Sprey boya başlıkları ve kullanımı | Sprey boya kılavuzu

Sprey boya başlıkları ve kullanımı | Sprey boya Kılavuzu

Sprey boya başlıkları ve kullanımı | Sprey boya Kılavuzu

Sprey boya başlıkları ve nozullar hakkındaki bu kısa kılavuzumuzda, sprey boyalar ile kullanabileceğiniz çeşitli yöntemleri öğreneceksiniz. Grafitti sanatçılarının sıkça ihtiyaç duyduğu geniş alanları tek bir dokunuşla boyamaktan, ultra ince çizgiler ve karmaşık detaylar üzerinde çalışmaya kadar, her graffiti sprey boya başlıkları ayrı özelliklere sahiptir.

Sprey boya başlıklarını (sprey boya cap) kullanırken başlıktan yayılan bir çizginin kalınlığı, hedef yüze olan mesafeye bağlı olarak değişecektir. Sprey boya kutusu boyanan alana ne kadar yakın olursa, çizgi o kadar ince ve ne kadar uzak olursa o kadar kalın olacaktır.

Grafitti için tercih edilen en iyi sprey boya akçalı sprey boya özelliklerini öğrenmek için tıklayın. Sprey boya projeleriniz için akçalı sprey boya renkleri neler incelemek için tıklayın.

Standart sprey boya başlıkları

Standart Sprey boya başlıkları
Standart Başlık

Ortalama sprey genişliklerine sahip klasik bir başlık olan standart başlıklar ortalama 1.2 cm dir. Sert ve dağınık sonuçlar üretmesi nedeniyle güzel bir eski moda görünümü verir.

0,4 – 1,5 santim sprey boya başlıkları

0,4 - 1,5 santim Sprey boya başlıkları
0,4 – 1,5 santim başlık

Ortalama sprey genişliği 0.4 -1.5 cm’dir. Grafiti çalışmalarında genellikle ince ve temiz ayrıntılar için kullanılır, ancak sanat projelerinde ulaşılması zor alanlar için de çok etkilidir.

0,6 – 2,5 santim sprey boya başlığı

0,6 - 2,5 santim başlık
0,6 – 2,5 santim başlık

Ortalama olarak, mesafeye bağlı 0,6 – 2,5 cm sprey genişliği vardır. Büyük ayrıntılar ve kupa, kavanoz boyama gibi ufak sanat çalışmaları için idealdir.

1 – 4 santim başlıklar

1 - 4 santim başlık
1 – 4 santim başlık

Sprey genişliği 1 – 4 cm olan boyayı yayan başlıklar kenarları yumuşatmak için kullanılabilir, ince detaylar için tavsiye edilmez.

3 – 10 santim başlıklar

3 - 10 santim başlık
3 – 10 santim başlık

Ortalama sprey genişliği 3-10cm olan yumuşak ve kalın bir çizgi üretir. Kapak, orta ve geniş alanları doldurmak gibi örneğin bisiklet gövdesi veya büyük vazolar gibi tüm nesneleri boyamak için uygundur.

4 – 15 santim başlıklar

4 - 15 santim başlık
4 – 15 santim başlık

Geniş ve kalın boyama yapan bu başlıkların ortalama sprey genişliği 4 – 15cm dir. Yine, bu başlıklar genellikle geniş kaplama alanı nedeniyle büyük duvar resimleri ve dolgular için kullanılır.

5 – 25 santim başlıklar

5 - 25 santim başlık
5 – 25 santim başlık

Ultra-geniş kalın boyama yapan sprey boya başlıklarının ortalama püskürtme genişliği 5-25 cm kadardır. Büyük alanları kaplamak veya büyük nesneleri boyamak için uygundur.

İğne başlıklı sprey boya kapağı

İğne başlıklı
İğne başlıklı sprey boya kapağı

Ortalama püskürtme genişliği 0.4 – 1.2 cm olan bir efekt başlığıdır. Bu standart başlığa benzesede ince fakat pürüzlü çizgiler üretir.

NYC Fat Cap

NYC Fat Cap
NYC Fat Cap

70’lerden beri kullanıldığı ve süper temiz kenarlı ve çok eşit dairesel sprey desenleri klasik bir kalın hat ürettiği için en bilinen ve tarihi başlıklardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir