Taş Paspas Nasıl Yapılır? Doğal Taşlardan Paspas Yapımı

Taş Paspas Nasıl Yapılır? Doğal Taşlardan Paspas Yapımı

Taş Paspas Nasıl Yapılır?

İşte şimdiye kadarki en havalı paspas ve dilerseniz kolayca kendiniz yapabilirsiniz! Taş paspas nasıl yapılır kendin yap projemizde doğal taşlardan paspas yapımı nasıl ögreneceksiniz. Kapalı sundurmanız veya banyonuz için yeni bir paspasa ihtiyacınız varsa hemen yapabileceğiniz, oldukça kolay, pratik ve harika bir fikir.

Kullanacağınız bu yassı taşları, göl kenarı, plajlar ve dere yataklarında kolayca bulabilirsiniz. Çeşitli boy, renk ve dokularda oldukça çok çeşit bulmanız mümkün. Taşlarla yapılan inanılmaz çok, ve kullanışlı uygulama var. İnsanlar taşları peyzaj, dekoratif zemin örtüleri ve inşaat malzemeleri olarak pek çok alanda kullanıyor.

Doğal Taşlardan Paspas Yapımı

Bu kompozit doğal nehir taşları, doğada renkleriyle büyük bir varyans üretir. Tonları gri ve siyahtan beyaza ve daha çarpıcı yeşil, mor ve russet e kadar değişir.

Bu paspasın en güzel ve faydalı yanı, suyun hızlı bir şekilde buharlaşmasıdır (elbette kullandığınız malzemelere bağlı olarak), bunun yanında diğer harika yanı koku oluşmasını önlemesi. Kumaş, polyester, halı kapı paspaslarının aksine taş paspası temizlemek de daha kolaydır.

Taş paspasınızı temizlemek istediğinizde sadece bir hortumla su  kullanarak yıkayın veya suyun altında tutun hemen bütün kirlerin temizlendiğini göreceksiniz.

Taş paspası yapmaya başlayalım.

Taşlardan paspas nasıl yapılır gerekli malzemeler

  • Bir Rulo Esnek Raf Astarı (veya banyo kullanımı için kauçuk pedli Plastik Hasır) Bu malzemeleri yapı marketlerinde kolayca bulabilirsiniz.
  • Elbette taşlara ihtiyacınız olacak, keyifli bir gezi yaparken toplayabilirsiniz.
  • Yapıştırıcı (paspasınızın kullanım amacına bağlı olarak uygun bir tane kullandığınızdan emin olun, banyo gibi nemli bir ortamda kullanılacaksa neme dayanıklı olması gibi.)
  • Çalışma alanını kaplayacağınız plastik bir örtü veya gazeteler kullanılabilir.
  • Maket bıçağı

Taş Paspas Nasıl Yapılır

1 – Kesim

Taş paspas için kare, dikdörtgen, yuvarlak hangi formu ve büyüklüğü istiyorsanız, astarı bu forma göre kesin. Hazır kesilmiş bir astar yada mat varsa direk 2. aşamaya geçebilirsiniz.

Doğal Taşlardan Paspas Yapımı

2 – Yapıştırma

Taşların bir yüzüne yeterli miktarda yapıştırıcıyı sürün. Kullanım amacına uygun bir yapıştırıcı veya silikon tabancası kullanabilirsiniz. Tüm taşları istediğiniz düzende, renk grupları varsa istediğiniz deseni oluşturarak, astar üzerinde boşluk bırakmadan tamamına yapıştırın.

Taş paspas yapımı

3 – Kurutma 

Son aşama olarak, kurutma işlemi için havadar bir yerde bekletin. Kullandığınız yapıştırıcı üzerinde bekleme süresi belirtilmişse ona uyun, belirtilmediyse taşların yapışıp yapışmadığını elinizle kontrol edebilirsiniz.

Taş paspasınız kullanıma hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir