Gold sprey boya kullanımı ile muhteşem dekorasyon önerileri

Gold sprey boya kullanımı ile muhteşem dekorasyon önerileri

Gold sprey boya kullanımı ile muhteşem dekorasyon önerileri

Gold sprey boya ile evinizi süsleyebileceğiniz bazı parlak fikirler öğrenmek istermisiniz? Öyleyse hemen başlayalım. Altın yaldız efekti veren altın varaklı sprey boya ile evinizde dakikalar içinde birbirinden güzel ve göz alıcı süslemeler yapmanız mümkün. Burada kendinizin yapabileceği basit ama bir o kadar da gösterişli altın yaldız efektli süslemelerden bahsedeceğiz.

1. Gold sprey boya (Altın yaldız sprey boya) ile mumluk yapımı

Gold sprey boya ile mumluk yapımı
Gold sprey boya ile mumluk yapımı

Mumluklar, odanızın dekorunu tamamlayan, ortama sıcak ve hoş bir görünüm katan en sevdiğimiz objelerden biridir. Mumluk sadece süsleme ve dekorunuzu tamamlamak için değil aynı zamanda işlevsel olması ile ortama değer katar. Ede kendinize özgü altın yaldızlı ışıl ışıl mumluklar yapmak için, önce mumlarınızın sığabileceği ölçülerde bardak veya kavanozlara ihtiyacınız olacak. Bunu çarşıdan temin edebileceğiniz gibi evdeki kullanmadığınız bardak ve kavanozlardan da yapabilirsiniz.

altın yaldızlı mumluk yapımı
Altın yaldızlı mumluk yapımı

İşe cam obje üzerindeki, boyanmasını istemediğimiz alanları maskeleme bandı yardımı ile kapatarak başlıyoruz. Daha sonra boyamak üzere hazırlanırken, boyanın etrafa bulaşmaması için karton bir zemin üzerine objeyi yerleştiriyoruz.

sprey boya ile cam boyama
Sprey boya ile cam mumluk boyama

Akçalı gold sprey boya kutusu üzerindeki talimatlara uyarak boyama işlemine başlıyoruz. Boyayı hava alan bir mekanda veya iyi havalandırılan bir mekanda uygulamalısınız. Kutuyu iyice çalkalayarak başlıyoruz. 25 – 30 santim uzaklıktan çapraz katlar halinde boyuyoruz. Evde altın yaldızlı mumluk yapımı filmimizi izleyebilirsiniz.

Evde mumluk yapımı
Evde mumluk yapımı

Kurumasını bekledikten sonra maskeleme bantlarını dikkatlice çıkartıyoruz.

altın yaldızlı mumluk
Altın yaldızlı mumluk

Hepsi bu kadar, şahane görünümlü altın yaldızlı mumluklarınız kullanıma hazır.

2. Altın sprey boya ile Ağaç dalları ve yaprak boyama

En sevilen dekorasyon süslemelerinden biri olan ağaç dalları ile pratik fakat göz alıcı süslemeler yapabilirsiniz. Altın sprey boya uygulayacağınız ağaç dalları neredeyse bir sanat eseri gibi görünecektir.

Altın yaldız ağaç dalı boyama
Altın yaldız ağaç dalı boyama

3. Altın varaklı metalik yaldızlı sprey ile oyuncak figürleri boyama 

Altın sprey boya bile en sıradan nesneleri bir sanat eserine dönüştürebilir. Küçük çocukların oynadığı türden mario gibi oyuncak nesneleri boyamayı deneyebilirsiniz. Bunları kavanoz kapaklarına yerleştirerek ilginç saklama alanları oluşturabilirsiniz.

Super mario boyama
Super mario boyama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir