Sprey Boya Hangi Yüzeylere Uygulanır ve Nasıl Uygulanır?

Sprey Boya Hangi Yüzeylere Uygulanır

Sprey boya hangi yüzeylere uygulanır ve nasıl uygulanır? Eşyalarınızı yenilemenizin en keyifli ve en ucuz yolu eşyalarınızı boyamaktır. Farklı bir görünüm ve farklı bir tasarım arıyorsanız sprey boya kullanmayı tercih edin. Sprey boya ile aklınıza gelecek neredeyse her objeyi boyayabilirsiniz. Diğer boya türlerine göre sprey boya kullanmak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Özel malzemenize uygulanan yüzey hazırlama adımlarını keşfetmek için aşağıdaki talimatları izleyin:

Sprey Boya ile Ahşap Boyama


Sprey Boya ile Ahşap Boyama

Sprey boya ile ahşap boyama hakkında tüm öğrenmek istediklerinizi sizlere bu başlık altında anlatacağız.

1)Sünger zımpara ile mobilyalarınızı zımparalayın. Zımpara işlemi bittikten sonra fırça yardımı ile veya nemli bez ile temizleyin.

2)Zımparalama sonrası mobilyanızda ton farklıları varsa astar vurmayı düşünebilirsiniz. Eğer astar uygulaması yaptıysanız ve astar yüzeyinde oluşan baloncuk ve pürüzler varsa zımpara ile düzleştirin.

3)Bütün bu işlemler bittikten sonra spreyi iyice çalkaladıktan sonra uygulayın. Boyayı uygularken maske kullanmayı unutmayın. Kapalı bir alanda boyama işlemi gerçekleşecekse camları açın. Kutudaki kullanım talimatlarına göre boyayın. Sprey kutusunu dik tutarak yatay ya da dikey tek yönlü olarak uygulayın. Bu şekilde boya yüzeyindeki dalgalanmayı önlemiş olursunuz.

4)Boyama işlemi bittikten sonra kurumaya bırakın.

Sprey Boya ile Metal Boyama


Sprey Boya ile Metal Boyama

Sprey boya ile metal boyama nasıl yapılır ? Sprey boya hangi yüzeylere uygulanır ve nasıl uygulanır?

1)Metal ürünleri boyamadan önce mobilyayı zımparalayın. Zımpara yapmanız metalin üzerindeki paslanmayı ve pürüzleri almanıza yardımcı olacaktır.

2)Zımparalama işlemi bittiğinde, metali nemli bir bezle veya kağıt havlu ile temizleyin.

3)Boyamaya başlamadan önce boyanızın rengi tutması için astar uygulayın. Astar işlemi bittikten sonra boyama işlemine geçebilirsiniz. Boyama işlemi bittikten sonra 36- 48 saat kurumasını bekleyin.

Sprey Boya ile Plastik Boyama

Sprey boya hangi yüzeylere uygulanır ? Sprey boya ile plastik boyama nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1) Eski plastik için, yüzeyde amonyak bazlı bir temizleyici kullanın. Yeni plastik için, yüzeyi temizlemek için tiner kullanın. Tozu bir bezle temizleyin.

2) Plastik yüzey kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra sprey boyanızı uygulayabilirsiniz. Boyayı uygularken maske kullanmayı unutmayın. Kapalı bir alanda boyama işlemi gerçekleşecekse camları açın. Kutudaki kullanım talimatlarına göre boyayın.

Sprey Boya ile Cam Boyama


Sprey Boya ile Cam Boyama

Sprey boya hangi yüzeylere uygulanır ve nasıl uygulanır? sprey boya ile cam boyama hakkında tüm bilmek istediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

1)Kullanacağınız cam objeyi iyice temizleyin, herhangi bir iz kalmamasına önem gösterin. Kurumaya bırakın.

2) Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra istediğiniz şekle karar veriniz. Şeklinizi oluşturmak için maskeleme bandından yararlanabilirsiniz.

3) Boyama işlemine başlamadan önce maskenizi takmayı unutmayın. Kapalı bir alanda boyama işlemi gerçekleşecekse camları açın. Kutudaki kullanım talimatlarına göre boyayın.

Sprey Boya ile Kozalak Boyama

sprey boya ile kozalak boyama

Sprey boya hangi yüzeylere uygulanır? Sprey boya ile kozalak boyama

1)Bahçenizde veya ormanda düşen çam kozalaklarını toplarsanız, kir ve böcekleri gidermek için önce onları yıkayın. Hafif sabunlu suya batırın ve bir sünger veya fırça ile temizleyin.

2) Kurutma işlemini, fırında en düşük sıcaklıkta ısıtarak hızlandırabilirsiniz.

3) Kozalaklara önce astar uygularsak, boya renkleri canlı kalır ve daha iyi tutunur.

4) Kozalakları sprey ile boyarken yan olarak koymak işlemi zorlandıracağı için dik olarak tutmamız gerekiyor. Bunun için tuvalet kâğıdı rulosundan yararlanabilirsiniz.

5) Boyama işlemine başlamadan önce maskenizi takmayı unutmayın. Kapalı bir alanda boyama işlemi gerçekleşecekse camları açın. Kutudaki kullanım talimatlarına göre boyayın.

Sprey Boya ile Jant Boyama

Sprey Boya Hangi Yüzeylere Uygulanır

Sprey Boya ile Jant Boyama

Sprey boya hangi yüzeylere uygulanır ve nasıl uygulanır? Sprey boya ile jant boyama

1)Jantımızı farklı kum yapısına sahip zımpara çeşitleriyle kusursuz şekilde zımparalıyoruz.

2) Arabamızın jantını zımparalama işlemini bitirdikten sonra balata spreyiyle boya tozlarını temizliyoruz.

3)Balata spreyi ile temizlendikten sonra jant boyasını uyguluyoruz. Kutudaki kullanım talimatlarına göre boyayın. Jant boyası kuruduktan sonra vernik uygulayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Boyayı uygularken maske kullanmayı unutmayın.

Sprey boya ile jant nasıl boyanır daha detaylı öğrenmek için sprey boya jant boyama makalemizi okuyun.

Sprey boya ürünlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir