Koridor Dekorasyonu Hataları En Yaygın 5 Koridor Dekorasyon Hatası

Koridor Dekorasyonu Hataları

Koridor Dekorasyonu Hataları

Koridor dekorasyonu hataları makalemizde, muhtemelen hepimizin yaptığı 5 koridor dekorasyon hatası ile karşınızdayız. İlk izlenimin önemli olduğunu söylüyorlar. Bu temelde, koridor kesinlikle evin en önemli alanı olmalı. Yine de çoğu zaman en az dikkate alınan alandır.

Bu, hiçbir şekilde en iyi dekore edilmiş oda olması gerektiği anlamına gelmez, sadece doğru ifadeyi oluşturması gerekir. Muhtemelen hepimizin yaptığı koridor dekorasyonu hataları vardır ve bu da konuklarımızı etkilememizi engeller. Ancak, nasıl yapılacağını bildiğiniz zaman, bunlardan kaçınılması çok da zor değil.

En yaygın 5 koridor dekorasyon hatası

1. Açık renkli döşeme seçimi

Sıkı bir ‘ayakkabı giyme’ politikası olsa bile, koridor zeminlerinin en çok kirlenen yer olduğu ve kolayca basılabileceği gerçeğinden kaçış yok . Koridorunuzun ne kadar trafik aldığına bağlı olarak, yapabileceğiniz birkaç farklı şey var. Açık renkli karoları veya laminantı unutun, bunun yerine desenli fayansları ve koyu ahşap zeminleri tercih edin. İzleri o kadar kolay göstermezler, en önemlisi süpürmesi, paspaslaması kolaydır. Görünümü tamamlamak için dayanıklı bir koridor halısı ve paspas eklemeyi unutmayın.

Koridor Dekorasyon Hataları En Yaygın 5 Koridor Dekorasyon Hatası
fotoğraf kaynağı

2. Ayakkabılar, paltolar ve bir çok dağınıklık yeterli depolama alanı

Organize olmayan ayakkabılar sadece çirkin değil, aynı zamanda kaza tehlikesi de oluşturabilirler. Evdeki herkesin koridorda birkaç çift ayakkabısının olması için yeterli depolama alanına ve misafirlerin geldiklerinde kendi ayakkabılarını bırakabilecekleri yerlere sahip olduğunuzdan emin olun. Akıllı bir koridor depolama çözümü için, ayakkabıların düzgün bırakılması ve teşvik olarak bir oturma bankı ekleyin. Neden bankın aynı zamanda depolama alanı olduğu bir seçeneğini gözardı ediyorsunuz.

Mantoların koridorda birikmesine izin vermek yerine, olabildiğince çok kanca ekleyin, böylece paltoları rahatça asabilirsiniz.

Koridor Dekorasyon Hataları En Yaygın 5 Koridor Dekorasyon Hatası
fotoğraf kaynağı

3. Küçük düşünmek sıkıcıdır

Küçük koridor beyaz olmak zorunda değildir. Daha parlak ve daha büyük hissettirmek için beyaz boyaya bağlı kalmanıza da gerek yok. Özellikle ışıksız bir alanda renk denemekten korkmayın. Sarı gibi parlak bir rengin güvenle kullanılması, davetkar ve canlı bir alan oluşturur. Tamamen sıra dışı olmak ve duvarlarınızı parlak sarıya boyamak istemiyorsanız, benzer bir his elde etmek için kancalar, banklar gibi birkaç cesur renkte aksesuar eklemeyi deneyin.

Küçük düşünmek sıkıcıdır
fotoğraf kaynağı

4. Kötü koridor aydınlatması

Dikkatlice yerleştirilmiş aydınlatma, karanlık ve kirli bir koridoru çok farklı gösterebilir. Duvar lambaları güzel bir tavanı vurgulayabilir ve avize tarzı aydınlatma, küçük bir alanı çok daha büyük hissettirmede etkili olabilir. Koridor boyunca uzanan birden fazla aydınlatma tercih edin. Bu, gözü uzaya çekecek, daha sıcak ve davetkar hissettirecek.

Küçük düşünmek sıkıcıdır
fotoğraf kaynağı

5. Duvar kağıdı veya temizlenmesi zor mat boya kullanmayın

Koridorda kaliteli, temizlenebilir veya silinebilir boya kullanın. Bu şekilde, herhangi bir çamur sıçraması veya küçük parmak izleri kolayca silinebilir.

Duvar kağıdı veya temizlenmesi zor mat boya kullanmayın
fotoğraf kaynağı

Artık evinizin bu küçük ama güçlü alanını yeniden tasarlamaya hazırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir