin veya çıkardığınız herhangi bir donanımı değiştirmeyin. Oyunun sonlarında bir çizik veya parmak izini düzeltmek oldukça zor olacaktır .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir