Deniz Kabuklarından Duvar Süsü Aksesuarı Yapımı

Deniz Kabuklarından Duvar Süsü Aksesuarı Yapımı

Deniz Kabuğu Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Daha önce sahile gittiyseniz, eminim etrafta deniz kabukları aramışsınızdır. Belki onlarla biraz şık tasarımlar yapmak niyetiyle bir kova bile doldurmuş olabilirsiniz. Belki o kova hala aynı kabuklarla doludur! Sizinde deniz kabukları aramak, sahilde yapmayı en sevdiğimiz şeylerden biriyse deniz kabuğu duvar süsü yapımı yazımızı mutlaka okuyun. Yaz bitti ve şimdi evinizi deniz kabukları ile süslemenin ve kumsalın küçük bir parçasını evinize taşımanın keyifli bir yolunu paylaşalım.

Deniz Kabuklarından Duvar Süsü Aksesuarı Yapımı

Deniz kabuklarıyla bir dekorasyon parçası yapmak istiyorsanız işte eğlenceli bir ipucu. Farklı kabuklardan oluşan bir hodge toplamak yerine, bir türe odaklanmayı deneyin. Aynı türde, deniz kabuğu ile çalışmak sadelik ve tutarlılık gösterecektir.

Deniz kabuğu hazinelerini tatil sonrası eve getirmek eğlencelidir ve birde bu deniz kabuklarıyla bir şeyler yaparsanız, sahilde geçirdiğiniz eğlenceli zamanlarıda hatırlayabilirsiniz.

deniz kabuğu duvar süsü yapımı

Gerekli olacak malzemeler

  • Deniz Kabukları
  • Driftwood veya yıpranmış eski bir tahta parçası
  • İnce tel (hobi malzemeleri satan mağazalardan bulabilirsiniz.)
  • Tel Kesiciler ve karga burun pense.
  • İnce misina
  • Kabukları delmek için büyük bir iğne, yada benzeri

Deniz kabuklarını boyutlarına göre gruplandırarak işe başlayın.

Deniz kabuklarını boyutlarına göre gruplandırarak işe başlayın. Bunları tahta parçasından gelen sütunlara göre sıralayın. Ahşap kısımdan aşağı  büyük kabuklardan başlayıp küçüklere doğru gidin.

İlk başta, kabuklarda delik açmak zor görünebilir. Aslında, kabuklara delik açmak çok kolay. Keskİlk başta, kabuklarda delik açmak zor görünebilir.in büyük bir iğneyi alet gibi kullanın ve deliğin olmasını istediğiniz yerde bastırarak çevirin  . Her bir deniz kabuğunun  iki ucuna da aynen bir pusula üzerindeki gibi Kuzey ve Güney’in gösterildiği yerlere birer delik açın. Daha sonra teli ahşap parçaya bağlamanız gerekir. Bunu yapmak için, keskin iğne aletiyle tahtada bir delik açın. Bir tarafa girip diğer taraftan çıkması gerekir. Bu şekilde tel içinden geçebilir.

Teli geçirin. Aksesuarın ne kadar uzun olmasını istediğinize karar verin ve kabukları bu uzunluğa göre geçirmeye yetecek kadar kablo bırakın.

Teli geçirin. Aksesuarın ne kadar uzun olmasını istediğinize karar verin ve kabukları bu uzunluğa göre geçirmeye yetecek kadar kablo bırakın. Kabukları bağlarken büyük olanlar yukarıda küçükler aşağıda olacak şekilde bağlamayı unutmayın. Kabloyu basit bir düğüm atarak son kabuğun arka tarafına bağlayın.

Aksesuarınız daki deniz kabuğu iplerinin miktarı istediğiniz kadar olana dek ahşapta yani tahtada delikler açmaya ve deniz kabuklarını takmaya devam edin.

Aksesuarınız daki deniz kabuğu iplerinin miktarı istediğiniz kadar olana dek ahşapta yani tahtada delikler açmaya ve deniz kabuklarını takmaya devam edin. Her bir deniz kabuğunu tamamladığınızda , tele bir düğüm atarak bağlayın.

Deniz kabuklarının hepsi takıldıktan sonra, ahşap parçasına biraz ip yada telle asmak için ufak bir askılık yapalım.

Deniz kabuklarının hepsi takıldıktan sonra, ahşap parçasına biraz ip yada telle asmak için ufak bir askılık yapalım. Deniz kabuklarından yaptığımız aksesuarımız hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir