Tahta Palet Koltuk Boyama

Tahta Palet Koltuk Yapımı ve Boyama Fikirleri

Tahta Palet Koltuk Boyama

Tahta palet koltuk mobilyaları, Akçalı Sprey Boya ile rengarenk boyayıp canlandırabilirsiniz. Yaz mevsimi geliyor, bahçeler, balkonlar, teraslar daha çok kullanılacak. Son dönemlerin popüler dış mekan mobilyalarından paletleri, Akçalı sprey Boya ile renklendirebilirsiniz.

İyi fikirler uzun bir yol kat eder ve küçük bir bütçe ile istediğiniz mekanın dekorasyonunu değiştirmenize izin verir. Özellikle paletler ve sprey boya ile sınırsız dekoratif fikirler üretmek mümkün. Gerçekte, paletler büyükannemizin bile bir mobilya haline getirebileceği kadar kolay kullanılacak parçalar. Paletleri Akçalı sprey boya kullanarak, renkli ve süper akımlı, dekoratif mobilyalara dönüştürmek hiç zor değil.

Ahşapları boyamak için sprey boya, hem pratik hemde hızla sonuca ulaşmayı sağlıyor.

Tahta palet koltuk mobilyalar
fotoğraf kaynağı

Paletleri renklendirdiğinizde daha dekoratif bir görüntüsü olacaktır.

Paletler büyük parçalar olduğu için bahçede korunmuş bir alan oluşturup, boyamayı açık alanda yapmanız daha uygun olacaktır.

Çevreyi eski gazete veya koruyucu örtü ile korumaya alabilirsiniz. Dışarıda çalışacağınız için, hava durumunu takip etmeniz iyi olacaktır, özellikle rüzgarsız bir gün belirleyin çalışmak için.

İşe palet yüzeyindeki düzensiz yüzeyleri zımpara yaparak başlayın, palet yüzeyi pürüzsüz ise nemli bir bezle temizleyip tamamen kuruması için biraz bekleyin.

Palet Mobilya
fotoğraf kaynağı

Paletleri renklendirirken Akçalı Sprey Boya renk kartelasından dilediğiniz renkleri seçin ve renk konusunda cesur davranın. Yukarıdaki gibi, rengarenk enerjisi yüksek bir bahçe yada teras dekore edebilirsiniz.

Boya kutusu üzerindeki kullanma talimatlarına uyunuz. Her defasında süpürme hareketleri ile boşluk bırakmadan ince katlar uygulayınız. birkaç kat uygulama tek bir kattan çok daha iyi sonuç verecektir.

Sprey boya hızlı kuruyan bir boyadır, buna rağmen her zaman tamamen kuruduğuna emin olmadan kullanmayalım.

Paletten Mobilya
fotoğraf kaynağı

Boyamayı tek renk değil çizgili yada geometrik desenli yapmak istiyorsanız, daha önceki makalelerimizde paylaştığımız gibi, maskeleme bandı kullanarak çalışabilirsiniz.

boyanacak alanı açıkta bırakıp, diğer renk yada boyanmayacak alanı kaplayıp bantlıyoruz. ilk rengi çalışıp kurumasını bekliyoruz. Ardından bantları çıkarıp, bu defa boyalı kaplayıp bantlıyoruz ve ikinci rengi uyguluyoruz.

Palet Masa
fotoğraf kaynağı

Dilerseniz palet mobilyanızı boyadıktan sonra yukarıda görüldüğü gibi üzerine cam kestirip, koyabilirsiniz, daha şık görünecektir.

Akçalı Sprey boya renk kartelasında bir çok seçenek var, dilerseniz bazı parçaları metalik renklerle boyayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir