Sprey Boya Metal Avize Musluk Batarya Ferforje Boyama

Sprey Boya Metal Boyama

Evinizde uzun süre el değmemiş ve artık parlaklığını yitirmiş avizenize, çok para harcamadan yeni bir görünüm kazandırmak isteyebilirsiniz. Sprey boya metal boyama tekniği ile avize boyama sonrası elde edeceğiniz parlaklığın ve rengin avize üzerinde bu kadar güzel görünme fikri ilginizi çekebilir. Bu durumda eski metal veya pirinç şamdanlardan oluşan avizeniz, eski güzelliğini yetirdiğinde yenisini almak yerine sprey boya ile avize boyama yaparak beyaz veya düz siyah renge çevirme düşüncesi oldukça çekici gelebilir.

Sprey Boya Metal Avize Boyama

Avize boyama için bir öğleden sonranızı ayırabilirsiniz. Bunun için avizeyi yerinden sökmeniz gerektiğinden önce sigorta ve avizeye giden anahtarları kapatarak işe başlamalısınız, aksi taktirde elektrik akımına kapılarak çarpılma yaşayabilirsiniz. Avizeyi sökerken karşılıklı gelen bağlantı tellerini işaretleyin, böylece monte ederken nasıl bağlanacağını bilirsiniz.

Boyamak için dışarıda rüzgar almayan ve avizenin ağırlığını taşıyabilecek uygun bir yere asmanız gerekiyor. İşe başlamadan önce avize boyama ve sonrasında kuruması için uygun bir ortam hazırlayın. Sprey boyama yapacağınız ortamda boyadan etkilenecek nesneler olmamasına özen gösterin. Mesela garaj gibi yerlerde yapıyorsanız arabanızın aynı ortamada olmamasına özen gösterin. Ayrıca kapalı ortamlarda sprey boyama yapmayın.

Avize Boyama
Avizeyi açık havada boyamaya uygun bir yere asın

Avize üzerindeki duyları sökün ve boyanmaması gereken yerleri bantla kapatın. Sprey boyama yapacağınız avize paslanır metal yüzeye sahip ise uygulama öncesi astar olarak Akçalı Antipas pas önleyici metal astarı uygulanması gereklidir.

Sprey Boya Avize Boyama

Sonra Akçalı Sprey boya renk kartelası üzerinden seçtiğiniz renk Akçalı Sprey boya kutusunu iyice çalkalayın. Kutudaki talimatları takip ederek avizeye 25-30 cm mesafeden ince katlar halinde ve katlar arasında 20 dakika ara vererek 2-3 çapraz kat tatbik edin. Akçalı sprey boya 20 dakikada kuruyacaktır. Sprey boya ile avize boyama sonrası tam kuruma 8-12 saat sürecek ve boyanın kimyasal sertleşmesi 24 saat sürecektir.

Akçalı Sprey Boya Kuruma ve Sertleşme
Akçalı Sprey Boya Kuruma ve Sertleşme

Avizenizi daha modern hale dönüştürmek için armatürleride değiştirebilirsiniz. Tahmin ediyoruz yeni görünüme bayılacaksınız.

Avize Boyama Modern Görünüm

Sprey Boya Metal Ferforje Boyama

Ferforje, yumuşaklığı ve dayanıklılığı ile bilinen bir demir alaşımıdır. Daha çok çitler, dış korkuluklar ve dış mekan mobilyaları için kullanılan bir malzemedir. Dış mekan uygulamalarında kullanıldığında genellikle siyah, gri, yeşil gibi koyu renklere boyanır. Ferforje boyama hem görünümü güzelleştirmek hemde pastan korumak içindir.

  • Ferforje iç veya dış mekanlarda havaya maruz bırakıldığında kolayca paslanır. Ferforjenizde pas varsa, üzerine boya yapmak yerine, önce sert bir tel fırça ile görünür pasların tamamını çıkarmalısınız.
  • Daha önce boyanmış bir Ferforje üzerinde çalışıyorsanız, önce tel fırça ile eski boya katını fırçalayarak işe başlamalısınız.
  • Boyaya hazırlamak için, orta kalınlıkta bir kum zımpara kağıdı kullanarak tüm yüzeyi zımparalayın. Bu, astar ve boyanın yapışması ve tutması için ideal bir yüzey sağlayacaktır.
  • Pürüzsüz bir şekilde zımparaladıktan sonra, bir kat astar uygulamanız gerekir. Bu, pas oluşumunu önlemeye ve boya renginizin olduğu gibi görünmesini sağlayacaktır. Pas önleyici astar, demir içeren metallerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış bir üründür. İnce bir kat halinde fırça ile uygulanır.
  • Astar tamamen kuruduktan sonra, orta kalınlıkta kum zımpara kağıdıyla hafifçe zımparalayın. Metal tozlarının boyaya karışmaması için boyadan önce bir bezle temizleyin.
  • Ferforje boyama için Akçalı Sprey boya kutusunu iyice çalkalayın ve talimatlara uyarak 25-30 cm mesafeden ince katlar halinde 20 dakika ara vererek 2-3 kat tatbik edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir