Sprey Boyanın 1 Numarasından Yeni Ürün Grubu ”Motocare”

Akın Akçalı

Sprey Boyanın 1 Numarasından Yeni Ürün Grubu ”Motocare”

Yerli sermayesi ve geniş ürün yelpazesiyle, kurulduğu 1984 yılından bugüne dek boya sektöründe büyük söz sahibi olan ve 23 ülkeye ihracat yapan Akçalı Boya, yeni sprey grubu ürünleriyle İstanbul Hırdavat Fuarı’nda katılımcılarla buluştu.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 14 – 17 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Hırdavat Fuarı’nda, 4 günlük fuar maratonunu yurtiçi ve yurtdışından gelen katılımcıların yoğun ilgisiyle bitiren Akçalı Boya, yeni ürün gruplarını ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

Sprey boya sektöründe liderliğini sürdüren Akçalı Boya, oto bakım ürünleri ile birlikte motosiklet bakım ürünleri grubunu da sprey yelpazesine dahil ederek, büyümekte olan motosiklet pazarında her türlü motosiklet hacmine uygun, amatör ve profesyonel motosiklet sevdalılarına yönelik ürünleri ile bu sektörde liderliği hedefliyor. Teknik sprey pazarında öncü konumda yer alan Akçalı Boya ayrıca Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci büyük Motip-Dupli Grubu’nun Türkiye distribütörlüğünü de sürdürüyor.

“LİDERLİĞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Yeni ürün gruplarıyla pazar alanını çeşitlendirmeyi hedeflediklerini belirten Akçalı Şirketler Topluluğu CEO’su M. Akın Akçalı; “Akçalı Boya olarak Türkiye’nin önde gelen markalarından biriyiz. Hırdavat fuarında özellikli ürünlerimizden; Akçalı Sprey Boya, Carat Sprey Boya, Motip Motosiklet Bakım ve Oto Bakım ürünleri ile yer alıyoruz. Akçalı Boya olarak Avrupa’nın bir numaralı sprey boya ve teknik sprey üreticisi Motip – Dupli Grubu’nun distribütörlüğünü başarıyla devam ettiriyoruz. Motosiklet bakım ürünlerinde; zincir yağından, kask temizleme spreyine kadar 14 farklı ürün grubuyla tüketicilere ulaşıyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında 5 milyonun üzerinde sprey boya satışıyla liderliğimizi, 2 milyonun üzerinde de teknik sprey satışıyla güçlü rekabetimizi sürdürüyoruz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda farklı konseptlerdeki yeni ürünlerimizi de tüketicilerin beğenisine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

“TAKLİTLER ASILLARINI YÜCELTİR”

Akçalı Boya’nın sprey boya pazarındaki başarısının, sektöre taklit ürünlerin girmesine neden olduğunu ifade eden M. Akın Akçalı; “Bu sektördeki başarımız ürünümüze benzer birçok taklit ürünün sektöre girmesine neden oldu. Birçok firma kutularımıza benzer ürünler üretmeye başladı. Bu benzerlik nedeni ile tüketici şikâyetleri alıyoruz.  Biliyoruz ki; taklitler asıllarını yüceltir. Akçalı Boya olarak bugün olduğu gibi bundan sonra da sprey boya pazarında aktif ve öncü konumumuzu sürdüreceğiz.”  dedi.

Türkiye geneline yayılmış bayi ağı ve satış noktaları aracılığıyla ürünlerini 81 ilde kullanıcılarına ulaştıran Akçalı Boya, birçok renk seçeneği ve geniş ürün yelpazesiyle insanların hayatına renk katmaya, ürün gamını da her geçen gün zenginleştirmeye devam ediyor.

CEO'muz Sayın M. Akın Akçalı'nın Nalbur Teknik Dergisi Mayıs sayısında ''Sprey Boyanın 1 Numarasından Yeni Ürün Grubu Motocare'' başlıklı röportajı
CEO’muz Sayın M. Akın Akçalı’nın Nalbur Teknik Dergisi Mayıs sayısında ”Sprey Boyanın 1 Numarasından Yeni Ürün Grubu Motocare” başlıklı röportajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir