Akçalı Sprey Boya İle Bahçe Süslemesi

sprey boya ile bahçe süsleme

Akçalı Sprey Boya ile Bahçe Süslemesi

Bahçelerinizi sıradışı tarzda süslemekten hoşlanıyor musunuz? ‘Kesinlikle yaparım’, diyorsanız, işte bu sprey boya ile bahçe süsleme kendin yap projesi tam da size göre. Bahçe dekorasyonu için benzersiz parçalar yapmak çok eğlencelidir ve bu amaca uygun katlanır buharda pişirme aparatından çiçekleri yapmak oldukça kolay.

Sprey Boya ile Bahçe Süslemesi

Eski yıpranmış, atıl durumdaki mutfak malzemesiyle oynamak ve başka bir dekor ürününe dönüştürmek, kesinlikle keyifli bir uğraş. Her ay mutlaka bir kaç geri dönüşüm ve kendin yap projesini mevsimsel temaya uygun olarak sizlere aktarıyoruz. Her defasında keyifli vakit geçirmeniz içinde eğlenceli çalışmalar seçiyoruz.

Bu çiçekleri yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler

  • Buharda pişirme aparatları (yaptığınız çiçeğe göre adetleri değişir)
  • Karga burun pense
  • Metal yapıştırıcısı
  • Eski yemek kaşıkları
  • Maskeleme bandı
  •  Çekiç
  • Akçalı Sprey Boya zengin renk çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

sprey boya ile bahçe süsleme

Bu metal buharda pişirme aparatlarından mutlaka her evde vardır diye düşünüyorum. Uygun fiyatlı ürünlerin satıldığı mağazalarda rahatlıkla bulabileceğiniz bir mutfak ürünü.

sprey boya ile bahçe süsleme

Belkide çoğunuzun aklına, açıldıklarında ne kadar çok çiçeğe benzedikleri gelmiştir. Buharda pişirme apartlarını çiçek yapımına hazırlamak için, öncelikle ön yüzlerinde ve alt kısımlarında olan ayak ve tutma yerlerini bir pense yardımıyla çıkaralım.

sprey boya ile bahçe süsleme

Boyama

Akçalı Sprey Boya ile çiçeklerimiz boyamak oldukça kolay. Biliyorsunuz her zaman olduğu gibi boyama alanını gazeteler yada tek kullanımlık örtülerle korumaya alıyoruz, çiçeklerimiz küçük parçalar olduğu için karton bir koli içerisinde rahatlıkla boyama yapabilirsiniz.

Boya kutusu üzerindeki yönergeleri izleyerek boyama işlemine geçebilirsiniz.

Önce üst kısımları boyayarak başlayın, aparatı açık halde çevirin ve boyayı püskürtün.

Birkaç kat boya ile daha iyi görünecektir. Çiçeklerin tamamen boyandığına emin olduktan sonra, kurumaya bırakın.

Çiçeklerin Birleştirilmesi

Çiçekleri bitirmek için eski kaşıkları kullanabilirsiniz. Bir çekiç yardımıyla düzelteceğiniz yemek kaşığı, metal ve çelik için kullanacağınız yapıştırıcı ile 3’er tane somun ve vida kullanıyoruz. Vidaları uzun ve kısa alırsanız işiniz daha kolay olur.

2 kısa vidayı çiçekleri bir arada tutmak için ve uzun olanı üç parçalı süzgeç çiçeği için kullanın. Fotoğraf size bu konuda yardımcı olacaktır.

Kaşıkları askı haline getirmek için yukarıda gördüğünüz gibi bükün. Yemek kaşıklarını vidaların geçtiği yerin hemen üstüne, metal yapıştırıcısı ile yapıştırın. Kuruyana kadar bantlamanızda fayda var. Genellikle yapıştırma sonrası, tamamen kuruması için bantlı olarak 24 saat beklenmesi gerekiyor, yinede kullandığınız yapıştırıcı üzerindeki kullanma talimatlarını dikkate alın.

Çiçeklerin son halini verme

Eski atıl borular, askılar, fırça sapları çiçekleri istediğiniz konuma yerleştirmek için yardımcı olacaktır. Çiçeklerin arkasına yaptığımız askılar bir çok yere rahatlıkla yerleştirmemize olanak sağlayacak.

Uzun boruları yeşillikler içine çiçekleri yerleştirmek kullanmalısınız. Size ilham verecek bir kaç yerleştirme fotoğrafı paylaşıyoruz.

sprey boya ile bahçe süsleme

Büyük bir bahçeniz varsa özellikle yeşillikler içerisinde rengarenk süzgeç çiçekler çok sıradışı ve şık duracaktır. Bahçeye renk patlamaları katmak için keyifli bir çalışma. Rüzgardan etkilenmelerine engel olmak için, sapları toprağa yeterince gömdüğünüzden emin olun.

Kaşıktan yapılan askılar yardımıyla, borulara nasıl asıldıklarını, yukarıdaki fotoğrafta görüyorsunuz.

Çiçeklerin göbekleri için, yine evde atıl durumdaki eski kapı topuzları, yuvarlak kapaklar işe yarayacaktır. Yine bunları istediğiniz renge sprey boya ile boyayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir