Sprey boya fikirleri ile çöpünüzü hazineye çevirebilirsiniz!

Sprey Boya Fikirleri

Her zaman yeni bir şey almak yerine zaten sahip olduğumuz şeyleri yenilemek için pratik fikirler bulabilirsiniz. Sadece tasarruf etmekle kalmaz, geri dönüşüm için de fayda sağlamış olursunuz! Eski eşyalarınızı yenilemenin en hızlı ve en kolay yollarından biri, onlara sprey boya uygulaması yapmak olabilir. Burada sizlere birbirinden ilginç sprey boya fikirleri sunacağız.

Hiçbir şey yaşam alanınızın titreşimini, dekorunuzdaki eski ve modası geçmiş görünen aksesuarlardan daha fazla mahvedemez, basit bir makyajla , özellikle de sprey boya ile, çok fazla paraya mal olmadan veya çok fazla zaman harcamak zorunda kalmadan, yaşam alanınızı yenileyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Sprey boya fikirleri uygulama

Sprey kullanırken dikkat edilecek noktalardan biride, ne tür sprey boya kullandığınıza ve ne tür bir yüzey boyadığınıza bağlı olarak, boyamadan önce astar kullanmanız gerekebilir.

  • Uygulama öncesinde boyanacak yüzeyin her türlü kir, pas, yağ ve tozdan tam arındırılması gerekir.
  • Maskeleme bandı ile boyanacak nesnenin, boyamak istemediğiniz alanlarını bantlayarak kapatın.
  • Çalışma alanını kaplayacak şekilde hışır örtü, eski gazete veya çarşaf gibi malzemeler kullanarak boyanacak nesnenin altına serin.
  • Akçalı sprey boya kutusunu iyice çalkalandıktan sonra, 25-30 cm mesafeden ince bir kat boyayın
  • Boyanacak eşyanın durumuna göre katlar arasında 20-25 dakika kurumasını bekleyerek 2-3 çapraz kat tatbik edilirsiniz.
  • Paslanır metal yüzeylerde ise uygulama öncesi astar olarak anti pas boya uygulanması gereklidir.

Kullanımdan sonra sprey kutusunda hala boya kalmış ise, ilerde tekrar kullanılabilmesini teminen, kutuyu baş aşağı çevirip, sprey düğmesine birkaç kere basmak yeterlidir.

Sprey boya fikirleri sayesinde çok az bir çaba ile çöpünüzü hazineye çevirebilirsiniz!

Renk ve dokudaki çok farklı seçenekleri nedeniyle, sprey boyama yeni bir akım oldu. Muhtemelen ekonomik olmasından dolayı tadilat ve tamir için kullanılan en popüler malzeme. Ayrıca eğlenceli el sanatları ve sanat projeleri için veya evdeki eşyalara yeni bir tarz vermek için de kullanılabilir. Sizler için harika sprey boya fikirleri derledik. Çok yakında kendinizi sprey boya dolu bir dolapla ve bitmeyen bir proje listesiyle bulabilirsiniz.

Plastik kaplara galvaniz görünümü
Plastik kaplara galvaniz görünümü

Plastik kaplara galvaniz görünümü verebilirsiniz. Sprey boya ile basit bir sepeti daha kaliteli bir havaya sokabilirsiniz ya da plastik çizmelerinizin hem rengini değiştirebilir hemde yeni bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Toprak saksıları altın veya gümüş sprey ile boyamak
Toprak saksıları altın veya gümüş sprey ile boyayabilirsiniz!

Düşük maliyetli toprak saksıları birkaç kat sprey boya ile modernize edebilirsiniz. İster altın sprey boya, ister gümüş sprey boya, istersenizde odanıza uygun pastel tonlara boyayabilirsiniz.

Teneke kutuları boyayarak kendi saksılarınızı oluşturabilirsiniz
Teneke kutuları boyayarak kendi saksılarınızı oluşturabilirsiniz

Teneke kutuların bu kadar güzel bir şeye dönüşebileceğine inanmak zor! Ayrıca piyasada bulabileceğiniz kara tahta etiketleri ile mükemmel bir son dokunuş yapabilirsiniz. Buzlu bakır görünüm gerçekten çok tarz bir hava vermiş.

Dal ve yaprakları kalıp olarak kullanabilirsiniz
Dal ve yaprakları kalıp olarak kullanabilirsiniz

Doğadan faydalanarak, tuval üzerine bu tarz çalışmalar yapabilirsiniz. Daha farklı yapraklar, dallar, çiçekler kullanılabilir, bu şekilde tek renk yada bir kaç renk kullanılabilir.

Bownling topu boyama
Bownling topu boyama

Eski Bowling topunu aynalı sprey boya ile boyayarak muhteşem bahçe süsleri yapabilirsiniz.

Sprey boya ile vazo boyama
Sprey boya ile vazo boyama

Eski sıkıcı vazonuzu, sadece boya ve sprey ile güzel ve modernist bir ev dekoruna dönüştürebilirsiniz.

Sprey boya ile çamaşır sepeti boyama
Sprey boya ile çamaşır sepeti boyama

Eski kirli çamaşır sepetinizden sıkıldınız mı? O zaman sizin için müthiş bir sprey boya fikrimiz var. Metalik sprey boya ile çamaşır sepetiniz çok farklı bir görünüme kavuşabilir.

Sprey boya ile taş boyama
Sprey boya ile taş boyama

Topladığınız düzgün yüzeyli taşları yine metalik sprey boya ile boyayarak mum tabaklarınıza daha zengin bir görünüm verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir