Kumaş Boyası ile Şemsiye Süsleme

Kumaş Boyası ile Şemsiye Süsleme

Kumaş Boyası ile Şemsiye Süsleme

Ne derler bilirsiniz, Nisan yağmurları Mayıs çiçekleri getirir! Kumaş boyası ile şemsiye süsleme kendin yap projemiz, çocuklar için çok eğlenceli bir proje. Çocuklar yağmurdan korunmak için kendi şemsiyelerine sahip olacaklar, aynı zamanda onu en sevdikleri renklerle benzersiz bir şemsiye haline getirebilecekler.

Kumaş Boyası ile Şemsiye Süsleme

fotoğraf kaynağı

Bu proje için kullanacağınız şemsiyeler, yağmurlu havalarda her köşe başında satılan naylon şemsiyeler. Rahatlıkla temin edebileceğiniz, bu şemsiyelerle, çocuklar eğlenceli vakit geçirecekler.

Bir diğer malzeme sprey kumaş boyası.

Daha önce hiç kumaş sprey boya kullanmadıysanız, denemelisiniz. Soğuk bir sıçrama efekti oluşturur ve püskürttüğünüz yüzey üzerinde dağınık yoğun noktacıklar oluşturur. Yakın ve uzaktan püskürterek yada yoğunluğu farklı püskürtmeler yaparak çok değişik efektler yakalayabilirsiniz. Boyamaya devam ettiğiniz sürece boyamayı hızlı ve dağınık hale getirir. Bu projede çocuklarla çalışacağınız için, büyükçe plastik bir koruma örtüsü kullanıp boya sıçramalarından çevreyi korumak için faydalanabilirsiniz.

Şemsiyelerimize farklı desenler vermek için çıkartmalar kullanırsanız çok daha eğlenceli olacaktır. Çıkartma yıldızlar, çiçekler, kalpler şemsiye üzerine harika görünecektir.

Şimdi adım adım kumaş boyası ile şemsiye süslemeye başlayabiliriz.

Kumaş Boyası ile Şemsiye Süsleme

fotoğraf kaynağı

1. ADIM

Kumaş boyası ile şemsiye süslemeye başlarken ilk adım olarak, kırtasiyelerden rahatlıkla temin edeceğimiz farklı çıkartma desenlerini kullanacağız.

Öncelikle açık konumda olan şemsiyeler üzerine çıkartmaları yapıştırarak süslemenin ilk adımını gerçekleştiriyoruz.

Çocuklar diledikleri gibi çıkartmaları şemsiyelere yapıştırabilirler.

Çıkartmaların yapıştığı yerler boyanın geçmesine izin vermiyor ve daha sonra kolayca çıkarılabiliyorlar.

2. ADIM

En sevdiğiniz kumaş sprey boya renklerini seçin. Bu proje en iyi şekilde açık havada yapılır. Şemsiyelerin etrafta uçmaması için hafif esintili, yada sakin bir gün seçin. Boyama yapacağınız alanı plastik örtü ile kaplayıp korumaya alın. Çıkartmaları yapıştırdığınız şemsiye yüzeyine boyayı püskürtmeye başlayabilirsiniz. Sadece tek renkle değil geçişli olarak bir kaç renk kullanmanızda mümkün. Çocuklar, çıkarmalı şemsiyelerini en sevdikleri renklerle kaplarken çok eğlenecekler!

3. ADIM

Tasarımı tam olarak ortaya çıkarmak için, şemsiyelerin biraz kurumasını bekleyin. En iyisi ertesi gün, şemsiyeler biraz ıslakken çıkartmaları çıkarın. Şemsiyelerin tamamen kuruması 48 saat sürebilir, bu nedenle serin ve kuru bir yerde açık olarak bırakın.

Çocuklar kendi eserlerini yağmurlu havalarda keyifle kullanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir